SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania - złe wyniki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1123

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75
Witam,
mam 25 lat, 175cm wzrotsu, 80kg wagi. Jeszcze jakieś 6 lat temu byłem bardzo chudy (mam raczej drobną budowę) jednak potem jakoś ruchu coraz mniej no i zacząłem się otłuszczać. Ostatniego czasu miałem problemy z wysokim ciśnieniem i pulsem. Kardiolog zlecił kilka badań. Ostatnio odebrałem wyniki i się mocno przeraziłem.

ASPAT - 129
ALAT - 274
CHOLESTEROL - 344
HDL - 45
TRIGLY - 294
LDL kalk - 240

Dodam, że ok od 3 tygodni przed badaniem zdarzało się codziennie, co drugi dzień wypić wieczorem 2, 3 czasem 4 piwa, do tego papierosek. Prędzej również często wieczorem wypijało się po 2 czasem 3 piwa. Jadłem raczej bardzo niezdrowo, nieregularnie, ostro, często śmieciowe jedzenie. Czy to mogło tak znacząco wpłynąć na aspat i alat? Pozotałem wyniki, ob, morfologia, elektrolity w normie. Czy dużo ruchu, zmiana diety, koniec z alkoholem i papierosami, do tego jakieś suplementy na regenerację wątroby pozwolą unormować te wyniki?
Dodam jeszcze, że od około 3 miesięcy przyjmuję Bisocard oraz Tertensif, i od jakiegoś pół roku Controloc 40 na refluks.
Dodam jeszcze, że jakoś 2 late temu miałem robione USG jamy brzusznej, i z tego co pamiętam było tam wszystko ok + objawy jak dla lekkiego stłuszczenia wątroby. Wtedy to zignorowałem, lekarz również.
Dodam również, że 10h przed badaniem krwi wypiłem 1,5 piwa (wiem, głupota). Pomoże ktoś? Jak to wszystko naprostować? Jestem zdeterminowany. Wizyta u lekarza w poniedziałek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytania - zmiana trybu życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75
Byłem dziś u lekarza zrobić USG jamy brzusznej i wyszło to samo co 2 lata temu - zwiększona echogeniczność wątroby -> jak dla stłuszczenia. Lekarz powiedział, że obraz wątroby wygląda dokładnie tak samo jak te 2 lata temu. Prędzej byłem jeszcze u lekarza 1kontaktu i dostałem zalecenie badań na WZW B, C, bolerioze, toksoplazmoze, mononukleoze. Mam zamiar porobić to w przyszłym tygodniu. Ktoś ma pomysł skąd tak wysokie wartości prób wątrobowych i cholesterolu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mniej testosteronu?!..

Następny temat

Zerwany Achilles...

WHEY premium