SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zespół Trzaskających Łopatek - jakie ćwiczenia, zabiegi, leczenie itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 3833

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 21
Witam,

Od dłuższego czasu mam problem z trzaskającymi (strzelającym) łopatkami podczas ruszania nawet bez obciążenia - ruchy okrężne i inne. Trzask jest dość głośny i nieprzyjemny dla ucha. Dodatkowo pojawia się ból - niekoniecznie podczas ruszania, ale w różnych sytuacjach, najczęściej samoistny i przechodzi po "rozruszaniu" łopatki, jednakże trzaski pozostają.

Byłem u ortopedy - diagnoza w nazwie banalna: zespół trzaskających (strzelających) łopatek. Wysłał mnie na rehabilitację do fizjoterapeuty - byłem kilka razy, niestety efektów brak, a sam fizjoterapeuta chyba nie do końca wie jak z tym walczyć. Cała wizyta u ortopedy zakończyłaby się po 2 minutach, gdybym nie przycisnął go, by powiedział mi coś więcej na temat tego problemu...

Niestety w sieci jest bardzo mało informacji na temat tego problemu i sposobów jego leczenia, a jak są to są bardzo stare i wykluczają się wzajemnie. Wiem tylko tyle, że jest to stosunkowo rzadka choroba.

Czy może mi ktoś doradzić:
- jak skutecznie walczyć z tym problemem?
- jakie ćwiczenia wykonywać?
- czy przyjmować jakieś leki/suplementy? W aptece kupiłem Collaflex (nie wiem czy trafny wybór), ale stosuję raptem 2 tygodnie, więc nie można jeszcze oczekiwać efektów,
- czy jest wskazany basen? Jeśli tak to jakie style pływania? Na innych stronach znalazłem: nie można w ogóle, nie można na grzbiecie, wskazane na grzbiecie... i nadal nie wiem nic...
- polecacie jakieś zabiegi? np. jakieś zabiegi z fizykoterapii, masaże lub inne?
- może ktoś polecić jakiegoś dobrego fizjoterapeutę (lub innego specjalistę), który zna się na tym problemie z Poznania lub okolic?
- czytałem także o operacjach, ale na pewno nie zdecyduję się na nią zanim nie spróbuję innych metod, zwłaszcza, że wg różnych źródeł operacja pomaga oraz że efekt jest znikomy...

Strzelają mi także kolana podczas zginania także bez obciążenia (praktycznie od zawsze) - ortopeda stwierdził, że już tak musi być i że nie ma rozwiązania tego problemu... oczywiście wątpię w jego teorię.

Zarówno na łopatki jak i kolana nie miałem robionych żadnych dodatkowych badań.


Zmieniony przez - bartas5 w dniu 2016-01-05 23:22:07

Kredyty, pożyczki, leasing, ubezpieczenia, konta bankowe, oszczędności tylko na http://www.kredyteo.com 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Nie wiem czy ktoś Ci tu doradzi, to trzeba na ogarniętego specjalistę trafić, a nie tak z brzegu pierwszy lepszy użytkownik odpowie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 21
anubis84
Nie wiem czy ktoś Ci tu doradzi, to trzeba na ogarniętego specjalistę trafić, a nie tak z brzegu pierwszy lepszy użytkownik odpowie.


Pytanie tylko gdzie szukać w Poznaniu lub okolicach takiego specjalisty? I czy powinien to być ortopeda czy fizjoterapeuta?

Mogę iść prywatnie, ale chodzenie od lekarza do lekarza lub fizjoterapeuty nie ma sensu... a na opiniach o lekarzach na dedykowanych portalach też nie można liczyć, bo niestety już się kiedyś naciąłem na sztuczne opinie...

Kredyty, pożyczki, leasing, ubezpieczenia, konta bankowe, oszczędności tylko na http://www.kredyteo.com 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2106 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
bartas5


Pytanie tylko gdzie szukać w Poznaniu lub okolicach takiego specjalisty? I czy powinien to być ortopeda czy fizjoterapeuta?




w Poznaniu masz odgroma bardzo dobrych fachowców polecam dr Marszałka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 57 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 390
Odkąd przeszedłem operację barku mam w nim trochę podobnie. Drugi jest ok. ćwiczę jak mogę, ale na razie się to utrzymuje. Jeden z lekarzy prowadzących może od niechcenia powiedział, że mi łopatka po żebrach jeździ i dlatego tak się dzieje. Zalecił ćwiczenia izometryczne, ale to było krótko po operacji, więc teraz dołączyłem inne m.in. pompuje. Do czego zmierzam. Skoro ten temat pojawił się u mnie po urazie barku to może u takich specjalistów szukaj odp. Łopatka i stożek rotatorów są mocno związane z barkiem i na pewno ci lekarze się o niej uczyli więcej niż o innych elementach. Bark to skomplikowany staw i jest od niego sporo dobrych speców. Są też kliniki w Poznaniu i jedni z najlepszych lekarzy. Jest tu na forum jeden bardzo rozbudowany temat dot. barku, a w nim mnóstwo nazwisk, ale trzeba poczytać.

https://www.sfd.pl/Zwichnięty_bark-t192734.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa

Następny temat

Roztępy

WHEY premium