SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwanie mięśnia czworobocznego- co dalej, foto

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Makaveli01 z działu Po siłowni, o siłowni.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2311


/na czerwono zaznaczone miejsca które bolą, większy ból przy wykonywaniu ruchów/Witam serdecznie, ćwiczę od jakiegoś czasu, chciałem na wakacje fajnie wyglądać i się doigrałem, praca fizyczna połączona ze siłownią i wyszło... nie chodzi mi tutaj o ocenę moich postępów tylko o poradę, odnośnie dobrego specjalisty w kujawsko- pomorskim, czy też wymianę waszych doświadczeń... a także czy z tego mogę wyjść jakimś rozciąganiem, krótka historia przypadłości, ćwiczyłem od jakiegoś czasu systematycznie u siebie, w marcu będąc w pracy bolały mnie nadgarski, potem zaczął boleć lekko prawy bark co zbagatelizowałem, kupiłem fastum i łagodziło ból... dalej chodziłem do pracy i na siłownię, zacząłem brać glukozaminę, w kwietniu zaczęły się większe ciężary chyba ze cztery treningi i trach skończyło się, ostatni trening zakończyłem zakładając na sztangę 50 kilo (brałem na serię od 70kg zaczynając do 82 kilo kończąc) i ledwo podnosząc to 4 serie po 8 powtórzeń (70 kilo na raz wtedy podniosłem)- wtedy po raz pierwszy odczuwałem straszny ból po dwóch stronach barków, budziłem się 2,3 tygodnie z bólem w nocy, brałem po 2 ketonale by usnąć, z bólu mnie skręcało... kolejne 3-4 tygodnie maści na stawy, leki itp wypisywane od rodzinnego lekarza, po tym miesiącu lekko załagodził się ból- udałem się do ortopedy mówię, że mam ograniczony zasięg ruchu rekami, że barki mnie bolą prawa łopatka, szyja tak jakby uciskała itp, lekarz nie oglądając mnie- zaproponowałem, że ściągnę koszulkę i pokarze o co chodzi a on że nie trzeba... rentgen miał w oczach najwyraźniej i dał mi skierowanie na zabiegi- mrożenie, prądy i ćwiczenia, powiem, że to ukoiło jeszcze bardziej ból, niby już mnie nie bolało jak nic nie robiłem, ale miałem problemy z sięgnięciem czegoś z szafy czy z półki z góry- problem z podniesieniem do góry, lewą rękę doprowadziłem do kultury- nie jest to sprawność 100% ale jakbym miał taką sprawność w prawej to by nie było tu wogóle mojego wątku, postanowiłem się napiąć i zobaczyć jakie spadki mam... jak ujrzałem zdjęcie pleców tragedia- miałem dość symetryczne plecy i mięsnie, a tu po prawej stronie tak jakby zanik mięśni- ja tak to wtedy określiłem, oraz prawy "cyc" jak jestem w pozycji napięcia pleców jest "wklęsły" natomiast lewy normalnie "wypukły", czułem ciągnięcie w łopatce, nie mogłem zgiąć prawej ręki do końca w tej pozycji i mam problem z podnoszeniem do końca nie mogłem wyprostować ( te dolegliwości są cały czas)... zbadał mnie podobno "dobry ortopeda" który nic nie stwierdził pokazałem mu o cho chodzi a on tylko zrobimy usg- zrobil tylko barki ja mu mówie że szyi też i łopatki bo mnie boli i "ciągnie" ale on nie, stwierdził jakąś wypukłość łopatki i że tak po prostu mam- mówiłem baranowi że miałem narmalnie wcześniej a on nadal swoje i że mam się rozciągać, byłem na paru masażach, niby miałem lepsze samopoczucie ale to po pierwszych dniach... teraz znów nie mam na to koncepcji, mało tego niedawno obtłukli mnie w trzech- pomylili mnie z kimś i wypieprzyli mi obojczyk ( diagnoza masażysty) także wyskoczyła mi taka "glajdka" i promieniuje to do szyi- pech chciał że to ten prawy barek i prawa strona szyi, znów poszedłem do lekarza który jako jedyny stwierdził, że jest naprawdę coś nie tak, stwierdził zerwanie mięśnia czworobocznego dał kolejne skierowanie do okropedy (idę do niego we wtorek, jest jeszcze pare dni więc chce znać wasze zdanie), wróciłem do pracy i z dnia na dzień coraz mocniej mnie boli tam gdzie zaznaczyłem, prawy "bok", barek są o wiele niżej usadzone od lewego, przy ruchach ramionami jest charakterystyczne "strzykanie", piszę do was gdyż ciężko u mnie znaleźć dobrego specjalistę a u paru właśnie byłem i nikt nie pomógł... moje pytania do was, czy to się da rozćwiczyć, rozciągnąć? jaka długa może być regeneracja bym odzyskał sprawność? może dostrzegacie co innego niż moi lekarze? może jakieś ćwiczenia rozciągające czy coś? czytałem także w internecie o jakieś operacji czy gipsie.... oraz polećcie jakiegoś dobrego znanego i sprawdzonego specjalistę na terenie kujawsko pomorskiego, ew sąsiednich województw... pozdrawiam i liczę na poważne porady....

Zmieniony przez - Maryn w dniu 2011-06-17 00:57:27

Zmieniony przez - Maryn w dniu 2011-06-17 01:05:29

Zmieniony przez - Maryn w dniu 2011-06-17 10:01:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Treningi i ogólna aktywność fizyczna powoduje, że z jednej strony jesteśmy silniejsi i bardziej sprawni, niż osoby, które nic nie trenują, a z drugiej pojawia się większe ryzyko urazów i kontuzji. Nic jednak nie powstaje bez powodu. Każda kontuzja wynika z jakiegoś błędu. Z reguły można wyróżnić trzy najważniejsze powody, w wyniku których dochodzi do mniej lub bardziej poważnych urazów. Są to:

1. Słaba rozgrzewka.
2. Błędy techniczne.
3. Brak rollowania i rozciągania.

Dlatego też, aby uniknąć poważnych problemów zdrowotnych, warto jest zaznajomić się z tym, jak unikać tych błędów:

http://potreningu.pl/articles/5037/rozgrzewka---najwazniejszy-element-treningu
http://potreningu.pl/articles/2541/technika-cwiczen--wskazowki-dla-bardzo-poczatkujacych
http://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac
http://potreningu.pl/articles/622/kompleksowe-rozciaganie-przed-i-po-treningu--

W sytuacji, gdy naderwanie lub zerwanie mięśnia już nastąpiło, lub mamy takie podejrzenia, zdecydowanie należy udać się na szpitalny oddział ratunkowy, po to, aby chirurg na podstawie badania USG lub rezonansu magnetycznego określić, w czym jest problem i jaką obrać dalszą drogę leczenia. Jeżeli jest to istotny dla naszego funkcjonowania mięsień, to aby odzyskać pełną sprawność np. w pracy, czy na treningach niezbędna będzie operacja rekonstrukcji. Problem jest o tyle skomplikowany, że operację tę można wykonać tylko w ciągu około 7-10 dni od zerwania. Inaczej dojdzie do znacznego skrócenia mięśnia, które będzie już nieodwracalne.

W czasie rekonwalescencji, bez względu na to, czy zdecydujemy się na operację, czy nie niezbędne będą wizyty u fizjoterapeuty, który za pomocą zabiegów manualnych i odpowiednich ćwiczeń pomoże nam wrócić do sprawności.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 428 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1818
Z tego co piszesz nie wygląda to najlepiej.
Najważniejsza rzecz przy takich urazach - prawidłowa diagnoza. Dlatego powinieneś udać się do dobrego specjalisty od badania USG oraz zrobić rezonans magnetyczny. W twoim rejonie nie wiem czy znajdziesz dobrego lekarza diagnostę, dlatego tu Ci nic nie doradzę. Mogę polecić na lekarza w Krakowie do którego jeździłem z ciężką kontuzją i który pomógł mi z niej wyjść. Wiem, że to bardzo daleko od Ciebie ale gość jest jedynym lekarzem, któremu ufam (a chodziłem do wielu w różnych częściach Polski). Na prv wyślę Ci informację.
Tak naprawdę na forum niczego konkretnego się nie dowiesz przy tego typu urazie.

Nie mogę Ci wysłać wiadomości na maila, nie wiem czemu, jeśli chcesz dane tego gościa to spróbuj Ty napisać do mnie, wtedy będę mógł Ci odpisać.

Zmieniony przez - ergoprox w dniu 2011-06-17 12:13:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2311
[email protected] gg 3032424 jak możesz to prześlij info na temat tego lekarza, niestety nie mogę pw wysłać, byłbym wdzięczny gdybyś mi odp, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 504
Jak mozna to tez poprosze :)

[email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9
a czy ja też mogłbym prosic o namiar?

jestem z krakowa,mam podobny problem-cos naderwalem przy glowie,wiezadlo karkowe albo miesien czworoboczny a ortopedzi jakos nie umieja dojsc do tego.

[email protected]

pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4
Witam.
Przepraszam, że odkopuję kotleta..ale mam podobny problem jak autor tematu.

Otóż między 1996-1998 rokiem stwierdzono u mnie zanik mięśni ( dźwigacz łopatki , nadgrzebieniowy ) w tamtym czasie chodziłem do podstawówki..4-5 klasa. Brutalnie pisząc bark leciał mi w dół, stawał się co raz bardziej wychudzony. Do 18 roku życia byłem pod opieką rehabilitantów którzy serwowali mni baseny, ćwiczenia grupowe na materacach. Do zaników mięśniowych barku dołączyła skolioza i okrągłe plecy.. ogólnie na dzień dzisiejszy jestem z lekka poskręcany osiowo.
Od 19 do 24 roku życia kompletnie nic nie robiłem ze swoim schorzeniem..a to brak czasu, a to praca i ogólne zrezygnowanie. Teraz gdy człowiek nieco starszy to bóle zaczynają wychodzić.
Wiem, że nie ma takich osób dużo z podobnym problemem..ale ciekaw jestem jak autor tematu poradził sobie z zanikiem mięśnia.
Ja uczęszczam na rehabilitację..ale chciałbym zacząć bezpieczny trening na siłowni tak aby wzmocnić pozostałe mięśnie..tylko czy jest sens w moim stanie ? Czy po przyroście mięśni i braku tych barkowych nie będę wyglądał jak dzwonnik z notre dame ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 201
czy ktoś z osób z wątku uporał się z zerwanym czworobocznym?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w okolicy żeber z prawej strony pod piersią, nasilający się przy wdechu.

Następny temat

Ginekomastia - zrosty

WHEY premium