SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zniekształcenie ścięgna klatki piersiowej.Czesciowe zerwanie!!!

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 2499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Na bank masz całkowite zerwanie ścięgna klatki. Mi lekarz mówił że na rezonansie dużo widać ale tak naprawdę wszystko wyjdzie jak mnie otworzy. Operacja jest skomplikowana a czym później tym większy problem ze ściągnięciem ścięgna na swoje miejsce. Moja operacja trwała 4 godziny. Jeśli cie nie zoperują siła wróci ci max w 40 % i to w bardzo pozytywnych prognozach.
Doktorek mi mówił że ten uraz to dla niego ogromne wyzwanie więc pytanie czy ty trafisz na doktorka który chce wchodzić w trudny przypadek. Ja w pl się rozwaliłem i na NFZ zrobiono z tym że mój lekarz to elita i jeden z najlepszych lekarzy od trudnych przypadków. W PL taka operacja prywatnie 30-40 tysięcy kosztuje
Masz jeszcze max 2 tygodnie. Lekarze wiedzą że powinni otwierać ale też wiedzą w co się wpakują


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2022-07-25 16:34:35
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Rarytas1 w czwartek będę wiedział co i jak! Chyba.Widać że masz łeb na karku.Po wszystkim odezwę się i dam znać co i jak i dasz mi cenne rady jeśli oczywiście będziesz chciał.A co myślisz o elektrostymulatorach(TENS+EMS+INF+MIK) (Oczywiście będę pytał również rehabilitanta )Ale Twoje zdanie również chciałbym usłyszeć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Nic nie wiem o elektrostymulatorach. Lekarz mi mówił że mam rok czekać i tego procesu niczym nie przyspieszę a jeśli będę próbował to oslabię całą strukturę i nigdy nie wrócę na 100 %. Klatka to bardzo silny mięsień który musi być mocno przytwierdzony. Oczywiście przez te 12 miesięcy musisz intensywnie się rehabilitować. Ja sztangi przez rok nie dotykałem cwiczylem tylko na sztangielkach z dużymi rezerwami typu 10 pow na ciężarze na którym mógłbym swobodnie zrobić 20 pow. Jak się rozwaliłem nie było bpc 157 ale stosowałem metanabol 1 tab dziennie przez 100 dni i mikro dawki teścia w granicach bliskich naturala, przed kontuzją cisnąłem 220kg i z koksu leciało wszystko co pod łapy wpadało. Oby przed operacją wyniki pod anestozjologa ci dobrze wyszły bo mogą cie nie dopuścić do operacji
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
witaj.
To normalne, ze jak klata jest zerwana to brzusce miensiowe sa przykurczone i calkowicie zmienia sie ksztalt klasty. Jak przyczepy zostana ponownie zespolone w miejscu, gdziue powinny sie znajdowac, to ksztalt powinien wrocic do normy. Masz zerwany przyczep, nie masz poszarpanych brzuscow miensiowych, wiec przy prawidlowym przebiegu operacji, klata bedzie wygladala normalnie.

podrzuce ci link do ciekawego opisu bloga, gdzie chlopak opisuje swoja historie, uzyskasz tam odp na mnostwo pytan
https://noeasy.pl/fitness/zerwany-przyczep-klatki-piersiowej-czesc-4/ 
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Witam miałem mieć operację nie mam jej,zrobiłem znowu rezonans magnetyczny dostałem termin na 14 września (Czy to normalne)Jadę w poniedziałek do kolejnego ortopedy może on się w końcu pozna?Dalej okładam lodem, smaruję voltarenem nie powiem bo krwiak zszedł ładnie ale na klatce w miejscu urazu dalej jest jak jest ale lepiej funkcjonuję a diagnozy stoprocentowej nie mam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Zdjęcia z dziś




1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Ten ortopeda do którego jedziesz pracuje w szpitalu? Operuje takie urazy? Musisz dotrzeć do dr. który się na tym zna czyli pewnie jeden na 20 - tu. Przed zapisaniem się na wizytę pytaj o to czy operuje ostre zerwania klatki piersiowej
Przy tym urazie nie czeka się na nic albo operacja albo nie każdy dzień zwłoki utrudni ewentualną operację. Jeśli przełożyli ci wizytę na 14 września to nie zamierzają cie operować.
Przy tym urazie czas najważniejszy za chwilę będzie po ptakach bo nikt nie da ci rady naciągnąć ścięgna na swoje miejsce



Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2022-07-30 16:50:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Szczerze to nie wiem ale znalazłem takiego co specjalizuje się w chirurgii i ortopedii i jest ordynatorem w klinice i tam w poniedziałek rano będę dzwonił kawałek drogi odemnie ale jak ma mi pomóc to nie mam na co czekać.Ogolnie nie boli mnie to ale w miejscu urazu pulsuje i tak kuje wszystko ładnie schodzi ale nie w miejscu urazu czy to normalne że to nie boli???
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Mnie też nie bolało jak nie ruszałem. Oderwało się od kosci więc nie ma co boleć z tym że cały czas robi się przykurcz i przez to będzie trudno na swoje miejsce naciągnąć. Gdyby Ci mięsień trzasnął to by ból był a że ścięgno od kosci odeszło które nie ma nerwów boleć nie będzie. Chirurg I ordynator:) też tak szukałem i się nie zawiodłem. Jak nie ten to szukaj kolejnego, nie szczędź kasy bo masz jedną szansę w życiu żeby wrócić na 100 % zapytaj tego czy zna kogoś kto się tym zajmie i nie słuchaj głupot że obejdzie się bez operacji bo lekarze myślą sobie a po co mu 100 % jak w życiu codziennym klaty się nie używa ja wmawiałem swojemu że bez startów w zawodach życia sobie nie wyobrażam więc podrapał się po głowie i się zgodził . Każdy kto ci wmawia żeby nie operować ma gdzieś siłownię, myśli sobie że głupi koks sam sobie winny
Ciśnij na operację , nie daj się przekonać!!!
Trzymam kciuki chłopaku, przechodziłem dokładnie przez to samo
Powodzenia





Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2022-07-30 20:17:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Siemanko operacja będzie w środę dobrze że nie odpuściłem i poszedłem dalej z tym problem.A więc mam w dużej części zerwane ścięgno i mięsień klatki piersiowej ale jest mała komplikacja że ciężko będzie zszyć ten mięsień i będzie wstawiana platyna aby to złączyć ale jak lekarze powiedzieli wszystko okaże się jak mnie otworzą. Najważniejsze że wiem na czym stoję i będę operowany pomimo takiego czasu.Pozniej czeka Mnie rehabilitacja oczywiście polecono już mi ogarniętego gościa.Czy po mimo urazu prawej strony mogę ćwiczyć lewą stronę nogi i brzuch czy mam odpuścić całkowicie chociaż wolał bym coś robić nie mam zamiaru siedzieć na dupie i chcę ćwiczyć.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DB Helios - domięśniowo

Następny temat

Cykl na mase do oceny

WHEY premium