SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

gdzie kupić dobrą katane

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30212

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
ja specem nie jestem ale ta katana za tania jest - ja za swoja parę lat temu dałem ponad 2500.
Daj ten link na tamtym forum niech ocenią fachowcy.
Dodam jeszcze ze mojego miecza nie kupilem na Allegro czy w sklepie - wykonal go na moje zamuwienie kowal interesujący się produkcją japońskich mieczy - ponad 2 mies o ile pamietam czekalem na jego zrobienie. dostalem też ścisle informacje jak o nią dbać i jak ją konserwować, oraz czego nie robić by jej nie zniszczyć. Raz ją przez swoją głupotę uszkodziłem naszczeście uszkodzenie nie bylo powazne i dala się naprawić - natomiast byl to kolejny spory wydatek.
Jak masz zamiar używać swojego miecza do popisywania się, cięcia galezi i innych to szkoda kasy - kup sobie na allegro tanią podrobke lub maczetę i spokojnie możesz walić w co popadnie - strata bedzie niewielka jeśli się zniszczy - oczywiście to tez sa ostre narzedzia i mozna sobie krzywdę zrobić - wiec trzeba uwazać.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-06-02 22:55:23

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 144 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3350
Dobra katana profesjonalnej firmy to koszt około 5tys zł i bywa ,że trzeba czekać nawet rok na swoja kolej(mój kumpel się tak właśnie naciął, myślał ,że nie przyjdzie zamówienie już i wydał kasę na coś innego). Mówiąc prawdę zawsze mnie raziło jak ktoś chce sobie kupić katanę od tak dla zabawy bo się filmów naoglądał. PS. mały offtop ale trudno .Chciałem cie przeprosić Yang32 ,że nazwałem cie kiedyś szarlatanem, teraz widzę ze po prostu miałem złe spojrzenie na chińskie sztuki walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
sory za offtop ale nie pamiętam kiedy i o co - zatem nie ma sprawy

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 285 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2409
za 1500 to sobie lepiej kup roczny karnet na basen i siłownie niż jakiś badziew kupować
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1364 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28612
ostatnio ogladalem program na discovery jak w Japonii robia katany,
dla nieh jest ro rytułał a nie tworzenie jakiegos zwykłego miecza
i jedna katane robili około pół roku, wiec napewno nie jest to rzecz tania

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Tak jak wskazywałem - najtańsze miecze japońskie które znalazłem i które można bezstresowo nazwać "kataną" to okolice ponad 3000 dolarów.

Wszystkie dyskusje na temat mieczy za 1500, 2500, 5000 złotych to rozmowy o mniej lub bardziej dobrze wykonanych kopiach japońskich katan które różnią się właśnie sposobem wykonania.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
zależy, po co komu miecz
dekoracja
dla pomachania, do tameshigiri czy randori
jako obiekt czci
różnie można wyceniać

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-06-07 23:37:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Wszystkie dyskusje na temat mieczy za 1500, 2500, 5000 złotych to rozmowy o mniej lub bardziej dobrze wykonanych kopiach japońskich katan które różnią się właśnie sposobem wykonania.

Kupione na allegro tak - zgadzam sie.

Zrobione tak jak moj u kowala - róznią się pochodzeniem a nie wykonaniem. min moj miecz pokazalem mistrzowi kendo (2 dan chyba) - pracuje (lub pracował - to 2 lata temu bylo) w krakowie w kosulacie - stwierddzil że bardzo dobrze wykonane i tak jak robi sie to w japonii.
Jest w Polsce kilku kowali co się pasjonują wyrobem takiej broni - wykonane przez nich bronie sa bardzo dobrej jakości - wykonane co do joty techniką japońską - rózni je od mieczy japońskich tylko miejsce pochodzenia, a czesto są wykonane lepiej niż średniej jakości japoński miecz i z wiekszą starannością. koszt takiego miecza to na pewno kilka tysięcy zlotych.

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2009-06-07 23:44:32

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Nie wnikam - aż tak w tym nie siedzę.

Do wszystkich "rewelacji" o mistrzach rodem z Polski którzy poprzez doznania empiryczne, badania medytacją i czytanie pradawnych papirusów są w stanie skopiować osiągnięcia mistrzów Wschodu podchodzę sceptycznie. Z natury jestem podejrzliwy.

Z tego samego powodu uśmiałbym się w trupa gdyby Japończyk oznajmił że potrafi lepiej pędzić wódkę od Polaka.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
to znaczy
nie mistyka, ceremonie itd
tylko skopiowanie procesu produkcji od strony technicznej
ale to zawsze będzie miecz japoński, a nie MIECZ JAPOŃSKI
jest pewna delikatna różnica
taka sama, jak bić się z mistrzem polski w judo a mistrzem polski w aikido, cokolwiek by to znaczyło.
powtarzam, jako narzędzie taki miecz może być świetny
ale jako symbol - nie

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2009-06-08 00:26:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Joanna Jędrzejczyk pokonała holenderską Mistrzynię Świata

Następny temat

Obrona przed szantażem bronią palną-krótką

WHEY premium