SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

glutamina +mleko

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ile dziennie g bierzecie tej glutaminy? i jaki to rodzaj gluty, ze nie działa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
ja bralem glutaminy około 30g dziennie, zwykła l-glutamina, l-glutamina z tauryną, peptyd. nowych form nie bralem, faktycznie są ludzie co sobie chwalą, zazwycaj jednak dawki polecane przez "zadowolonych nabywców" to przynajmniej te 30g dziennie

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2007-01-24 23:57:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ale sa ludzie ktorzy bardzo zadowoleni byli/sa. Sa ludzie na ktorych i kreatyna nie dziala wiec mysle ze warto sprobowac bo taki wysilek co mam teraz do normalnych nie nalezy :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ja własnie wpierdzielam 20 - 30 g w dni treningowe i 10 - 15g w nietreningowe. Ale nie jadłem nigdy czystej l-gluty. Jadłem czysty NAG i teraz jem mieszanke: l-gluta, NAG, l-gluta-alfa-ketagutarat, d-pinitol i jest całkiem niezłe, ale jednak czysty NAG był lepszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
z tym że ludzi na których kreatyna nie działa jest zdecydowanie mniej, w wypadku glutaminy należałoby to podsumowanie odwrócić: są i ludzie na których glutamina działa. oczywiście, zgodnie z wprowadzoną poprawnością - to jest moje zdanie.


a tutaj kilka cudzych zdań:

https://www.sfd.pl/Glutamina-badania-czy_jest_przereklamowana_-t307237.html

- post Wiedźmina11 wraz z opiniami innych użytkowników forum


że aż przytoczę fragment:
Zaledwie od 47% do 50% glutaminy podawanej doustnie dociera z wątroby i innych organow do krwiobiegu; jeszcze mniej, gdyz tylko 10% dociera do przestrzeni międzykomorkowych; wynika z tego, iż 90% glutaminy przyjętej oralnie nigdy nie dociera do mięśni.
/na podst. badań: Candow DG, Chilibeck PD, Burke DG, Davison KS, Smith-Palmer T. Effect of glutamine supplementation combined with resistance training in young adults. Eur J Appl Physiol. 2001 Dec;86(2):142-9. B) Antonio J, Sanders MS, Kalman D, Woodgate D, Street C. The effects of high-dose glutamine ingestion on weightlifting performance. J Strength Cond Res. 2002 Feb;16(1):157-60./

Wpływ suplementacji glutamina na dorosłych poddanych treningowi wytrzymałościowemu - grupie 31 osob w wieku 18-24 lat podawano albo glutamine /0.9 g/kg/dzień/ albo placebo / 0.9 g maltodextryn na kg /dzień/ przez okres 6 tygodni treningu wytrzymałościowego; trening: 5 serii po 6-12 powtórzeń przy intensywności do 60% do 90%; przed i po treningu sprawdzono wysokość 1 RM w przysiadzie i wyciskaniu na ławce, beztłuszczową masę mięśniową oraz stopień rozpadu tkanki mięśniowej; okazało się, że siła, moment siły, beztłuszczowa masa mięśniowa oraz iość 3-metylhistydyny wzrosły dzięki treningowi - jednak bez znaczących rożnic między obiema grupami; obie zwiększyły 1rm w przysiadzie o ok.30%, zaś w wyciskaniu o ok.14%. W grupie przyjmującej glutaminę moment siły prostownika kolana wzrosł o 6%, o 2% bezłtluszczowa masa mięśniową /lbm/, zaś poziom 3-metylhistydyny w moczu o 41%; odpowiednio w grupie przyjmującej placebo - moment siły 0 %, lbm o 1.7%, a 3-metyhistydyna o 56%;

Wniosek: u młodych zdrowych osób glutamina nie wpływa znacząco na mięśnie, skład ciała oraz stopień rozpadu białka.

/na podst. badania: Effect of glutamine supplementation combined with resistance training in young adults.
Candow DG, Chilibeck PD, Burke DG, Davison KS, Smith-Palmer T. College of Kinesiology, University of Saskatchewan, Saskatoon, Canada./

Wpływ suplementacji glutaminą na osiągnięcia w podnoszeniu ciężarów - 6 mężczyzn wytrenowanych pod kątem wytrzymałościowym /wiek: ~21.5 roku, waga: ~76.5kg +/- ~3kg/ poddano treningowi siłowemu wkrótce po podaniu glutaminy lub glicyny /0.3g/kg/ wymieszanej z bezkalorycznym sokiem owocowym bądź też placebo /bezkaloryczny sok owocowy/; każda z osób podlegała 3 treningom wykonywanym w przypadkowej kolejności; w godzinę po przyjęciu, osoby wykonały 4 serie ćwiczeń aż do załamania mięśniowego (2 serie wyciskania nogami na suwnicy z ciężarem 200% wagi ciała, 2 serie wyciskania na ławce z obciążeniem równym 100% wagi ciała/; nie odnotowano żadnych rożnic w liczbie powtórzeń pomiędzy 3 grupami.

Wniosek: Podanie glutaminy na krótko przed treningiem siłowym nie ma wpływu na osiągnięcia u mężczyzn wytrenowanych pod kątem wytrzymałościowym

/na podst. badania: The effects of high-dose glutamine ingestion on weightlifting performance. Antonio J, Sanders MS, Kalman D, Woodgate D, Street C. Sports Science Laboratory, University of Delaware, Newark, Delaware 19716, USA./




jakieś pytanka?

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2007-01-25 00:20:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja znalazlem cos takiego:
1 Dobry produkt przedewszystkim pomógł mi w szybszej regeneracji organizmu i nie odczuwa sie az tak zmęczenia na treningu
2 stosując glutamine mogłem częściej używać dużych obciążeń na kolejnych treningach i nie odczułem przetrenowania
3 zaczołem stosowac od jakis 2 tygodni zakwasy znacznie się zmiejszyły po treningu,zamierzam brac przez kilma miesiący rano 3kap po tren4kap przed snem 3kap,jako antykatabolik bardzo dobry,osobiści polecam
hmm wszystko z sfd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
cóż jeśli stawiasz znak równości pomiędzy tym co przedstwaiłem ja (chodzi min o wyniki badań), a tym co Ty raczyłes przytoczyć, to co mogę powiedzieć? odpowiem Ci takim równoważnikiem:


Jako test można wziąc 2 kapsy jednorazowo testosterolu i można sie przekonac
że ten preparat daje pobudzenie zblizone do pobudzenia po kawie


-hmm, też z SFD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
czytalem badania wczesniej ale jednak wiecej osob pisze o glutaminie dobrze niz o testosterolu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
no, zawsze to jakieś pocieszenie. choć na razie kwesti proporcji (na podstawie wymienionych cytatów) to glutamina - testosterol 1:1


a tak serio, jak widzisz - łatwo znaleźć cudzą wypowiedź popierającą jakis pogląd, trudniej wyniki badań. szczerze - w ogóle się nie postarałes, liczylem na sensowną polemikę...

miłej nocy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jesli czujesz dzialanie ,nie wiadomo moze glutaminy moze placebo nie wazne, bierz skoro rzeczywiscie Ci cos daje, osobiscie nie polecam

Zmieniony przez - BPL-G w dniu 2007-01-25 01:04:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebna rada

Następny temat

jak brac

WHEY premium