SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie dla piłkarza

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4180

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6835
Witam!
Chciałem się poradzić was odnośnie biegania i uzyskać parę cennych rad. Gram w piłkę na amatorskim poziomie, czysta rekreacja. W tym roku awansowaliśmy o klasę wyżej ,wkońcu trzeba realizować swoje sportowe ambicje;)
Rzecz w tym że wyższa klasa to wyższe wymagania i większy wysiłek, w tym mój problem. Słabo z moją wydolnością i wytrzymałością podczas meczu. Szybkościowo jestem mocny ale cięzko utrzymać dobry poziom przez cały mecz.
Teraz jest okres przerwy w treningach, sezon zaczyna się dopiero w połowie sierpnia a ja nie mam zamiaru odpoczywać tylko chciałbym się odpowiednio przygotować.Dwa miesiące to spory okres i dużo można zrobić.
Także licze na jakieś rady. Jak poprawić tą moją wydolność a taże szybkość.Chciałbym też zrzucić z 5- 6 kg, bo troche ta waga mi ciąży, obecnie 80-82 kg przy 177 cm wzrostu.
Dobre rezultaty daje trening interwałowy , ale cały czas to chyba nie można tak trenować. No i dynamika to podstawa, licze na jakieś cenne rady.

pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2607
No interwały są odpowiednim treningiem na wydolność. Taki trening jednak powinien się odbywać z częstotliwością 1-2 treningi w tygodniu żeby organizm dostosował się do tempa meczów. Jestes piłkarzem więc wiesz jak taki trening powinien wyglądać.

Kondycje zdobedziesz dzieki treningom i biegom na dłuzsze dystanse. Rozpiski i rady znajdziesz w temacie: https://www.sfd.pl/temat191184/ oraz w innych działach i postach.

Jesli grasz w klubie to z pewnosią znasz wiele cwiczeń ta dynamikę oraz szybkosc reakcji. Wystarczy jak sam to pozbierasz i ułożysz sobie trening. Chyba wiesz jak i co działa na twój organizm.

Dodam jeszcze żebys cwiczyz z glową (nie przetrenuj się!) i zrób sobie przerwe jakiś tydzien lub dwa przed sezonem celem odnowienia sił, regeneracji oraz odpoczynku.

Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6835
Dzięki za pomoc.
Jeszcze jedno pytanie, z jaką częstotliwością mogę biegać,ile treningów w tygodniu?Teraz jest okres gdzie nie rozgrywamy meczy, więc mógłbym chyba śmiało zwiększyć częstotliwość ,może do 4 treningów w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2607
Mozesz spróbować 4 razy w tygodniu a po tygodniu lub dwoch zobaczysz jaka czestotliwosc jest dla ciebie odpowiednia i wydłuzysz lub skrócisz dystans oraz/lub zmniejszys lub zwiekszysz ilosc treningów. To sprawa indywidualna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 160 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6835
a mogę przeplatać treningi wytrzymałościowe z szybkościowymi, czy lepiej najpierw budować wytrzymałość przez kilka tygodni a potem juz tylko szybkość?czy to nie ma znaczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1480
Ja także jestem piłkarzem w juniorach pewnego słabego klubu ale mam nadzieje się wybić gdzieś
Lecz mam problem z jednym elementem futbolu czyli szybkością...

rozgrzewka (trucht) -> rozciąganie -> wieloskoki, skipingi ABC na 25 metrach -> sprinty i przyspieszenia:
- przyspieszenia 5 metrowe na maxa : z nabiegu, z miejsca z różnych pozycji 5 x 5m
- sprint 40x4 przerwy pomiędzy seriami tak dozować aby biec pełnym gazie. Odpoczynek pomiędzy seriami 30 s

czy to dobry trening ile razy w tygodniu go robić ( bardzo mi zależy na tej szybkości!!!
Mam także problemy z wyskokiem ale uważam że następujące ćwiczenie czy przysiady z wyskokiem dosiężnym 3 serie x 20
Co wy na to?!
z góry dzięki :PP

Posdroo 4 aLL

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siodelko zgrzyta

Następny temat

Hope Giant MPH3 - jaka cena za używane ?

WHEY premium