Po tym, jak Eddie Hall zerwał biceps, wrześniowa walka z Hafthorem Bjornssonem została odwołana. Islandczyk od razu powiedział, że nie chce, aby jego wysiłek poszedł na marne i będzie szukał nowego rywala. Fani zastanawiali się, z kim zmierzy się Thor na ringu bokserskim. Kilku sportowców zaproponowało swoje nazwiska, aby zastąpić Eddiego. Chodziły nawet pogłoski, że będzie to Mariusz Pudzianowski, który wyraził chęć i gotowość do walki. Okazało się jednak, że rywalem Bjornssona będzie jednak kanadyjski armwrestler Devon „No Limits” Larratt. Podobno trenuje on z legendą boksu Lennoxem Lewisem, aby przygotować się do walki z Thorem.

Chociaż nie ma doświadczenia w tej dyscyplinie sportu, to niektóre źródła podają, że przechodził kiedyś szkolenie sił specjalnych, co ma mu podobno pomóc na ringu. Jeśli chodzi o karierę w armwrestlingu, to Devon jest doświadczonym zawodnikiem, startującym w zawodach od 1999 roku. Jego wynik wynosi 53-8 w ciągu dość długiej kariery sportowej. 

Bjornsson z pewnością będzie miał przewagę wzrostu i zasięgu nad Larrattem, a także wiek po swojej stronie. W końcu jest o 14 lat młodszy od przeciwnika. Nie ma wątpliwości, że Hafthor również będzie tym, który będzie miał przewagę doświadczenia, gdy spotkają się 18 września. Z drugiej strony, trenujący Devon z Lennoxem Lewisem, z pewnością wiele się nauczy, nawet w tak krótkim czasie, jaki ma na przygotowanie. Organizatorzy uznali, że nie ma sensu wystawiać na rywala innego siłacza. Naszym zdaniem trochę szkoda, bo walka z Pudzianowskim z pewnością przyciągnęłaby więcej widzów. Czekamy zatem na wrzesień.

Polecamy również: Eddie Hall vs Thor Bjornsson - kontuzja i zmiana terminu

Komentarze (0)