SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ból kręgosłup dolny

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
"To wszystko wyglada na dyskopatie która ograniczy zakres wykonywanych przez ciebie cwiczen na silowni. A skieruje cie w strone basenu." - co chcesz powiedziec przez to zdanie, bo nie rozumiem do konca? Ze ograniczy mi juz na stale wykonywanie niektorych cwiczen??

Z grubsza to kolega nie wie co mówi, toteż proponuję abyś jego wypowiedzią się nie przejmował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1744
aha, no spoko.
Dzisiaj mialem dziwna sytuacje, bylem w szkole i zwyczajnie podczas chodzenia nagle poczulem intensywny bol w okolicy ledzwiowej, nie moglem w ogole tolowiem ruszyc, ale po jakiejs godzinie wszystko wrocilo do stanu sprzed tego zdarzenia. Juz nie wiem, o co w tym chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 593 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3503
nie masz co czekać, biegnij do lekarza, bo to nie wygląda na zwykły uraz więzadłowo-mięśniowy. Nie ma co ryzykować.

jedyne co moge ci doradzic zawodowo, to pozycje ułożeniowe (relaxacyjne) - działają tonująco na napięte mięśnie, bo tam gdzie jest ból tam i jest nadmierne napięcie mięśniowe nierzadko powodujące jeszcze większy ból.

połóż się na brzuchu - wsuń dużą poduszkę pod biodra - 20-30min
połóż się na plecach biodra zgięte w 90 stopniach kolana również w 90 stopniach, teraz podłóż coś pod golenie coś na tyle wysokiego i płaskiego by ciężar goleni opieral się o ten przedmiot -!ważne! (np możesz położyć nogi na niskim stoliku, ławie czy wysokim łóżku), ale na tyle niskie by kość krzyżowa jeszcze dotykała podłoża.

- nie traktuj tego jak lekarstwo, czy też leczenie, powinno jedynie pomóc gdy złapie ból. Idź do lekarza, nie czekaj, az złapie cie mocniej!
- jeśli natomiast dostaniesz skierowanie na rehabilitacje, odezwij się, jestem ciekaw gdzie leżał problem.

pozdrawiam i życzę powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1744
Bylem dzis u lekarza, dostalem zastrzyki(dzisiaj 3 i jeszcze przez 3 dni po jednym), skierowanie do ortopedy i rozkaz rozciagania kregoslupa(znacie jakie dobre cwiczenia?)
Powiedziala mi jeszcze, ze bede to juz odczuwal do konca zycia jak np dluzej bede siedzial na krzesle itp, a jak zapytalem o silownie, to powiedziala, ze ortopeda wszystko powie, jakie cwiczenia bede mogl wykonywac, a jakie nie. Normalnie wyszedlem z gabinetu przerazony.
Mam nadzieje, ze po wizycie u ortopedy bede madrzejszy i wszystko, co sie dowiem napisze na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 482
Heee mam ten sam problem ziomek...Mam nieraz tydzień bez bólu a później ból powraca,nie mogę się nachylić zawiązać normalnie sznurowadła,nieraz jak chodze to coś wejdzie że jednej nogi nie mogę normalnie postawić bo ból się strasznie nasila.nieraz nie mogę się przekręcić na bok jak się położe bo też boli.Wszystko co robię to zawsze trzymam prosto plecy bo jak skulę to boli.jednym słowem przeyebane.W tym tygodniu też się wybieram do lekaża bo ciągle zwlekam gdy mi przechodzi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 593 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3503
postawił jakąś diagnozę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1744
wlasnie nie postawil;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 224 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 839
nie wiem czy pomoże, możliwe że to nic nie wniesie, ale jeśli robisz mięśnie skośne brzucha z obciążeniem to przestań. Od tego Cie boli

nie zapominaj o aspekcie duchowym. SOG'i poproszę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1744
Nigdy tego nie robilem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 612 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1744
Bylem u ortopedy. Oto, co mi napisał w zaświadczeniu:
"Pourazowe, przewlekłe zapalenie więzadeł miedzywyrostkowych w okoicy lędźwiowej.
1.Leczenie farmakologiczne - jak dotychczas(zastrzyki biore)
2.W przypadku niezadowalających rezultatów - włączyć leczenie fizykalne(fizykoterapia) p.urazowe i p.Zapalne
3.Zwolnienie z intensywnych ćwiczeń - 3-6 tyg."
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plecy

Następny temat

Problemy ze wstawaniem

WHEY premium