SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"sprężynka"

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 16936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5684 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 48576
Sprężynka bez rąk wydawała mi się niemożliwa do zrobienia,jednak po wielu próbach w końcu udało się zrobić.Ktoś napisał wcześniej,że dobrze lądować z szeroko rozstawionymi nogami-zgadzam się z tym,jednak pojawił się w moim przypadku (właściwie i moich kolegów) problem.Otóż podczas kucania pojawiał się ból w okolicach strzałek.Dlatego przestałem robić sprężynki.

Co do techniki,to moim zdaniem najlepiej wybić się z rąk w momencie jak nogi będą pod kątem około 60 stopni w stosunku po podłoża.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 70 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 323
można zacząć od przewrotu w przód żeby wyczuć o co chodzi.

ip00

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
mozna nauczyc sie robic ją najpierw z podwyższenia, przy pomocy rąk, potem z płaskiego przy pomocy rąk, i potem z płaskiego bez rąk. Można tak, że przy wybiciu się pomaga nam partner kładąc dłoń na karku i "dopychając" do pionu. Nie znam zadnej innej metodyki nauczania sprężynki

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 174 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2391
Nauczyłem się sprężynki w podstawówce. Nie opisze ci prawidłowej techniki,bo takiej nie znam.
Moim zdaniem najważniejsze jest to, żeby ruch wybicia był szybki i dynamiczny. Staraj się prostować do końca ręce to też trochę pomaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem czy na twardym podłożu jest ciężej się wybić czy nie ale lepiej to robić na czymś miękkim bo jak ci nie wyjdzie to ***niesz głową o podłogę i będzie nokaut.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POJEDYNCZE PYTANIA - TUTAJ

Następny temat

Vlad88 - wszystkiego NAJ !!

WHEY premium