SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

"Men's health" - nieskończone źródło bzdur

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
Żaden sport bez siłowni nie istnieje w tej chwili na poziomie profesjonalnym..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2344 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17221
A szachy, bilard to co?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a niech sobie typy rzucają piłeczkami

lepiej dla nas, będzie mniej naprawde dobrze wyglądających ludzi ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3009 Wiek 21 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54631
teraz nawet perkusista bez siłowni się nie obędzie ,mowie o jakichs bardziej znanych osobach nie amatorach

Let's do IT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20096
Hubert
"Trenujesz w ogóle czy tylko czytasz książki?
Co ma znaczyć "siłownia zabija technikę"? Chyba ważne co robisz na tej siłowni?"


Miałem stycznośc z tym i owym, co nie co wiem o sporcie. Siła powoduje zaburzenie danych wzorców ruchowych w sportach głównie szybkościowych i wytrzymałościowych. W sporcie takim jak np. trójbój siłowy czy kulturystyka nie ma to tak dużego znaczenia, ale np. u ciężarowców wiele trenerów zakazuje martwego ciągu ponieważ może wypaczyc ono technikę rwania czy zarzutu (choc wydawałoby się, że martwy ciąg klasyczny jest bardzo podobny pod względem techniki do zarzutu). Dlatego jak mówiłem, cwiczenia ze sztangą są bardzo ważne w budowaniu siły, ale trzeba je umiejętnie podzielic, aby nie zaburzały one techniki ruchu, dlatego ważne są tzw. "cwiczenia specjalistyczne" które układem ruchu są podobne do ruchu w danej konkurencji. Przeczytaj sobie o "wtórnym analfabetyzmie ruchowym" to się dowiesz o co chodzi.

"Nie interesuje mnie pogląd autora jakiejś książki, bazuję na swoim wieloletnim doświadczeniu i korzystam z wiedzy wybitnych trenerów. I ja i oni mamy zupełnie inne zdanie na temat przydatności treningu siłowego w innych dyscyplinach sportowych. "

Podałem tylko przykład książki w której zawarty jest ten temat. Co w drugiej literaturze fachowej jest poruszany ten temat. Poproś jakiegoś niedużego kulturystę lub trójboistę lub ciężarowca aby pobiegł z maksymalną prędkością przez np. 60m, to zobaczysz o czym mówie. Jednakże w sportach typowo siłowych fakt zaburzenia koordynacji ruchowej nie ma znaczenia bo np. kulturysta musi pokazac tylko swoje "muły", ciężarowiec podnieś swoje, a trójboista podciągnąc, podniesc i wycisnąc swoje. Nikt nie każe im biegac, rzucac czy skakac. Natomiast w konkurencja przykładowo lekkoatletycznych same robienie takich cwiczen może negatywnie odbic się na wyniku sportowym.

Mówisz, że wymieniasz się z róznymi trenerami wiedzą odnośnie treningu, też mam stycznośc z zawodnikami i trenerami i wiem o czym mówie. Znam wiele przykładów osób które rzuciły jakąś dyscyplinę i poszły w siłę i jak np. potem grałem z nimi w piłę to widziałem efekt chodzenia wyłącznie na siłkę




Ignatus
"Żaden sport bez siłowni nie istnieje w tej chwili na poziomie profesjonalnym.."


Jestem tego samego zdania, że siłę stosuje się wszędzie oraz, że jest bardzo ważna w treningu - tego absolutnie nie neguje. Mówię tylko, że sama siła w wielu sportach nie wystarczy

Dudek
"a niech sobie typy rzucają piłeczkami

lepiej dla nas, będzie mniej naprawde dobrze wyglądających ludzi"


nie każdy stawia sobie za priorytet piękny wygląd ciała. Wszystko zależy od celu treningowego





Widzę tu jakieś takie ogólne oburzenie. Nie miałem zamiaru nikogo tu urazic tylko rozjasnic parę spraw i tyle.



Zmieniony przez - bartek895 w dniu 2011-12-27 16:32:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Toż tego się czytać nie da.

Dobór, intensywność ćwiczeń zależy od okresu przygotowawczego, poziomu zaawansowania zawodnika i ewentualnych braków czy dysproporcji w sile. Nikt nie każe "na pałę" wykonywać zawodnikom wszystkich ćwiczeń siłowych.


Siła powoduje zaburzenie danych wzorców ruchowych w sportach głównie szybkościowych i wytrzymałościowych.


To dlaczego sztangiści przysiadają tyłkiem do ziemi po 300 kg i więcej? Dla zabawy?

Siła idzie nierozłącznie w parze z szybkością. Najszybciej reagujący sportowcy czyli sprinterzy i sztangiści maja potężne i silne mięśnie. Bez nich osiąganie wyników byłoby niemożliwe.
Te same włókna mięśniowe służą do pobicia rekordu w przysiadzie i do przebiegnięcia 60 m w rekordowym czasie. Cała reszta to ćwiczenie układu nerwowego, koordynacji i szybkości reakcji. Tak więc Twój argument o kulturystach biegających na 60 m jest całkowicie nietrafiony, nie pasujący i urwany z choinki.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2011-12-27 17:52:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20096
"Toż tego się czytać nie da."

Nikt Ci nie każe tego robic. Widzę, że się raczej nie dogadamy, nie wiem byc może ja zle tłumacze, badz Ty nie potrafisz mnie zrozumiec. Najlepiej jak byś lukną do jakiejś książki poświęconej treningowi sportowemu (i mówię tu o książkach przygotowujących sportowców pod względem ogólnorozowojym, a nie tylko siłowym). Zmierzam do tego, że samym treningiem siłowym nie zrobisz wyniku w większości dyscyplin, ponadto trenowanie tylko samej siły może często przyniesc więcej szkód niż pożytku. Rozumiem, że dla zwykłego bywalca na siłowni wystarczy trochę przypakowac, nabyc siły czy definicji i wszystko jest gites, ale dla dużej ilości dyscyolin sporotwych takie podejście może byc zgubne.

Mam wrażenie, że jestem odbierany jako osoba która uważa, że siłownia to "zło" i trzeba się jej wystrzegac. Już mówiłem, że uważam siłownię za jeden z ważniejszych elementów większości dyscyplin siłowych, ale podkreślam, że to nie wszystko i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4345 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 20325
Spirnterzy siedzą na siłowni praktycznie codziennie.

Life For Everything - Die For Nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1024 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 20096
"Siła powoduje zaburzenie danych wzorców ruchowych w sportach głównie szybkościowych i wytrzymałościowych.

To dlaczego sztangiści przysiadają tyłkiem do ziemi po 300 kg i więcej? Dla zabawy?"


no jest jedno ale - czy w zarzucie, rwaniu czy przysiadach ruch jest niemal identyczny (chociaż w zależności od rodzaju cwiczenia pracują te same mięśnie, lecz z inną intensywnością. Natomiast, np. uważasz, że jeżeli sprinter napierdzielałby same przysiady i biegał mało to jego bieg byłby wykonany dobrze technicznie? W przysiadach choc pracują podobne mięśnie jak podczas biegu, to jednak ich ułożenie w przestrzeni oraz napięcie różnych mięśni są inne. Zrozum, że jeżeli zbyt długo wykonujesz dane cwiczenia to ustala się pewien wzór ruchu - w przypadku powyżej przedstawionym, sprinter biegałby po prostu śmiesznie. Duża ilośc cwiczen siłowych zmienia zaangażowanie niektórych mięśni podczas biegu. Zaczyna biegac na ugiętcyh nogach, nie ma z tyłu pełnego odepchnięcia, biodra są cofnięte do tyłu itd. Zobacz zresztą pokaże Ci to na przykładzie - porównaj bieg:



Tu ciężarek doczepiony ma nieduże znaczenie podczas techniki biegu. Niestety pokazałbym Ci jak to wygląda bez obciążenia, ale niestety lepszego filmiku nie znalazłem
oraz





Teraz widzisz różnicę? Podałem taki przykład żeby zobracowac o co dokładnie mi chodzi. To samo dotyczny np. rzutów, skoków itp.



"Siła idzie nierozłącznie w parze z szybkością. Najszybciej reagujący sportowcy czyli sprinterzy i sztangiści maja potężne i silne mięśnie. Bez nich osiąganie wyników byłoby niemożliwe.
Te same włókna mięśniowe służą do pobicia rekordu w przysiadzie i do przebiegnięcia 60 m w rekordowym czasie. Cała reszta to ćwiczenie układu nerwowego, koordynacji i szybkości reakcji. Tak więc Twój argument o kulturystach biegających na 60 m jest całkowicie nietrafiony, nie pasujący i urwany z choinki. "


a czy widzisz, żebym gdzieś napisał, że trzeba unikac siłowni?? Już nie wiem po raz który mówie, że siłownia jest bardzo ważna, ale trzeba ją umiejętnie "stosowac"






Zmieniony przez - bartek895 w dniu 2011-12-27 18:34:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
EOT. Jak ze ślepym o kolorach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja siłownia w domu

Następny temat

czy można rozdusić kreatyne?

WHEY premium