SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

duszenie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez 4rScorpion za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
...
Napisał(a)
Usunięty przez 4rScorpion za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
twj********** przestań z każdego tematu robić spam na temat JKD oraz przy każdej okazji najeżdżać na cynika. Jeśli dalej będziesz spamować i pisać te wypociny dostaniesz ode mnie nagrodę za aktywność i będziesz miał dużo czasu na zgłębianie jedynej naukowej sztuki walki.
2

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Usunięty przez 4rScorpion za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Stronniczy moderator usunął twoje posty bo są nie na temat i nakręcają twoją chorą jazdę. Autor tego tematu pytał o to jak działa duszenie i dlaczego tak się dzieje a Ty dalej zalewasz temat swoimi wywodami o legendarnym brodnickim naukowym jkd.
Zacznij pisać na temat.
1

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
??? Moderatorze pleciesz bzdury, na str 3 udzieliłem odp, jak również odp na bezsensowne opluwanie jadem przez Twojego kolegę cynika. LOL Już wiadomo dlaczego i po co są usuwane. Echhh jak cenzura za PRL-u, miejmy nadzieję ze mod się zmieni na bardziej profesjonalnego, wtedy będzie można dyskutować normalnie a ludzie co leczą kompleksy wyzywając innych, nie będą czuć się bezkarni tylko dlatego że się osobiście znają z moderatorem.



Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-10-10 20:00:42

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-10-10 20:01:31
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Odpowiedziałeś na temat i jest ten post dalej na stronie nr 3. Skup się na temacie i nie spamuj.
2

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 174 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
cynik75
Michaś - wykaż mi błąd w merytoryce opisu działania obu wersji RNC/hadakajime.
Krzychu - pokaż mi dlaczego Twoi trenerzy mają rację twierdząc, że nie można wykonać ucisku na tętnice szyjne bicepsem i przedramieniem. Czekam.




Takie duszenie jest nieefektywne. Kołnierz judogi wżyna się w szyję i zamyka tętnice.Wtedy mamy duszenie. Przedramię ani biceps nie wżynaja się w szyję, trzeba by bardzo mocno ścisnąć, ale jak juz mówiłem, kiedy łokieć jest na wysokości mego mostka po prostu ściągnę ci go w dół na lewo i polecisz przez moje ramię, a ja ci zapnę dźwignię. I robiłem juz to kilka razy, także na zawodach, na przeciwnikach, którzy chcieli mnie tak udusić. To ładnie wygląda na filmach, w walce nie przydaje się.
...
Napisał(a)
Usunięty przez 4rScorpion za pkt 1 regulaminu
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
KrzyśK
Takie duszenie jest nieefektywne. Kołnierz judogi wżyna się w szyję i zamyka tętnice.Wtedy mamy duszenie. Przedramię ani biceps nie wżynaja się w szyję, trzeba by bardzo mocno ścisnąć, ale jak juz mówiłem, kiedy łokieć jest na wysokości mego mostka po prostu ściągnę ci go w dół na lewo i polecisz przez moje ramię, a ja ci zapnę dźwignię. I robiłem juz to kilka razy, także na zawodach, na przeciwnikach, którzy chcieli mnie tak udusić. To ładnie wygląda na filmach, w walce nie przydaje się.


Mam wrażenie, ze mylisz wersję z Human Weapon z wersją Basa. Wersja Basa w BJJ i MMA zazwyczaj wykonywana jest z wpięcia za plecy, a wtedy wykonanie rzutu pozwalającego zdobyć dominującą pozycję nie jest możliwe: w stójce, gdyż rzucany pociągnie rzucanego za sobą, w parterze ze względów oczywistych. No i oczywiście we wersji Basa łokieć powinien być możliwie blisko pod brodą, nie na mostku, bo wtedy masz rację - nie ma to sensu.
Jedynym rzutem przy wpięciu za plecy w stójce jest ryzykowny slam do tyłu.

O ile nie widziałem walki zakończonej przez wersję z Human Weapon o tyle widziałem dziesiątki zakończonych wersją Basa.

Masz tu kilka filmów o różnych wersjach HadakaJime w wykonaniu judoków: ich wykorzystanie zależy o wiedzy, umiejętności i bieżącej sytuacji taktycznej: http://www.blackbeltwiki.com/hadaka-jime


Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2015-10-10 22:45:35
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie nagolenniki (ochraniacze na piszczele) Polecacie do kick boxingu

Następny temat

Prawdziwy Zabijaka ;-))

forma lato