SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból dolnego odcinka pleców (kręgosłup ?) po bieganiu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1359

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Witam, w niedzielę wyszedłem pobiegać (30 min). Po bieganiu odczułem ból w okolicy lędźwiowo-krzyżowej (nieco powyżej pośladków) po prawej stronie (lekko na prawo od "wcięcia kręgosłupa" między prostownikami). Myślałem, że przejdzie - posmarowałem na noc Voltaren licząc, że rano będzie lepiej. niestety nie było.

We wtorek sytuacja była lepsza.

W środe właściwie już ok. Poszedłem znowu pobiegać. Niestety ból znów wyskoczył.

W czwartek odczuwam takie coś po lewej stronie (wcześniej było po prawej)... I czasasmi ostro zakuje przy nagłym schylaniu.

Dodam, że nigdy czegoś takiego nie miałem w czasie biegania. Wykonuję ćwiczenia na siłowni - rack-pull, wiosłowanie, ale po tym nigdy nic się nie działo.

Co to może być? Jakieś nadciągnięcie mięśni? Uraz kręgosłupa? Dyskopatia? Jak sobie doraźnie z tym radzić?

Póki co smaruję to Voltaren, maściami rozgrzewającymi (polecone przez znajomego lekarza maście chińskie - naprawdę mocno rozgrzewa). Staram się leżeć.

Jakieś rady? Wskazówki?

Z góry dzieki za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18361
Tez tak kiedyś miewałem. Ból w krzyżu po jakimś bieganiu Jak nie przechodzi to chyba powinieneś udać się do jakiegoś ortopedy/kręglarza/masażysty. Na pewno by pomogło. Nie sądzę żeby to było coś poważniejszego, np. kręgozmyk, ale zawsze lepiej się upewnić. Są różne ćwiczenia na taki ból polegające na wypychaniu lędźwi do podłogi/ściany albo na zasadzie kociego grzbietu, ale chyba brakuje mi kompetencji żeby ci je rozpisywać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wono gojące się zaczerwienienie

Następny temat

dziwne uczucie podczas oddawania moczu

WHEY premium