SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie- problem z częstym wypaleniem

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
Cześć!
Biegam średnie i długie dystanse, mam 30 lat i trenuję od pawie 20;) Problem jest taki, że wyniki mimo że są całkiem niezłe, to mam częste problemy z wypaleniem. Niski poziom testosteronu, słaba krew i w efekcie spadki siły. Wiem jak to rozwiązać, bo wystarczy że zrobię cykl regenerujący i po 3tyg wszystko wraca do normy ale ja nie mogę sobie pozwolić na takie przerwy, bo nie za to mi płacą. Mam sporą wiedzę w temacie "nawożenia" ale każda opinia może mnie utwierdzić we właściwym wyborze. Proszę nie pisać o epo bo ten temat znam i nie jest to inwestycja, która się później zwróci.
Podsumowując:
Chcę podnieść poziom testosteronu bez bawienia się w odbloki, puchnięcia i uszkodzenia nasienia bo często zdarza mi się bzykać bez gumki... Ma to być mała dawka, którą sobie wezmę jak witaminy z rana.
Poprawa hematokrytu
Regeneracja
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 5049 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 107356
Kulawa ta twoja dieta,przy tylu treningach w tygodniu jestes zajechany jak stara koorwa,musisz wziasc bombe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1226 Napisanych postów 26443 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 298508
każde podawanie zewnętrzne testosteronu blokuje wydzielanie własnego, więc wymaga odbloku, jak uważasz, że masz niski poziom testa przez który nie możesz normalnie funkcjonować idź z tym do ekarza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
calibos
....puchnięcia i uszkodzenia nasienia bo często zdarza mi się bzykać bez gumki...
Ma to być mała dawka, którą sobie wezmę jak witaminy z rana.
...


piszesz o sporej wiedzy i o witaminkach

spróbuj undekanianu lub provi_provi poprawi ci humor co zapobiegac powinno ''wypalaniu'' w odpowiednich dawkach nie blokują
robiłeś badania na poziom testo?

Zmieniony przez - 8x8 w dniu 2012-07-19 09:01:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 8437 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30419
może w boostery zainwestuj? DAA 3g na noc do tego niepokalanek na prolaktyne + b6 200mg , ZMA na regeneracje, Saw Palmetto? jaka masz diete? to też może mieć wpływ na niski poziom testa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1226 Napisanych postów 26443 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 298508
a przede wszystkim jaki dokłądnie masz ten poziom testa?jak inne hormony, estro, prolaktyna?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
.. jestem pod wrażeniem, jak szybko funkcjonuje forum!!
Żywie się w miarę dobrze, ze sportu w Polsce nie ma kasy, więc wszystko to zabawa w kompromisy. U mnie podstawa to kasza gryczana, nie jem ryżu bo przechodzi przeze mnie jak woda, do tego czasem makarony. Raz dziennie chude mięso, niestety nie wołowina, praktycznie codziennie ryba lub tuńczyk. Alkohol prawie nie spożywany, czasem jedno piwo wieczorem. Trenuje 8 razy w tygodniu, śpię po 8h w regularny sposób.
Poziom testo to moje własne odczucie, nie mam zrobionych badań, więc nie ułatwię Wam sprawy. Dosyć popularny jest undestor w tej dyscyplinie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1226 Napisanych postów 26443 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 298508
to nie ma o czym gadać jak to poprostu Twoje odczucie, zrób badania a potem będziemy się zastanawiać, delikatne dawki testa dadzą Ci coś jedynie gdy jest ona za niski, a Twoje samopoczucie może równie dobrze być wynikiem przetrenowania, za małej podaży kalorii, wysokiego poziomu estro albo prolaktyny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
Dzięki Panowie za odpowiedź, może zrobię tak jak radzi SzczepanNR, rozsądnie i bez kombinowania?? Zwykle w takiej sytuacji biorę lek na poprawę dotlenienia mięśnia sercowego na regenerację i ochronę w trakcie startów, jednak to wszystko za długi proces.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 8437 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30419
Weź też poprawke na to że może byćinna przyczyna, chociaż taka suplementacja powinna w jakimś stopniu pomóc, najlepiej by by jak byś zrobił jak mówi Aras84, badania - będziesz wiedział na czym stoisz, i my też będziemy mogli lepiej doradzić.

Jest cała gama suplementów, która może Ci pomóc począwszy od bcaa, przez wspomagacze beta alanina, tauryna, różne formy kreatyn itp, boostery no chociaż duże dawki aakg mogą powodować dziwne jazdy z ciśnieniem spadki/skoki (jak w moim przypadku ale ja jestem nadcisnieniowcem) przy trenningach wydolnościowych oraz boostery teścia..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34
akurat ja mam bardzo niskie ciśnienie i tętno spoczynkowe, gdy jest nędzna pogoda to czuje się jakbym dopiero zerwał się z łóżka. W każdym razie, pójdę do swojego lekarza i jakby wyniki były słabe to dam znać. Dzięki za pomoc! Szacun i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Przyczyną raczej jest kortyzol... Istnieje ścisła zależność pomiędzy poziomem kortyzolu a poziomem testa, żmudne długotrwałe treningi biegowe na pewno negatywnie wpływają na jego (kortyzolu) poziom, o czym może świadczyć fakt, że po odpoczynku wszystko wraca do normy. Ale to tylko przypuszczenia.

Plus kwestia nadmiernego być może obciążenia treningowego, regeneracji.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2012-07-19 18:29:55
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

doping zagraniczna apteka

Następny temat

Jak dać mete początek/koniec/początek i koniec cyklu

WHEY premium