SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1654

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

19

Waga

86

Wzrost

191

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

od wrzesnia

Uprawiane inne sporty

tak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

tak

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

nie

Zażywane suplementy

od lutego pierwszy cykl na kreatynie bd robil

Ostatnio przerabiany plan

fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wl cos ok. 100kg, mc i przysiadow nie robie maxow. A wyciskanie na barki moze 80kg podniose..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 176 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10970
"Z tego co wiem to nie potrzebne sa cwiczenia na biceps/triceps, bo chyba w kazdym cwiczeniu pracuja te miesnie ? ;)"

Poręcze są świetnym ćwiczeniem na triceps. Pracują też przy wszystkich wyciskaniach.
Jeśli chodzi o bicepsy, tak, pracują przy podciąganiu i wiosłowaniu, ale jest to zbyt mało. Na krótką metę, zwłaszcza u początkującego, nie będzie problemu jeśli skupi się na podciąganiach i wiosłowaniach i oleje bezpośredni trening bicepsów. Bardzo możliwe, że nawet mu urosną. Tyle, że jeśli chcesz zbudować duże bicepsy, to nie jest to właściwa droga. Ludzie, którzy zbudowali potężne ramiona zbudowali je przez bezpośredni trening(tak, wycisk wąsko/docisk/poręcze przy normalnej technice to w pierwszej kolejności ćwiczenia na tricepsy). Nie przez wiosłowanie/ciągi/przysiady.
Nie mówię, że masz poświęcać pół treningu na uginania. Ale to nie oznacza, że masz ich w ogóle nie robić.

Keep it simple, Stupid!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2469
jestem poczatkujacym ;p dluga droga przede mna. Cale zycie nie bede cwiczyl na planie FBW ^^ Ale i tak myslalem zeby dodac chociaz z 2 serie na bica. Ale i tak po podciaganiu mam niezlą pompe na bicu xD Od polowy lutego chcialbym zmienic plan na split ale nie wiem czey to jest dobry pomysl ?;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2469
??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2469
odpowie mi ktos na moje poprzednie pytania ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DO KASACJI !

Następny temat

PROSZĘ

WHEY premium