SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ziemniaki warto jeśc czy nie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 63
witam to mój pierwszy temat i pierwsze pytanie więc proszę o wyrozumiałość. Moje pytanie brzmi: czy warto jeść ziemniaki ?(z piekarnika w mundurkach). czy nie są one bez wartości? czy są dobrym źródłem węglowoganów? proszę o odp. trenuje 8 lat. aktualna waga 108 kg, 186 cm wzrostu. Nie jestem bardzo zatłuszczony i właśnie zaczynam sezon masowy. Nie chcę złapać za dużo tłuszczu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 63
Kuba 7128 z tego co wiem to nie masz racji. ziemniaki w 100g mają: 2g białka, 19g węgli, 0g tłuszczu, 3,1g błonnika. trzeba liczyć się ze stratami w wyniku ich przyrządzania. Jeżeli nie obieramy ich i pieczemy w piekarniku to straty wynoszą max do 20%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294223
tak
Ziemniaki są bardzo wartościowe zarówno w okresie masowym jak i redukcyjnym, jeden z nielicznych produktów skrobiowych zasadotwórczych, bogate są w potas, magnez. Do tego sycą na długo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 331 Wiek 53 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6042
Ziemniaki jak najbardziej ok, byle nie polane jakimś tłustym sosem albo skwarkami to wtedy to już nie tylko sycą ale zalewają
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294223
Owszem, same ziemniaki są bardzo zdrowe i niskokaloryczne, ale w polskiej, tradycyjnej kuchnii, polanie ich wysmażonym tłuszczem może podnieść ich kaloryczność kilkukrotnie co ze zdrowej potrawy przeradza się w prozdrowotne danie ")
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 63
nie bez sosu. jem ziemniaki z piekarnika w mundurkach (suche) plus warzywa i kurczak oczywiście. dzieki za szybkie odpowiedzi i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294223
Sos może być jak najbardziej
ale na bazie jogurtu naturalnego czy pomidorów , papryki itp.
Sam właśnie zaraz będe takowy robił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 331 Wiek 53 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6042
popuri
Sos może być jak najbardziej
ale na bazie jogurtu naturalnego czy pomidorów , papryki itp.
Sam właśnie zaraz będe takowy robił


No tak taki sosik to się rozumie że może być...mniam mniam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 47 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Ziemniaki same w sobie ok, przyjęła się jakaś dziwna opinia że to zapychacze i każdy myśli że są mało wartościowe i tuczące a nic bardziej mylnego. Wiadomo, że polewanie ich tłuszczem to nic dobrego ale w "normalnej" formie jak najbardziej ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 63
czyli mogą być źródłem węgli CODZIENNIE w jednym posiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294223
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 211
taka ciekawostka jeden zimniak ma ok. 7g węgli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy to normalne?

Następny temat

Ocenicie moją dietę ??

WHEY premium