SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zniekształcenie ścięgna klatki piersiowej.Czesciowe zerwanie!!!

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 2490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Diagnoza!!!

Zniekształcenie ścięgna klatki piersiowej. Częściowe zerwanie.

Witam we wtorek przy wyciskaniu na płaskiej doznałem kontuzji od razu pojechałem do szpitala tam diagnoza jak w temacie.
Mieszkam w Niemczech i myślałem że tutaj od razu będę miał coś z tym zrobione!!!Ale lekarz kazał smarować żelem Voltaren,okłady z lodu i w razie bólu ibuprofen 600mg.Na 3 dzień dopiero zostałem przyjęty do ortopedy gdzie krwiak rozprzestrzenił się na rękę i bok brzucha zrobione miałem zdjęcie i USG gdzie lekarz nie mógł stwierdzić co mi jest ze względu na słabą widoczność bo wszędzie była krew i na jego oko ścięgno jest całkowicie zerwane i czeka Mnie operacja i dostałem skierowanie do szpitala rezonans magnetyczny oraz skierowanie na szynę żeby usztywnić rękę kazał z samego rana się tam wstawić.
W szpitalu niestety powiedzieli że na rezonans muszę czekać do tygodnia i zrobili znowu USG lecz również nic nie wykazało ze względu na krew co do leczenia dalej maści lód i tabletki przeciwbólowe.
Udało się załatwić rezonans na poniedziałek czyli na jutro i wtedy będę znał diagnozę na 100%.
Moje pytanie brzmi czy Bpc 157 jest wartę i czy coś pomoże aby dojść do siebie jeśli to będzie naderwanie lub zerwanie i co byście jeszcze polecili przy takiej kontuzji oczywiście rehabilitacja swoją drogą ale może macie sprawdzone środki??
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Rana ładnie się zagoiła, za moment śladu nie będzie. Rehabilitacja to już trening więc super, ja się uczyłem z pół roku prawidłowego ruchu bo to tak jak nauka chodzenia od początku. W operowanym ręku masz rozwaloną całą mechanikę ruchu bo wszystko nie jest poskładane tak jak było, dźwignia jest nowa, inna bo zszywając nigdy nie zrobią tego identycznie jak było
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Na chwile obecna nic nie pomoże, widać ze porządnie Ci poszło i dziwie się ze tak długo zwlekają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Ja też się dziwię że z tym zwlekają chore jest to dla Mnie!!! Wszystko tutaj działa zbyt wolno po rezonansie myślę że może w końcu będę wiedział co dalej.Od kąd mam szynę na ręce krwiak i stan zapalny zmniejsza się ale przemieszcza się na prawą rękę i brzuch.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2423 Napisanych postów 4850 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 44223
A myślałem, że tylko NFZ jest pop******ony...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Nie tutaj też są w ch.j pop......ni
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
Tak z ciekawości dlaczego zerales myślisz? Jakiś nietypowo duży ciężar? Maksa robiłeś? Źle ułożenie na ławce?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Właśnie ciężar nie był duży robiłem nim przez 3tyg w 8 ruchu poczułem ból konkretny i ręka samoczynnie poleciała ale powiem że miałem od jakiegoś czasu mały dyskomfort przy wyciskaniu lecz przestał po miesiącu aż do wtorku.Lekarz stwierdził diagnozę po zrobieniu USG i RTG półtorej godziny po wypadku.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Witam dzisiaj rezonans magnetyczny był pojechałem do ortopedy który Mnie skierował i nie przyjął Mnie ze względu na to że nie dostał jeszcze informacji o Mojej diagnozie! Płytkę miałem ze sobą lecz stwierdził że musi od nich do otrzymać.Mam czekać na telefon od nich z informacją.Porażka!!!Szkoda gadać co tutaj się wyrabia.Chu. nie służba zdrowia.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Moja diagnoza po zrobieniu rezonansu to zerwanie mięśnia klatki piersiowej i jutro czeka Mnie operacja!!!Czy jest tutaj ktoś kto przechodził to jeśli tak to może ktoś się coś wypowie jak długo się wraca do siebie po takiej kontuzji jakie suplementy zażywali oczywiście czeka Mnie rehabilitacja itd
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Przechodziłem to samo. Po dobrze przeprowadzonej operacji śladu nie będziesz mial żadnego i siła wróci w pełni
Po przeprowadzeniu badań na wielu pechowcach którzy przechodzili zerwania w operowanej stronie odzyskiwali średnio 99 % siły zdrowej ręki u mnie operowana jest silniejsza od zdrowej obecnie wchodzę raz w tygodniu na 190 kg na poziomej. Minus tego wszystkiego to rok dochodzenia do siebie.
Ja miałem całkowite zerwanie ścięgna klatki piersiowej i wyglądało identycznie jak u ciebie. Lekarz naciągnął ścięgno na swoje miejsce przy pomocy wielu kotwic tytanowych. Dostałem ostrzeżenie od lekarza że nic nie urwę jeśli rok poczekam z targaniem dużych ciężarów bo te kotwice muszą mocno zarosnąc tkankami, one same w sobie są rusztowaniem pod zabudowę która trwa 12 m cy
Wszystko zależy od operującego oraz tego jak się będziesz prowadził przez rok od zakończenia operacji.
Teoretycznie po zabiegu mozesz spróbować z bpc157 w strzałach ale i tak ten rok będziesz musiał powoli na małych ciężarach z dużym zapasem trenować żeby sie wszystko ułożyło jak należy


Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2022-07-24 22:33:48
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 75 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1549
Witam dzięki za odpowiedź ale póki co dalej nic nie wiem byłem w środę ze skierowaniem ale stwierdził że muszę zrobić znowu rezonans magnetyczny który mam dopiero w czwartek 28.07.Czterech lekarzy każdy inną diagnozę stwierdza co jest chore a ja jestem dzisiaj 13 dzień po wypadku cały czas okładam lodem i smaruję voltarenem!!!Krwiak schodzi ale w miejscu gdzie doznałem kontuzji czuję dyskomfort lecz nie boli ale prawa stroną jest zniekształcona taki kształt księżyca i nie widać żeby było ścięgno zresztą zobacz na zdjęciu zaraz po wypadku.Nie wiem czy to widać ale jest różnica.



1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DB Helios - domięśniowo

Następny temat

Cykl na mase do oceny

WHEY premium