SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : LYDKI ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
wlasnie piety mam w powietrzu ale nawet niemoge miec calej stop na platformie
CHODZILO O PLATFORME NA SUWNICY , TAK?
A NA SUWNICY MASZ DUZA PLATFORME BYS MOGL WYCISKAC NOGAMI.
NIE WIDZE PROBLEMU..

i jak robie stojac tak samo piety w powietrzu bo niema miejsca na cala stope tylko palce na platformie,
CZLOWIEKU, MIEJSCA NA PODLODZE JEST W BRUD, WIEC JESLI NIE CHCESZ ROZCIAGAC LYDEK TO SZTANGA NA KARK I JAZDA.
NIE WIDZE PROBLEMU..

to jak te ruch na lydki robic od naciagniecia od samego dolu do samego szczytu,
MOZNA I TAK, ALE UNIKALBYM SAMEGO SZCZYTU. OD DOLU DO OKK 3/4 RUCHU JEST OK.

ja robie od szczytu do 90 stopni miedzy stopa a podloga a co zle robie?
KLAMIESZ!

Martwa strefa zaczyna sie na koncu czyli na gorze, a to sie nie martwier martwa strefa w tym cwiczeniu ale obawiam sie ze moze robie ruch za krotki po nieschodze do dolu wogole
A CO ZA PROBLEM ZEJSC NA DOL?
JESLI CIEZAR JEST MALY TO ROZCIAGAJ MYDKI, A JESLI DUZY TO BEZPIECZNIEJSZE ZA RUCHY Z PODLOGI I BEZ SZCZYTU /"MARTWEJ STREFY"

Dolna polowa wyglada inaczej w kazdym cwiczeniu w przypadku lydek mysle ze wyglada ona tak: od pelnego rozciagniecia(mi czasami palce zjezdzaja i to jest wkurzajce...dlatego nie rozciagam)
STAWIAJ STOPE TROCHE BARDZIEJ NA PODKLADCE POD PALCE. JAK BEDZIESZ STAWIAL SAMA KONCOWKE TO RYZYKUJESZ ZESLIZGNIECIE.
STAW PALUCHA MA BYC CALY NA PODSTAWCE.

do kata 90 stopni miedzy stopa a podloga?
STARCZY DO KATA 45 STOPNI..

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 934
chodzilo o lydki a suwnica to na uda przeciez jest a na tej suwnicy na stojaco na lydki co sie robi to ta platforma jest mala tylko tak zeby palce postawic pieta musi byc w powietrzu, przynajmniej na wszystkich silowniach w ktorych bylem! a jak siedze na lydki ta maszyna wiesz o co chodzi tyo tez platforma mala jest, miedzy stopa a podloga pomylilo mi sei moj blad kat miedzy podloga a stopa jest, tzn stopa do podlogi jest rownolegla nizej nie sschodze to chcialem na pisac?

Prosiaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Suwnica to nie maszyna do wspiec na palce!!

Tak, chodzilo mi o ta na uda.
Mozesz tam smialo robic lydki, ale najlepiej jedna noga bo ciezaru zabraknie!


Poza tym na malej podporce/belce (bo to sie fachowo platforma nie nazywa) nie wspinasz sie oparty na palcach tylko na stawach palcow. Cale stawy maja byc w granicy podporki.. wtedy trudno sie zeslizgnac.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 851 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13195
WODYN i Kruszek jak wy robicie te wyskoki dosiężne ?
Po prostu skakanie na jednej albo dwóch nogach w góre , starając się maxymalnie angażować łydki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Moze byc:
- z miejzca lub dobiegu
- jednonoz lub obunoz,

ALE ZAWSZE ANGAZUJESZ CALE CIALO, TAK JAK W MARTWYM CIAGU NIE STARASZ SIE ANGAZOWAC GLOWNIE PROSTOWNIKOW TAK TU NIE STARAJ SIE ANGAZOWAC CZEGOS TAM BARDZIEJ(dopuszczalne) A CZEGOS TAM MNIEJ (niedopuszczalne).

Wymach rekoma a w wersji jednonoz wymach drugim kolanem sa bardzo istotne.
Po prostu jedno z najbardziej zlozonych cwiczen...

Reka probujesz dosiegnac jak najwyzszego punktu na scianie.


Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-12-26 12:55:27

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 851 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13195
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 934
taki krotki ruch naprawde wystarczy? a moze robic od dolu kat 45 stopni do gory kat 45 stopni tak ze razem ruch bedzie mial 90 stopni, bo obecnie robie tak jak napislaes ze od pelnego rozciagniecia w dol tylko do takiego stopnia ze stopa jest rownolega do podloza dobrze robie?

Prosiaczek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Nie sadze bys mogl az 45 stopni opuscic....

Poza tym na chlopski rozum: Nie pisalbym takiej metody zeby miala nie starczyc a zebym ja sam mial sie z niej wycofywac!!!

Moze byc nawet 0 mm, byle miesnie byly mocno napiete przez ok pol minuty.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 239 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 934
ok to bede tylko troche opuszczac i tylko troche podnosic dla lepszego napiecia mam nadzieje ze bedzie dobrze...

Prosiaczek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

### FAQ : NOGI / UDA ###

Następny temat

### FAQ : PRZEDRAMIONA ###

WHEY premium