SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"PRZEWODNIK" po siłowniach w Szczecinie.

temat działu:

Informator ZACHODNIOPOMORSKI

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52850

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
4. BULDI




(fot.) Kozacki karnet, tylko dla prawdziwych zawodników


Lokalizacja: al. 3 Maja 25/27


Godziny otwarcia:

Pon. - Pt.: 9-22
Sob. -9-20
Ndz. - 11-16


Ceny wejsciówek:

1 wejscie- 6zł
4 wejscia- 22zl
B.O - 62zl
Panie płacą połowe ceny!!!


Wyposażenie:

1.Ławka na łydkę
2."Krzyżak" (motor)
3."Brama"- atlas wielofunkcyjny
4.Stojak do przysiadów ze sztangą
5.Mięśnie łydki
6.Suwnica (nogi)
7.Czworogłowy uda
8.Dwugłowy uda
9.Steps
10. Rower + "narciarz"
11."Twister"
12.Atlas - wyciskanie na barki + klatka piersiowa siedząc
13.Wyciąg - najszersze grzbietu (pionowy)
14.Wyciąg - najszersze grzbietu (poziomy)
15.Suwnica - wyciskanie sztangi na prowadnicach
16.Wyciąg - mięśnie brzucha
17.Triceps siedząc - wyciskanie francuskie zza głowy
18.Maszyna - Przewodziciel.
19.Maszyna - Odwodziciel.
20.Butterfly - klatka piersiowa z rączkami
21.Wyciąg - triceps (pionowy)
22.Najszerszy grzbietu - przyciąganie siedząc
23.Ławka Scotta (siedząc) "modlitewnik"
24.Wyciąg - bicepsy siedząc
25.Ławka na brzuch
26.Ławka pozioma
27.Poręcz
28.Ławka rzymska na brzuch
29.Barki tyłem
30.Najszerszy grzbietu - sciąganie z wolnym ciężarem
31.Barki - wyciskanie siedząc
32.Ławki proste (bodajże 5 sztuk)
33.Hantele (bardzo szeroki przedział wagowy)
34.Ławka pozioma ze stojakami (3 sztuki)
35.Ławka pionowa - wyciskanie sztangi zza barki
36.Ławka z wyciągiem do wyciskania na klatkę piersiową
37.Ławka skośna
38.Ławka na prostkownik grzbietu


OPIS:

Buldiego od innych obiektów tego typu w Szczecinie, odróżnia przede wszystkim specyficzny klimat i bardzo wszechstronne wyposażenie. Przekraczając próg od razu wiemy w jakim miejscu jesteśmy. Klimat jest jak najbardziej hardcorowy, niczym z plakatów Animala. Nie ma tu ziomków z lajkrą i bidonikiem, ręczniczkiem i opaseczkami na głowie i łokciach, nie ma ściemniaczy, każdy wie po co tu przychodzi, ostro dać sobie wycisk.
Panuje doskonała atmosfera, mimo dużych różnic w "kulturystyczności" poszczególnych ćwiczących nie ma żadnej segregacji, nikt na nikogo nie patrzy, nie ocenia. Nad poczynaniami ćwiczących (szczególnie początkujących) piecze sprawuje "instruktor- sprzedawca", który skoryguje każdy błąd. Non stop gra głośna muza, która nadaje rytm ćwiczeniom i pobudza do działania. Ogólnie atmosfera jest "ciężka" (w dobrym tego słowa znaczeniu) i właśnie taka być powinna. Jest to nie wątpliwie plus tej siłowni.

Jednak największym atutem Buldiego jest jego wyposażenie. Do dyspozycji mamy tutaj nieco ponad 40 urządzeń (tyle moje spostrzegawcze oko naliczyło). Nie ma partii mięśni których tu nie moglibyśmy potrenować. Sprzęt jest może nie nowy, ale bardzo stabilny i funkcyjny, widać że każdy mankament zostaje szybko zreperowany przez właściciela. Jak już wspomniałem wyposażenie w Buldim jest bardzo "obfite", w żadnej siłowni w Szczecinie (a uwierzcie mi, w niejednej byłem) nie ma tylu maszyn, hantli i urządzeń do dyspozycji ćwiczących. Nawet gdy w jednym czasie w Buldim jest wielu ćwiczących rzadko się zdarza by ktoś stał i czekał na swoją kolej czy też nie mógł ćwiczyć bo jakiś wyciąg jest zajęty. Wszechstronnośc i ilość urządzeń skutecznie eliminuje ten problem.
Warto nadmnienić że cały sprzęt jest rozstawiony w dwóch salach. Jednej większej, drugiej mniejszej którą można nazwać "pokojem do klatki piersiowej" mamy w nim do dyspozycji 6 ławeczek, poziomych, skośnych czy też ławkę do wyciskania na barki.

Kojejnym plusem jest zaplecze sanitarne, nie są to może jakieś luksusy, ale wszystko jest w sam raz. Kilkadziesiąt szafek, prysznice, umywalka, toaleta. Wszystko co w porządnym i szanującym się obiekcie być powinno.
Warto nadmienić że w Buldim mamy również mały, ale jakże dobrze wyposażony sklepik, za którego ladą stoi, wyżej wspomniany, sprzedawca-instruktor
Każdy brak możemy przed, w trakcie lub po treningu uzupełnić, nie ma z tym najmniejszego problemu.

Do wszystkim powyższych plusów (wyposażenie, atmosfera, zaplecze sanitarne, sklep) należy doliczyć jeszcze jeden ale jakże ważny CENĘ. Ceny wejściówek są nieadekwatnie niskie do tego co tutaj otrzymujemy . Nie płacimy za zbędny luksus (który właściwie dla prawdziwych zawodników jest nie potrzebny). Panie płacą połowę ceny.

Jako że jestem dosyć dokładnym recenzentem muszę też znaleźć jakiś mankament. Małym minusem (który nijako się ma do atutów) jest to że siłownia usytuowana jest w podziemiach budynku, co powoduje że czasami jest za duszno i za ciemno. Przydało by się kilka okienek, które na pewno harcorowego klimatu by nie popsuły.

Reasumując, według mnie (i nie tylko mnie) BULDI jest najlepszą siłką w Szczecinie gdzie można naprawdę dać solidny wyciask swoim mięśniom. Duże wyrazy szacunku i uznania należą się właścicielowi tego obiektu ( "Andzej P. -szacunek") który sprawuje rządy na tym obiekcie. Atmosfera, klimat, styl i wyposażenie to w gruncie rzeczy, przedewszystkim jego zasługa. Buldiemu należy się najwyższa ocena.

OCENA: 5


Oto kilka komentarzy użytkowników naszego forum które w sumie mogłyby zastąpić powyższą recenzję:

"treningi silowe w Buldim - hardcore klimat! [...]
To nie miejsce dla snobów na lans a hardcorowa kuznia miecha."
-Rafał B

"W Buldim jest dobry klimat mozna sie wyzyc!!!Uczeszczam tam i poleca ta silownie" - Bellka

"To faktycznie swietne miejsce-nigdzie indziej nie ma takiego klimatu i takiej satysfakcji z dobrego treningu :)" - Attenka

"BULDI GYM TEAM rządzi" - mojego skromnego autorstwa

"jednak nic nie dorowna Buldiemu!!Tam czlowiek zaczyna rosnac od razu po przekroczeniu progu:) " - penthaus

"Buldi jest bezkonkurencyjny. Mam wrazenie, ze jego wlasciciel jako jedyny w Szczecinie caly czas inwestuje w swój osrodek. I to widac od razu. Wybór maszyn i ciezarów najlepszy w Szczecinie" - SKWARA

"Buldi i . <kropka> "
- Bobsonx



Zmieniony przez - Twilq w dniu 2006-05-13 13:13:42

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Mozna by dodac ze na buldim cwiczy wicemistrz Polski w kulturystyce ;)

Zabiles mnie adresem. Czesto tamtedy chodze i nie wiedzialem ze w ogole jest tam silownia! To jest w tej kamienicy za Falc'iem, na wysokosci przystanku?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9219
Buldi jest usytuowany w piwnicy budynku Falcku, wejście od strony pl. Batorego.

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 192


extra topic!! czekam(y) na dalsze recenzje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4782
a był ktos na silowni na litewskiej ? tam na stadionie lekkoatletycznym, podobno wjazd nie tylko dla zawodnikow klubu i platne 7 zl za wejscie ;p narazie nie mam czasu zeby sie wybrac. czekam na wasze opinie ;]

-_-'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 602
"a był ktos na silowni na litewskiej ? tam na stadionie lekkoatletycznym, podobno wjazd nie tylko dla zawodnikow klubu i platne 7 zl za wejscie ;p narazie nie mam czasu zeby sie wybrac. czekam na wasze opinie ;]"
nie tylko dla zawodnikow bo ja np mialem tam zawszw wf
raczej slabo wyposarzona ta silownia, niby sa maszyny ale ja zawsze mialem tam problem zeby znalesc jakies obciazenie konkretne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Opis Universum by mi sie przydal

edit:
I pytanie dodatkowe. Duzo ludzi jest wieczorami (godzina 20) w Buldim? Trzeba czekac na sprzet?

Zmieniony przez - dzi w dniu 2006-11-06 13:07:20

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7287
"I pytanie dodatkowe. Duzo ludzi jest wieczorami (godzina 20) w Buldim? Trzeba czekac na sprzet? "

Ludzi zwykle jest dosyć dużo, ale sprzętu nie brakuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1560 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6223
Mozecie powrzucac krotki opis i fotki silowni ktorych tu nie ma a na ktorych trenujecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 323 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14677
Jak tylko dorwę jakąś cyfrówkę postaram się powrzucać zdjęcia i napisać parę słów o fitness clubie przy ul. Monte Cassino

"Wszystko jest trucizną i nic nią nie jest, wszystko jest kwestią tylko dawek"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kto ze Świnoujścia?

Następny temat

Jest ktos z Akademi Morsiej??

WHEY premium