SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania wątroby - analiza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 758 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10840
moje wyniki

INR 1.18 norma 0.9-1-2 wiec na granicy
wskaznik protrombiny 84% . norma- 70-120
czas protrombinowy 13.1s - norma 9.9-12.3 wiec zły wynik
bilirubina 0.51 .- norma 0.1.2
glukoza 87 norma 70-99
ALT 22 w normie
AST 27 w normie
ALBUMINA 5.2 w normie

moze ktos cos sie zna na tym? mozliwe ze moze byc mocno uszkodzona, skoro tylko jedna wartośc nieprawidłowa?
najgorsze ze z tego co czytałem ,właśnie ten czas PT jest wyznacznikiem ktory z duzym prawdopodobienstwem okresla ze watroba jest powaznie uszkodzona
nawet marskośc . takie ast/alt to niekoniecznie jest miarodajne, ale właśnie z tego co sie dowiedziałem to ten czas protrombinowy jest poważnym wyznaczkiem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9289 Napisanych postów 83132 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 703113
Przestań panikować . Wyniki masz ok . Możesz sobie zbadać wit K
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6488 Napisanych postów 77213 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 761946
Gdyby wątroba była uszkodzona, np. w przypadku jej marskości, to wyniki byłby zdecydowanie powyżej norm. U Ciebie jest nieznacznie powyżej i wcale nie musi to być coś, co budzi wątpliwości. Chociażby jakaś aktywność fizyczna dzień wcześniej już może w pewnym stopniu zaburzyć wyniki. Dlatego w pierwszej kolejności warto jest zastanowić się, czy higiena badania była prawidłowa. Poza tym, istotne jest w dłuższej perspektywie, jak się odżywiasz, jaki jest poziom tkanki tłuszczowej, alkohol, leki, itp. Jeżeli jesteś zaniepokojony, to najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 758 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10840
domer
Gdyby wątroba była uszkodzona, np. w przypadku jej marskości, to wyniki byłby zdecydowanie powyżej norm. U Ciebie jest nieznacznie powyżej i wcale nie musi to być coś, co budzi wątpliwości. Chociażby jakaś aktywność fizyczna dzień wcześniej już może w pewnym stopniu zaburzyć wyniki. Dlatego w pierwszej kolejności warto jest zastanowić się, czy higiena badania była prawidłowa. Poza tym, istotne jest w dłuższej perspektywie, jak się odżywiasz, jaki jest poziom tkanki tłuszczowej, alkohol, leki, itp. Jeżeli jesteś zaniepokojony, to najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza.


pije codziennie od osmiu lat
sylwetka szczupla wysportowana 185 /65 kg.
cwicze troche na drążkach,poręczach ogolnie duzo ruchu
z tego co czytalem ast/alt sprawdza bardziej czy jest stan zapalny.
mam morfologie w poniedzialek, za 2 tyg usg brzucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6488 Napisanych postów 77213 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 761946
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale pojedź codziennie od 8 lat alkohol? W takiej sytuacji uszkodzenie wątroby jest bardzo prawdopodobne. Nawet w sytuacji, gdy dawki toksyny nie są duże, a stosowanie przez długi okres. Bez wątpienia jest to pierwsze, co warto jest zrobić, aby zadbać o swoje zdrowie. Bez wątpienia USG będzie wartościowym badaniem.

https://www.sfd.pl/art/Lifestyle/Alkohol_i_jego_negatywny_wpływ_na_ciało-a1426.html

https://www.sfd.pl/art/Pogromcy_Mitów/Picie_alkoholu_a_kulturystyka:_fakty_i_mity-a1168.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 758 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10840
domer
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale pojedź codziennie od 8 lat alkohol? W takiej sytuacji uszkodzenie wątroby jest bardzo prawdopodobne. Nawet w sytuacji, gdy dawki toksyny nie są duże, a stosowanie przez długi okres. Bez wątpienia jest to pierwsze, co warto jest zrobić, aby zadbać o swoje zdrowie. Bez wątpienia USG będzie wartościowym badaniem.


Tyle to ja wiem. Tylko pytanie czy fest uszkodzona (marskość) czy nie.

https://www.sfd.pl/art/Lifestyle/Alkohol_i_jego_negatywny_wpływ_na_ciało-a1426.html

https://www.sfd.pl/art/Pogromcy_Mitów/Picie_alkoholu_a_kulturystyka:_fakty_i_mity-a1168.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9289 Napisanych postów 83132 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 703113
Jakbyś miał marskość wątroby to już byś wiedział
1

TRENINGI KATOWICE

KONTAKT:
https://www.instagram.com/bestbodysebastianszmit/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 758 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10840
flex1976
Jakbyś miał marskość wątroby to już byś wiedział


z kad ta wiedza?
z tego co sie doinformowałem ,z markością jest jak z rakiem. w wielu przypadkach nie daje objawów ,dopiero w zaawansowanej postaci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9289 Napisanych postów 83132 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 703113
To po co pytasz jak wiesz ? Nie pytaj na forum jeżeli nie ufasz odpowiadającym
1

TRENINGI KATOWICE

KONTAKT:
https://www.instagram.com/bestbodysebastianszmit/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 758 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10840
flex1976
To po co pytasz jak wiesz ? Nie pytaj na forum jeżeli nie ufasz odpowiadającym


no bo skad wiesz ze jakbym mial marskosc to bym o tym wiedzial ,w wielu przypadkach osoby dowiaduja sie o niej przypadkowo np przy rutynowej kontroli krwi gdy wychodzi maloplytkowosc. , nie trzeba miec żółtaczki czy brzucha zeby miec marskosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6488 Napisanych postów 77213 Wiek 40 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 761946
Wiesz co wpływa negatywnie na pracę wątroby i co należy zrobić, aby stwierdzić, czy masz jej marskość, ale pytasz nas, czy masz marskość wątroby? Gdzie tutaj jest sens? Skoro wiesz, że aby zdiagnozować tę chorobę, należy wykonać specjalistyczne badania, to oczywistym jest to, że w ten sposób otrzymasz odpowiedź o stanie Twojej wątroby, a nie od nas. W jaki sposób my mamy stwierdzić, że masz lub też nie masz marskości wątroby? Jeżeli pijesz alkohol od 8 lat to istnieje taka możliwość, ale to już wiesz.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nootropiki - wpływ na organizm

Następny temat

PCT odblok po 2 letnim cyklu

WHEY premium