Kto miał najlepsze ramiona wszechczasów w historii kulturystyki? Pewnie większość z Was odpowie, że Arnold. Może i miał najlepsze bicepsy, ale według opinii wielu osób, jego przedramiona i tricepsy pozostawały w tyle. Trudno jest wskazać najlepszych, spośród tak wielu wspaniałych osobistości w świecie kulturystyki. Fitplota wybrała dla Was ośmiu najlepszych kulturystów wszechczasów z najlepiej rozwiniętymi bicepsami i tricepsami.

 

Marko Savolainen

Marko Savolainen "Supermass" to fiński profesjonalny kulturysta wagi ciężkiej federacji IFBB, który pod koniec lat 90. zabłysnął na scenie, ale równie szybko jak się pojawił, tak wypalił.

 

 

 

 

Paul Dillett

Paul Dillett, emerytowany kanadyjski zawodowy kulturysta federacji IFBB. W ćwiczeniach na triceps preferował używania liny zamiast rączki, dzięki temu jego mięsień trójgłowy ramienia wyglądał naprawdę imponująco.

 

 

 

 

Flex Wheeler

Kenneth Wheeler "Flex" jest emerytowanym amerykańskim profesjonalnym kulturystą IFBB. Wygrał zawody Arnold Classic 5 razy. Robił nie więcej niż 10 serii na biceps raz w tygodniu, ale tak dobierał ciężar, by maksymalnie zmęczyć mięsień.

 

 

 

 

Phil Heath

Siedmiokrotny zwycięzca zawodów Mr Olympia, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego ulubione ćwiczenie to uginanie ramienia jednorącz z hantlem, niekoniecznie z dużym obciążeniem.

 

 

 

 

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger to oczywiście największa legenda kulturystyki wszechczasów. W jednym z wywiadów powiedział, że kiedy miał 15 lat, zdjął ubranie i spojrzał w lustro. Wówczas zdał sobie sprawę, że aby być idealnie proporcjonalnym, musiałby mieć ramiona o obwodzie 51 cm. Jego bicepsy stały się wręcz legendarne.

 

 

 

 

Ronnie Coleman

8- krotny zdobywca tytuły Mr. Olympia Ronnie Coleman jest emerytowanym amerykańskim zawodowym kulturystą, uważanym za jednego z największych kulturystów wszechczasów. Miał też pokaźnych rozmiarów ramiona i by je rozbudować stosował na przemian dwa różne rodzaje treningów.

 

 

 

 

Roelly Winklaar

Roelly Winklaar "The Dutch Beast" zyskał sławę dzięki wygranej na NPC Arnold Amateur Championships w 2009 roku. Jego ramiona są jednymi z największych w historii kulturystyki.

 

 

 

 

Lee Priest

Australijski kulturysta Lee Priest jest jednym z najniższych kulturystów i mierzy zaledwie 163 cm. Jest chyba najbardziej znany ze swych ramion - są one naprawdę niesamowite! Aby je zbudować wykorzystywał duże ciężary. Uważa, że każdy, kto chce rozbudować bicepsy, powinien stosować wyłącznie prosty gryf.

 

 

 

Komentarze (5)
RPS1990

Zabrakło takich zawodników jak chociażby Robby Robinson czy Larry Scott.

0
RPS1990

"Uważa, że każdy, kto chce rozbudować bicepsy, powinien stosować wyłącznie prosty gryf. "

Akurat treningowy guru Frederic Delavier pisał, że ze względu na specyficzne cechy budowy morfologicznej niektóre osoby powinny używać sztangi z gryfem łamanym.
Można o tym przeczytać w książce Frederica Delaviera "Atlas treningu siłowego" wydanie II.

0
Bull

Patrząc na bice Priesta, trudno nie przyznać mu racji.

1
RPS1990

Tu się zgodzę i być może akurat dla niego takie coś sprawdzało się najlepiej :)
W każdym razie zachęcam do przeczytania tej i innych książek Delaviera, no i oczywiście do eksperymentowania z ćwiczeniami.

1
Possible

Polecam temat w dziale - Z archiwum kulturystyki - "Bicepsy z dawnych lat"https://www.sfd.pl/BICEPSY_Z_TAMTYCH_LAT-t965652.html 

3