SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

duszenie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9567

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54
ja mam pytanie
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
Temat zamykam.
Jeśli jeszcze gdzieś zobaczę, jak się wzajemnie wyzywacie, będziecie mieć odpoczynek od forum.

EDIT:
Warunkowo odblokowuję, ale oczekuję merytorycznej dyskusji.


Zmieniony przez - Lady M w dniu 2015-10-12 13:48:03
1

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54
jak to jest jak ktoś mdleje i dlaczego tak się dzieje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1014 Napisanych postów 5402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136835
Odcięcie tlenu do mózgu, dłuższe duszenie, przytrzymanie duszenia może spowodować nieodwracalne uszkodzenia mózgu.
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54
A ja kiedyś jak dusiłem to przetrzymałem 1minutę
I nic się nie stało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1014 Napisanych postów 5402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136835
Kiepsko duszenie założone, ja tam się nie znam, ale jak dobry zawodnik mi zakładał, to od razu robiło mi się biało przed oczami, od razu klepałem a jeszcze póxniej kręciło się w głowie. Co mogę powiedzieć, może masz mocny kark i to troszkę mogło osłabić siłę nacisku, może masz jakieś predyspozycje (tak samo nie każdy reaguje identycznie na zakładaną dźwignię, kwestia mobilności w stawach itd). Przy duszeniach nie ma cudów, czysta anatomia: odcinasz dopływ tlenu do mózgu i szlus. Żeby to medycznie wyjaśnić musiałbyś sięgnąć do jakichś medycznych artykułów
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
pewnie się dusiliście jak na filmach czyli dłonie na gardło i jazda, prawidłowe duszenie przynajmniej w bjj zamyka nie dopływ tlenu do mózgu a dopływ krwi poprzez ucisk tętnic szyjnych
1

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1014 Napisanych postów 5402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136835
^Up, no ja mówię właśnie o duszeniu na tętnice, poputałem z tym odcinaniem tlenu, przepraszam. Inna sprawa że są duszenia polegające właśnie na odcinaniu dopływu tlenu
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54
Co się dzieje w organizmie przy duszeniu na krtań?





Zmieniony przez - Anonim555 w dniu 2015-09-03 20:35:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1014 Napisanych postów 5402 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136835
Ehhh, pozwolę sobie wkleić krótki ustęp o duszeniach, którego autorem chyba jest moderator od nas z forum. Ogólnie to z tego co czytałem, duszenia na krtań i tchawicę odcinają dopływ powietrza do płuc, jeśli się mylę mam nadzieję że ktoś poprawi:

Przebieg i mechanizm działania duszenia
Jeśli chwyt duszenia jest właściwie zastosowany, do utraty świadomości dochodzi w czasie w przybliżeniu 10 sekund (8-14 sekund). Po rozluźnieniu duszenia nieprzytomny odzyskuje świadomość spontanicznie w 10-20 sekund. Wartość nacisku, konieczna by zatamować tchawicę jest sześć razy większa niż konieczne jest to do zatamowania krążenia krwi a arteriach szyjnych.

Stan nieświadomości, według badaczy Towarzystwa Badań Naukowych Kodokan Judo, jest spowodowany przez chwilowy szok spowodowany niedotlenieniem kory mózgowej. W judo, gdy zawodnik naciska na szyję przeciwnika przedramieniem albo judogą, przepływ krwi w arterii szyjnej jest zatamowany, ale w kręgowej arterii nie. Zostało potwierdzone, że kompletne zaparcie strumienia krwi do mózgu albo uduszenia przez kompletne zamknięcie tchawicy skutkuje nieodwracalnym uszkodzeniem ciała, które często prowadzi do śmierci. Chwilowa nieświadomość (ochi) spowodowana przez duszenie (shime) w judo jest tylko tymczasową reakcją mózgu, która czyni niezdolnym oponenta dla krótki czas, i jest całkowicie odwracalna.

Eksperymenty z ludźmi i zwierzętami wskazują na następujące krótkotrwałe skutki duszenia:

1. Nieświadomość, która jest spowodowana, przez brak tlenu, i przez przemiany wywołane w mózgu jako jego skutek, czyli dotkliwa mózgowa anemia wywołana przez nacisk na arterie i żyły szyjne

2. Szok, reakcja zainicjowana na organie receptora w zatoce szyjnej.

3, Elektroencefalogram (EEG): konwulsje, które następują przy braku świadomości są bardzo podobne do tych z małego stadium epilepsji.

4. Pojawienie się rumienia twarzy jest skutkiem zaburzeń w ciśnieniu w arteriach i żyłach szyjnych.

Nie pozostawały żadne skutki długotrwałe po użyciu prawidłowego chwytu duszenia. Dla porównania zatem – jest to znacznie mniej niebezpieczne niż nokaut po uderzeniu w głowę.

Inna sprawa że w Google można naprawdę wiele na ten temat znaleźć, wystarczy wklepać w wyszukiwarkę i wyskakuje 40.000 wyników;)


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2015-09-04 01:02:39

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54
Czyli mam rozumieć że duszenie na krtań jest niebezpieczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No jak jest duży nacisk na krtań to może się ona wgnieść a wtedy to może pomóc chyba tylko szybka tracheotomia czy coś... jeśli mowa o duszeniu dłońmi. Bo takie np duszenie od tyłu popularne w mma odcina na jakiś czas dopływ krwi do mózgu, a nacisk na krtań nie jest tak duży


Zmieniony przez - Puar w dniu 2015-09-04 19:43:54

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie nagolenniki (ochraniacze na piszczele) Polecacie do kick boxingu

Następny temat

Prawdziwy Zabijaka ;-))

WHEY premium