SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieg

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 797

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1779
Mam pytanie czy jest sens np wolny bieg okolo 20 minut, chwilka przerwy potem 3 interwalki chwilka przerwy i dalej 20 minut biegu... Co o tym myslicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 370 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6009
a jaki jest tego cel?

The first rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 114
każdy wysiłek ma sens, istotne jak w/w jaki cel ?

legalize it ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1779
Głownie na celu jest redukcja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 114
Bardzo dobrym elementem, podnoszącym intensywność treningu, a jednocześnie nie powodującym ryzyka kumulującego się zmęczenia, są przebieżki. Czyli szybko biegane odcinki 20-30 sekundowe z przerwą na odpoczynek przynajmniej takiej długości jak sama przebieżka. Nie powinieneś przeginać z liczbą takich odcinków. Optymalny trening odchudzający to 30-40 minut spokojnego truchtu zakończonego 8-10-cioma przebieżkami trwającymi 20-30 sekund z przerwą o podobnej długości lub nieco dłuższą, umożliwiającą odpoczynek, który pozwoli zrobić kolejną przebieżkę w taki sposób, aby była ona równie dobra jakościowo. Można mieć do tego zegarek, sygnalizujący kolejne interwały i ustawić go na pojawianie się sygnału dźwiękowego np co 30 sekund.


> bieganie.pl > Zacznij biegać > Zaczynasz
Program Treningowy - Szczupła SylwetkaCel


Program mający utrzymywać wagę i sylwetkę w ryzach.


Warunki wstępne


Ten plan przeznaczony jest dla osób, które już biegają i bez problemu są w stanie przebiec 40 minut ciągłego biegu. Może być stosowany jako program całoroczny dla osób chcących cały czas utrzymać dobrą formę, a nie planujących żadnych startów w imprezach biegowych.


Intensywność


Bieg ciągły: Osoby nie mające dłuższych doświadczeń biegowych mogą napotkać tutaj problem z utrzymaniem stałej intensywności. Ten trening jest w większości utrzymany w strefie tlenowej, czyli w strefie, która pozwala na najbardziej efektywne wykorzystywanie tłuszczów do produkcji energii. Nie powinniście przekraczać 75% tętna maksymalnego, gdyż wówczas będzie to trening zbyt ciężki, abyście mogli powtarzać go z taką częstotliwością, jak to zaplanowano. Jeśli ktoś nie ma pulsometru, to powinien biegać z prędkością, przy której może swobodnie rozmawiać.


Bardzo ważne są 20-30 sekundowe przebieżki, wykonywane w trakcie lub pod koniec treningu (lepiej pod koniec, jesteście wtedy dobrze rozgrzani). To nie mają być odcinki biegane na wyścigi! Te przebieżki mają pobudzić wasz metabolizm, aby po treningu organizm jeszcze przez długi czas odbudowywał swoje braki energetyczne. Macie chudnąć nie tylko w trakcie treningu, ale także a może przede wszystkim PO. Organizm będzie bowiem popierał rezerwy w dużej mierze właśnie z tłuszczu. Tych odcinków nie należy już biegać na tętno. Powinny być wykonywane w taki sposób, abyście mieli wrażenie, że biegniecie szybko, ale swobodnie. Tak, żeby wszyscy wokoło zazdrościli wam pięknego stylu, swobody i szybkości, z jaką pokonujecie dystans. Niech poruszą się te mięśnie, które nie pracują przy wolnym biegu – plecy, pupa, pracujcie rękoma. Po każdym odcinku róbcie przerwę na tyle długą, abyście mogli wykonać kolejny odcinek z taką samą jakością (nie krótszą niż czas odcinka).


Opis Treningu


Ten trening to 3 – 4 dni biegania w tygodniu. Należy spróbować rozkładać je w czasie w miarę równo. Z biegiem czasu nabierzecie odpowiedniego doświadczenia i sami nauczycie się odpowiednio dostosowywać sobie plan.


Przyda się raz lub dwa razy w tygodniu trochę ćwiczeń siłowych po zakończeniu biegu. Powinny być to ćwiczenia statyczne i/lub dynamiczne. Stosujcie je po treningu biegowym. Wtedy jesteście do nich dostatecznie dobrze rozgrzani. Nie bądźcie jednak niewolnikami programu. Jeśli z jakichś powodów uważacie, że nie powinniście kontynuować treningu – nie róbcie tego, jeśli macie ochotę biec dłużej – biegnijcie.


Zaczynajcie każdy trening bardzo spokojnie, zawsze jego początek traktujcie jako rozgrzewkę, aby dopiero po kilku minutach osiągnąć docelową intensywność. W trakcie rozgrzewki możecie wykonywać różne ćwiczenia, rozgrzewające określone partie stawów, mięśni. Po treningu – poświęćcie 10 minut na rozciąganie.
(źródło: bieganie.pl )

legalize it ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

program cwiczen na silownie dla poczatkujacej kobiety

Następny temat

Bieganie na zmiane z siłownią - czy to ma sens?

Masa