SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zrodla tluszczu w diecie

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12463

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
a dokładnie - byle dobrze smakowało
smaze długo terminowo na smalcu , wole piec ale to czaso i energio chłonne.

O oliwie ze smazyć mozna na krotki czas nie wiedziałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
dokladnie-chodzi jak to napisales o smak
mysle ze ta cala gadanina o tym ze nie mozna stosowac smalcu a wylacznie oliwe , ze nalezy odrzucic maslo na rzecz margaryny to przesada

nalezy zgrabnie polaczyc kazdy z rodzajow tych tluszczow jesli idzie o smazenie czy smarowanie gdyz kazdy z nich ma swoje wlasciowosci,zalety jak i wady jak napisał pan Darek

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
oczywiście, każdy rodzaj tłuszczu ma swoje zalety i warto uwzgledniać w diecie każdy z nich. Nie mniej jednak warto pamietać, ze na podsatwie obecnie panujacych pogladów, połowę tłuszczu w diecie powinny stanowic kwasy tłuszczowe jednonienasycone, których najlepszym przedstawicielem jest oliwa z oliwek. Szerzej na ten temat tutaj: http://www.apz.pl/poradnia.php?p=pormed&q=chouklkra&s=zapotrzebowanienatluszcze

A wracajac do masła, oczywiście, że jajecznicę mozna smazyc na dowolnym tłuszczu chciałem jedynie zaznaczyc, ze jeżeli chodzi o masło w obróbce termicznej to nadaje się ono praktycznie tylko do smażenia jajek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
A co sie dzieje ze śmietaną przy smażeniu?

ja jajecznice najbardziej lubie zmażoną ze śmietaną - tylko pare minut, ledwo ścięte jajka, niemalże płynne

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
...na śmietanie? hmmm, nie próbowałem jak mówisz, że dobre chyba sie skusze. W tego typu obróbce termicznej śmiatana oczywiscie moze byc stosowana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
darku a o co chodziło z tym masłem i jajkami??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
...chodziło o to że na maśle generalnie nie można smazyc, gdyz zawiera ono kwasy tłuszczowe krótkołańcuchowe o nikiej temp. topnienia, które zamieniają sie pod wpływem obróbki termicznej na zwiazki szkodliwe. Ta reakcja nie zachodzi jednak przy smażeniu jajek, gdyz smazy się je bardzo szybko i reakcja przekształcania kwasów tłuszczowych w zwiazki szkodliwe nie zdąży zajść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3768 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 113277
mi np. najbardziej smakuje jajecznica z pomidorami tzn. ze przed usmazeniem do jajek po prostu wkrajam pomidory
jednak gusta nie podlegaja dyskusji
tez sobie zapodam dzisiaj jajecznice na smietanie a nuz to bedzie to

Top Dog

If you wanna job done right you must do it yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 9390 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 49424
aacha , ok juz rozumiem thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2650 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 66285
To sprobojcie jajecznicy z ketchupem

Smakuje jak spaghetti bolognese hehe.

Tylko głupcy nie mylą sie nigdy - Sokrates.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpuszczanie esteru kreatyny w wodzie.

Następny temat

Co dalej????

WHEY premium