SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bjj a krav maga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4572

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam chciałbym zacząć trenować pod kątem samoobrony , ale chce zając sie w przyszłości także sporte.. Moje pytanie jest następujące czy najpierw isc na bjj i uzupełnić zapasami , czy pójść na samym początku na krav mage? Słyszałem , że na krav madze cywilnej jest słabiej dlatego się pytam czym zacząc swą naukę. Miałem krótki epizod z nauką bjj i wiem że jesli chodzi o walke z pojedynczą osobą to jest świetny.Proszę o sugestie osoby , ktore wiedza o tym cos nie cos.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Speed2001
Ale np w takiej kravce nasze czy bjj raczej nie jest możliwe kata...
Możliwe jest ale nie ma
W kravce nie ma bo to system militarny nastawiony na nauczenie adepta jak najszybciej prostych sposobów pokonania przeciwnika. Nie skupia się na technice a na efektywności. W BJJ ćwiczy się z prartnerem.
Choć w kravce, boksie, kick boxingu, muay thai jest walka z cieniem. Ona tak jakby zastępuje kata w karate. Natomiast na BJJ są drile - i to zarówno robi się je samemu jak i z partnerem.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Chyba nie będzie żadną nowością jak Ci powiem, że sporo ludzi ćwiczy kilka różnych SW w tym samym czasie... I że żaden pojedynczy "styl" nie wygrywa ze wszystkimi innymi... Więc co mamy ci odpowiedzieć: idź na co chcesz. Chcesz chodzić na 2 czy 3 SW, to droga wolna. Nie masz czasu/kasy/chęci to idź na 1 i tyle...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Speed2001
Witam chciałbym zacząć trenować pod kątem samoobrony , ale chce zając sie w przyszłości także sporte.. Moje pytanie jest następujące czy najpierw isc na bjj i uzupełnić zapasami , czy pójść na samym początku na krav mage?
Jeśli chcesz zająć się sportem w przyszłości to zostaw BJJ na przyszłość. Nie jest to najlepszy sport pod kątem samoobrony.
Ja proponowałby zacząć od MMA ze szczególnym naciskiem na stójkę - uzupełniać boksem, kick boxingiem lub muay thai. Po MMA łatwiej Ci będzie na BJJ.
Speed2001
Słyszałem , że na krav madze cywilnej jest słabiej...
Wydaje mi się, że to zależy od sekcji. Może masz dostęp do bardzo mocnej sekcji.

* Trenowałem Krav Maga pół roku i kilka lat BJJ.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Czyli radzicie żeby połączyć sw?Wiem że to może trochę naiwne ale chodzi mi o to czy na sam początek lepiej nie będzie skupić się na jednym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Są kluby które mają zajęcia MMA, BJJ, kick boxing, muay thai, boks, zapasy. Kupujesz jeden karnet i chodzisz na co chcesz.
Można chodzić na samym początku tylko na jedną SW. Ale rzadko bywa w klubie MMA, boks, kick boxing, muay thai, itd. 5 razy w tygodniu dla początkujących.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Speed2001
Czyli radzicie żeby połączyć sw?Wiem że to może trochę naiwne ale chodzi mi o to czy na sam początek lepiej nie będzie skupić się na jednym?

A gdy chodziłeś do szkoły to skupiałeś się tylko na matematyce, czy były różne przedmioty? Albo jak chodziłeś na WF, to tylko skakałeś czy było też coś więcej? Nie próbując różnych "rzeczy" nie da się zdecydować co się lubi, czy co najbardziej pasuje...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
BJJ jest super ale jeśli tylko je znasz, nie będziesz przyzwyczajony i nie będziesz wiedział jak walczyć z przeciwnikiem, który uderza i kopie. Podstawy jakiegoś uderzanego sportu się przydadzą.
1

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
a jaki system polecacie na uzupelnienie u mnie w miescie jest tylko karate, muay thai, kicboxing, boks i krav maga? Osobisscie np kickboxing do mnie przemawia ale wacham sie miedzy krav maga a nim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy jak dobre są sekcje. Ja poszedłbym w kolejności na muay thai, kick boxing, boks.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Zrób tak, przejdź się na trening w każdym klubie i sam zdecyduj. Miałem przyjemność próbować treningów w różnych klubach i powiem jedno - wszystko zależy od trenera i innych trenujących. Może być tak, że dana sekcja bardzo ci się spodoba, a może być tak, że trener to jakiś wariat i rzeźnik. Dlatego tak jak mówię, przejdź się wszedzie i sprawdź jak jest. W złym klubie nie będziesz czuł przyjemności z treningu, więc nie będzie ci się chciało na takie treningi chodzić. A to prosta droga do porzucenia sportów walki na dłuuugi czas (albo na zawsze),
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Byłem na tych sekcjach ale tak jak zauważyłem wszystkie te kluby były nastawione szysto pod kątem zawodów.Roznica była kolosalna bo z ciekawości poszedłem obejrzeć treningi zwykłych grup i zawodniczych. Sytuacja przedstawiała się tak że na zawodniczych trenerzy bardziej się przykładali niż na zwykłych niestety.W sumie to u mnie w mieście nie byłem tylko na kravce i karateale karate to chyba niezbyt dobry pomysł na uzupełnienie.U mnie w mieście są dwie sekcje shotokan i kyokushin.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boks w W-wie, pierwszy trening?

Następny temat

Młot treningowy

WHEY premium