SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

creaFUSION - problem

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4177

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
dziękuje że jest pan taki wyrozumiały i odpowiada na moje pytania!

zastosuję sie do rad eksperta!

no dobra ostatnie pytanie-jaka będzie różnica jeśli w nietreningowe brałbym porcję 5 gramową podzieloną na rano i wieczór?czy będzie to miało jakiś lepszy/gorszy efekt, a może to nie ma różnicy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Ziper, oczywiście uzuasadniam Proces wytwarzania czy magazynowania kreatyny w mieśniach szkieletowych jest silnie modyfikowany przez wysiłek fizyczny. Oznacza to, że bezposrednio po treningu synteza i wchłanianie kreatyny jest najsilniejsze. W duzej mierze jest to wynikiem nasilonej aktywnosci skurczowej komórek, wysiłkowej stymulacji receptorów beta-adrenergicznych oraz wzmożonej aktywnosci pompy sodowo-potasowej - wszystkie te rekacje (nasilone po zakończeniu wysiłku) wpływaja na lepsze wykorzystanie kreatyny, stąd jej dawkowanie po treningu jest najbardziej zalecane. Drugą porą korzystna do przyjmowania kreatyny jest okres tuż po przebudzeniu. Rano proces ten jest jednak mniej aktywny, stad w celu lepszego wykorzystania kreatyny przez mieśnie zaleca sie dodatkowe przyjmowanie preparatów aktywizujacych wykorzystanie tego preparatu przez mieśnie jak węglowodany (CARBO) lub specyficzne substancje kierunkowe (np. tauryna, R-ALA, ryboza).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
dziękuje za odpowiedź i wytrwałość:)

...ale...niestety ta odpowidź nie do końca rozwiała me wątpliwości

może nie zrozumiałem przekazu ale moje pytanie dotyczyło skuteczności rozłożenia dawki 5 gramowej w dni nietreningowe na 2 porcje tj. rano i wieczór(przed snem)

i czy korzystniejsze jest przyjęcie tej dawki w taki sposób czy lepiej rano całe 5g???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
w dni wolne od treningu polecam rozłozenie dawki na dwie porcje. Chociaż dla ułatwienia, można przyjąć preparat raz dziennie tuz po przebudzeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 16119 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 160511
dobra dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi!

przydadzą mi się na pewno!

prosze mój skromny sog dla Pana w ramach podziękowania!

POZDRAWIAM i DZIĘKUJE raz jeszcze
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozrobione carbo BIOGENIX - jak długo można przechowywać ?

Następny temat

"Fut Burner - L Karnityna Plus 60 tabs. - Green Tea"

WHEY premium