SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
okej, rozumiem ze jesli wczesniej nie liczylem kalorii to nie da sie ulozyc dla mnie prawidlowej diety... czyli powinienem teraz jesc dosc chaotycznie, ale co wazne liczyc kalorie i dopiero wtedy rozpoczac porzadna diete... dziwne to troche jak dla mnie, ale nie ja jestem tutaj eskpertem. To co moge powiedziec natomiast na temat swojego dotychczasowego odzywania to staralem sie jesc 'zdrowo' powiedzmy, wg montigniaca tnac weglowodany. Chudlem ale dotarlem do martwego punktu. Ile Twoim zdaniem powinienem przyjmowac kalorii dziennie? A co do Waszych wymian zdan, umieszczenie ich w taki sposob, po czym szybkie skasowanie nasuwa przypuszczenie, iz mialy charakter przesmiewczy, a to srednio mile... ale byc moze sie myle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mylisz się (to odnosnie pogaduch z Jakrycem)

mylisz się (to odnośnie tego co powinieneś robić)

moim zdaniem ... powinieneś przez tydzień (a najlepiej przez 2 tygodnie) pojeść tak jak w ostatnim okresie przed przejściem na 1800 kcal i policzyć ile to jest kalorii

a potem wrócić i podać tutaj, łącznie z obserwacją czy przy takiej diecie % tłuszczu spada, rośnie czy stoi w miejscu

na tej podstawie można będzie coś doradzić

skąd Ci przyszło do głowy że ktoś Ci radzi jeść chaotycznie ????

mój sposób na idealną dietę (możesz z tego skorzystać ewentualnie) :

1. Co tydzień dodawać po 200-300 kcal
2. Jeść taką ilość przez okres tygodnia, ściśle, bez planu i odstępstw
3. Po tygodniu zmierzyć obwody, procent tłuszczu, masę ciała, wyliczyć beztłuszczową masę ciała
4. Powtarzać do momentu gdy zacznie się lekko tyć
5. Podjąć decyzję co dalej się chce robić:
a/ jeśli robić masę - dodać 500 kcal
b/ jeśli chudnąć - odjąć 500 kcal
c/ jeśli utrzymywać wagę - obciąć tyle ile się dodało w ostatnim tygodniu (czyli 200-300 kcal)
6. za tydzień powtórzyć punkt 3.
7. w zależności od wyników powtórzyć punkt 5.

i tak w kółko 3, 5, 3, 5, 3, 5 .......

ocena, korekta, ocena, korekta - proste, prawda ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4411 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Tyka w czym się mylę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
dziekuje Tyka, postaram sie tak zrobic, brzmi to sensownie. Ktory z systemow dietetycznych polecilbys mi pozniej przy takim trybie treningowym, przy zalozeniu co juz pisalem ze nie zalezy mi na bardzo szybkiej redukcji i tym ze znajac siebie obciecie weglowodanow w dlugim stalym okresie zle znosze... (i to zarowno w zakresie samopoczucia fizycznego jak i psychicznego - moze za duzo treningow wytrzymalosciowych na tego typu diety?)



Zmieniony przez - drWiktor w dniu 2005-09-22 17:21:00

Zmieniony przez - drWiktor w dniu 2005-09-22 17:22:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
a tydzien to nie za krotko zeby zauwazyc na tyle znaczace roznice zeby moc podejmowac decyzje? nie mowiac o tygodniu odchudzania... - 500 kalorii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
jakrycu - to nie ty się mylisz, tylko autor postu w sprawie tego, że wasza dyskoosja z tyką miała charakter prześmiewczy

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4411 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
a tak, doczytałem teraz


drWiktor - myslisz się odnośnie naszych pogaduch z Tyką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 107 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2300
spoko spoko... nowy tu jestem i tak mi sie troche glupio zrobilo... wiesz... nic o nas bez nas
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jeżeli zastosujesz ocenę w oparciu o 3 czynniki - % tłuszczu, obwody, masa ciała - nie powinno być trudności w zauważeniu zmian już po tygodniu, ale jak wcześniej pisałem dla pewności szczególnie na początku możesz pomiary robić co 2 tygodnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nowy potrzebuje helpa!!!

Następny temat

olej w diecie na masę - dieta do oceny

WHEY premium