SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

badania złe wyniki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14939

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 209 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4493
robiłem badania we własnym zakresie, niestety kilka wyników jest złych, zbyt niski poziom neutrofilii, cholesterol też średnio i kortyzol wysoki - krew miałem o 8 pobieraną a trening na siłowni skończyłem o 18:30 poprzedniego dnia pewnie miało to wpływ na jego poziom ale chyba nie na tyle aby był tak wysoki? jakieś rady ? pewnie będę biegł na dniach do lekarza pierwszego kontaktu z tym i niech coś powie....
dodam jeszcze że nie miałem żadnych cyklów ssa, badania zrobiłem z ciekawości bo z wynikami na siłowni cienko mimo dość dobrej diety i treningu i teraz już wiem że to może być kortyzol ...







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
podwyższony poziom monocytów i może świadczyć o wiele chorobach, ale też mogłeś ostatnio mieć jakieś zakażenie bakteryjne czy wirusowe. Podobnie z neutrofilami, te wartości też nie są jakieś bardzo odbiegające od normy, ale i tak lekarz wie lepie jw tych sprawach.

Warto by jednak poprawić lipidogram. Cholesterolu jest a dużo
Obniżając LDL a podwyższając HDL . Zbilansować odpowiednio dietę ( szczególnie tłuszcze ) i wprowadzić aktywność

Również kortyzolem się bym zajął. Zaczął od zmniejszenia stresu i jego źródeł, wiem że to trudne, ale inaczej trudno go zbić jeśli te sytuacje przewyższają.
Wprowadzić suplementacje omega -3, duże dawki witaminy C, BCAA, Fosfatydyloseryna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 209 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4493
lipidogram też robiłem czekam na wyniki, ten cholesterol mnie dziwi właśnie bardzo, tłuszcze mam tylko z oliwy, oleju lnianego, jaj nic więcej i wyniki złe ;( co do aktywności to ćwiczę regularnie 3x w tyg.

Zmieniony przez - mid-night w dniu 2014-10-01 10:04:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
nie są złe złe wyniki, są dobre
idealnie trudno żeby było zawsze
HDL jest ok w miare , LDL tylko by trzeba trochę zmniejszyć
bo większość osób które mają hiperlipidemie to mają 500 mg/dl i więcej
a ty masz leciutko ponad norme tylko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21774 Napisanych postów 71338 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575967
Wyniki są OK.
Popraw tylko dietę.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 209 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4493
kortyzol tak wysoko chyba nie jest ok, nie wiem może zrobię jeszcze raz badanie na niego po kilku dniach bez siłowni, coś mi się wydaje że jeśli mam ciągle tak wysoko to porostu marnuje czas na treningach ;( najgorsze jest to że nie ma jakiejś magicznej tabletki na jego obniżenie, za chwile zacznę sobie wkręcać jakieś schorzenia nadnerczy czy coś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
kortyzol jest sprawą dosyć skomplikowaną gdyż dotyczy zarówno psychicznego stresu jaki i fizycznego.
No właśnie psiałem Ci co może go obniżyć jeśli chodzi o suplementy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 209 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4493
Tak pisałeś, dzięki za rady, pewnie to wszystko przez moją słaba psychikę .... łatwo się denerwuje w pracy i często wybucham. ... nie wiem czy uda mi się to opanować, chyba zacznę jakieś psychotropowy jeść czy coś hehe myślisz ze ten mój poziom to już jest wystarczająco wysoki aby znacząco ograniczyć progres na silce lub nawet całkowicie go wyeliminować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21774 Napisanych postów 71338 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575967
mid-night
kortyzol tak wysoko chyba nie jest ok, nie wiem może zrobię jeszcze raz badanie na niego po kilku dniach bez siłowni, coś mi się wydaje że jeśli mam ciągle tak wysoko to porostu marnuje czas na treningach ;( najgorsze jest to że nie ma jakiejś magicznej tabletki na jego obniżenie, za chwile zacznę sobie wkręcać jakieś schorzenia nadnerczy czy coś


Już to robisz.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
mid-night
Tak pisałeś, dzięki za rady, pewnie to wszystko przez moją słaba psychikę .... łatwo się denerwuje w pracy i często wybucham. ... nie wiem czy uda mi się to opanować, chyba zacznę jakieś psychotropowy jeść czy coś hehe myślisz ze ten mój poziom to już jest wystarczająco wysoki aby znacząco ograniczyć progres na silce lub nawet całkowicie go wyeliminować?


a tego już nie jestem w stanie określić, miałem podopieczną której lekko podwyższony poziom kortyzolu istotnie utrudniał redukcję, a też miałem z kolei gdzie jego poziom było dużo wyższy i redukcja bez zarzutu, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 209 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4493
dziś dostałem wyniki proteinogramu, niestety trochę przekraczam normy, powinienem się przejmować takimi odchyleniami ?

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprzepol na zarost jak stosować ?

Następny temat

Problemy z oddychaniem, złe wyniki badań krwi

WHEY premium