SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"zupełnie zielony" - hst

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
kilob - nie pisz już lepiej nic.
Łukaszf- dobrze że pilnujesz tu porządku
do autora - jaki staż na siłowni, wiek , możliwości sprzętowe oraz przeciwskazania medyczne( o ile takie są)?

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
oczywiscie zapomnialem o klatce.
Przeoczenie.
Kto sie przejmuje lydkami jak ma 32 w bicepsie?
Tyl barkow pracuje przy podciaganiu sztangi w opadzie.
Poza tym to tylko przyklad planu dla poczatkujacych.
Widac, ze niebardzo wiecie o co chodzi w HST. W HST nie chodzi o to zeby przecwiczyc kazdy miesien oddzielnym cwiczeniem.
Chodzi o to zeby stosowac cwiczenia glownie wielostawowe, ktore dzialaja na wiele miesni.
Odsylam na strone autora.
Poczytajcie fachowcy z dzialu TRENING.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Poczytajcie fachowcy.
Specjalnie dla was. To tylko urywki z calego tekstu.

How many exercises?
Ile cwiczen?

I am a big fan of reducing the number of exercises and increasing the number of sets. For example, if you can stick with only 4 or 5 exercises per workout (e.g. squats, dips, chins, shoulders [only an example]) you can get in some really good work for the whole body without running around the gym from exericse to exercise. When doing this I definitely recommend using 2 different sets of exercises which you alternate between each workout, each set of exercises still geared towards major muscle groups with compound lifts. This is for overall body growth/mass.

Jestem wielkim zwolennikiem zmniejsznia liczby cwiczen i zwiekszania liczy serii. Np. jesli mozesz poradzic sobie tylko z 4-5 cwiczeniami na trening (np. przysiady, pompki na poreczach, podciaganie na drazku, ramiona) Ty mozesz wykonac calkiem dobra robote nie biegajac po calej sali od cwiczenia do cwiczenia.
Jesli jednak chcesz sobie biegac radze zebys uzyl 2 roznych planow, ktore bedziesz przeplatal co trening (tu uwaga jest o stosowaniu cwiczen wielostawowych). To co napisalem jest dla ogolnego wzrostu masy ciala.

This is the most common mistake I see - people do too many exercises each workout on HST. They are so concerned with hitting every possible exercise that they aren't able to really focus on any of them.

Podstawowym bledem jest to, ze ludzie robia za duzo cwiczen na treningu HST. Sa zbyt zajeci cwiczeniem roznymi cwiczeniami, ze nie skupiaja sie na zadnym z nich.

3 insufficient sets using 3 different exercises for a muscle group will do less than 3 sufficient sets with one exercise...make sense?

3 niedokladne serie uzywajac 3 roznych cwiczen na grupe meisniowa zrobia mniej niez 3 dokladne serie jednego cwiczenia....ma sens?

POzniej Bryan pisze zeby jak juz ktos sie uprze na stosowanie wielu cwiczen podzieli zrobic 2 plany i przeplatac co trening.

Switching exercises that require a high degree of neural skill (most compound exercises) is generally less productive. The hypertrophic response is delayed according to the duration of learning to manifest the neural drive necessary to generate the tension on the muscle fibers for microtrauma to happen. This is generally not a concern with isolation exercises.

Zmiana cwiczen z wielostawowych na inne jest malo produktywna.
Bla bla bla jakies terminy fachowe jak mniemam na temat wzrosu miesni. Bo na koncu pisze, ze to nie dotyczy cwiczen izolowanych.

To jest to co nazywamy kwintesencja HST. Zapamietajcie to sobie. I zajmijcie sie lepiej wasza cyklicznoscia.

Do autora tematu:
Musisz calkowicie zmienic podejscie jesli trenujesz HST.
Jesli nie zmienisz to sie zarobisz jak kon.
Nie sposob jest przecwiczyc calego ciala wszystkimi dostepnymi cwiczeniami a jest ich sporo.
Cos za cos.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Kto sie przejmuje lydkami jak ma 32 w bicepsie?
Każdy inteligentny człowiek.
Ja mam 31 w bicepsie, 42,5 w łydce, a przy HST ćwiczyłem łydki. według mnie niezależnie od stażu i innych rzeczy pownno sie ćwiczyć każdy mięsień

Tyl barkow pracuje przy podciaganiu sztangi w opadzie.
Przy dobrej technice pracuje bardzo słabo, więc radziłbym w HST dać podciąganie sztangi wzdłuz tułowia, bo tam pracują tylne aktony, a nie trzeba wtedy robić na nie oddzielnego ćwiczenia
Poza tym to tylko przyklad planu dla poczatkujacych.
Widac, ze niebardzo wiecie o co chodzi w HST. W HST nie chodzi o to zeby przecwiczyc kazdy miesien oddzielnym cwiczeniem.
Wiem, ale nie należy w takim razie pomijać CAŁKOWICIE niektóre mięsnie
Chodzi o to zeby stosowac cwiczenia glownie wielostawowe, ktore dzialaja na wiele miesni.
Odsylam na strone autora.
Poczytajcie fachowcy z dzialu TRENING.
Poczytałem to co napisałeś i nic nowego nei odkryłeś, a napisałeś za to pare glupot

EDIT: kilob przeczytałem Twoją drugą wypowiedź i mój komentarz do niej to:
Ta wypowiedź jest dobra, z tym że przesadziłeś ze stosowaniem tych reguł, bo w HST fakt że chodzi też o mniejszą liczbę ćwiczeń, lecz nie zapominając o mniejszych partiach, co Ty robisz z powodzeniem

Zmieniony przez - LukaszF w dniu 2005-07-29 15:24:54

Zmieniony przez - LukaszF w dniu 2005-07-29 15:25:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
Spoko nie ma sensu sie klucic.
Zalezy na czym komu zalezy.
Ja nie aspiruje do startow na zawodach. Dlatego olewam cwiczenia izolowane (oprocz cwiczen na bic i tric).
HST powstal jako trening dla zwyklych ludzi, ktorzy chca jakos wygladac. Nie widze potrzeby cwiczyc lydek w zwiazku z tym.
Powiem wprost nie czuje sie kulturysta i niechzialbym wygladac jak te spasione knury. Gdyby nie wspolczesne wspomaganie juz dawno by padli.

Po SD przy podciaganiu sztangi w opadzie i jakim kolwiek cwiczeniu na barki angazujacym je w calosci nie widze sensu wykonywania cwiczen na konkretny akton. Po to wlsanie jest SD zeby cwiczeniami zlozonymi spowodowac wzrost wszystkich miesni.

Wez tez pod uwage, ze wiekszosc ludzi na forum prosi o plan na mase i watpie zeby im chodzilo o cwiczenia na lydki badz jakies niewane male miesnie. Chca miec poprostu klate, bary, plecy i lapy.
Nie rozumiesz, ze to w wiekszosci szkielety, ktore chca jakos tam wygladac, wiec po co im proponujesz unoszenia boczne w opadziena barki to nie wiem.
Piszesz, ze nie odkrylem ameryki przywolujac slowa autora a wczesniej je zanegowales. Zdecyduj sie chlopie.
Wytlumacz mi tez nagle zainteresownie HST skoro te wasze plany sa takie dobre? Przez takich znawcoe ja wy ludzie sie nawet do HST zniechecaja bo im nie idzie (nie dziwie sie - po takim planie).

Cwiczac HST musicie zapomniec o rozbudowanych planach.
Inaczej z efekto dupa.

Zreszta nie do mnie z pretensjami tylko do p.Bryana.
To on napisal chamek, ze najwiekszym bledem cwiczacych jest wykorzystywanie zbyt duzej liczby cwiczen.
To zle nawyki z dzielonego.

Zmieniony przez - kilob w dniu 2005-07-29 15:56:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
Spoko nie ma sensu sie klucic.
No własnie
Zalezy na czym komu zalezy.
Ja nie aspiruje do startow na zawodach. Dlatego olewam cwiczenia izolowane (oprocz cwiczen na bic i tric).
Ja też nie robie ćwiczeń izolowanych przeawżnie
HST powstal jako trening dla zwyklych ludzi, ktorzy chca jakos wygladac. Nie widze potrzeby cwiczyc lydek w zwiazku z tym.
Tak szczególnie fajnie sie wygląda jak sie ma 40 włapi,e 120 w klacie, a 55 w udzie i 35 w łydce
Powiem wprost nie czuje sie kulturysta i niechzialbym wygladac jak te spasione knury. Gdyby nie wspolczesne wspomaganie juz dawno by padli.
Racja, też nie chciałbym tak wyglądać
Po SD przy podciaganiu sztangi w opadzie i jakim kolwiek cwiczeniu na barki angazujacym je w calosci nie widze sensu wykonywania cwiczen na konkretny akton. Po to wlsanie jest SD zeby cwiczeniami zlozonymi spowodowac wzrost wszystkich miesni.

Wez tez pod uwage, ze wiekszosc ludzi na forum prosi o plan na mase i watpie zeby im chodzilo o cwiczenia na lydki badz jakies niewane male miesnie. Chca miec poprostu klate, bary, plecy i lapy.
Nie rozumiesz, ze to w wiekszosci szkielety, ktore chca jakos tam wygladac, wiec po co im proponujesz unoszenia boczne w opadziena barki to nie wiem.
A czy ja komuś polecam to ćwiczenie ? Nigdy, bo to ćwiczenie jest beznadziejne a można je zastąpić , a pozatym jak ktoś jest szkielet to jest początkujący, a początkującym nie radze HST
Piszesz, ze nie odkrylem ameryki przywolujac slowa autora a wczesniej je zanegowales. Zdecyduj sie chlopie.
Wytlumacz mi tez nagle zainteresownie HST skoro te wasze plany sa takie dobre?
Jakie wasze plany ? Ja po wakacjach odrazu bede znowu robił HST, a nie dzielony
Przez takich znawcoe ja wy ludzie sie nawet do HST zniechecaja bo im nie idzie (nie dziwie sie - po takim planie).
No mój plan jakoś jest dobry, nie ma ******łowatych ćwiczeń i nawet bez diety miałem efekty, więc chyba zł nie był
Cwiczac HST musicie zapomniec o rozbudowanych planach.
Inaczej z efekto dupa.

Zreszta nie do mnie z pretensjami tylko do p.Bryana.
To on napisal chamek, ze najwiekszym bledem cwiczacych jest wykorzystywanie zbyt duzej liczby cwiczen.
To zle nawyki z dzielonego.
...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 4 regulaminu
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 539 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4487
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 73
a co to jest w ogole HST?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

passsss

Następny temat

Ile waży pompka??

WHEY premium