SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zbyt wysoka prolaktyna - neuroleptyki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 485

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1045
Czy zbyt wysoka prolaktyna powstala w wyniku stosowania neuroleptykow moze byc szkodliwa jak sie stosuje te leki dlugofalowo?
Czy grozi to guzem przysadki mozgowej albo osteoporoza?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
siemka, z takimi pytaniami to się lepiej zgłosić do lekarza a nie na forum, Bo tutaj nikt za Ciebie odpowiedzialności nie będzie brał. A lekarz raczej powinien być kumaty i wiedzieć co jest grane, tym bardziej że neuroleptyki chyba tez nie przyjmujesz na własną rękę co nie? no chyba że się mylę ;)
Mimo wszystko skonsultuj się w tej sprawie z lekarzem ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1045
Neuroleptyki dostaje od lekaraa do tego biore jeszcze SSRI. Generalnie prolaktyna nie moze byc za wysoka ale czasami pacjenci biora kilka lat leki i lekarz nie zaleca badan prolaktyny
...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
No ale jak już zrobiłeś badanie to przecież nie szkodzi go zapytać co z tym zrobić? Czy to normalne że prolaktyne tak podniosło, czy może nie, czy obawiać się czegoś w związku z tym ;) Nie wiem ja tylko napisałem co ja bym zrobił, bo jak dla mnie to lekarz jednak bedzie pewniejszym źródłem informacji niż forum ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21779 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
Mma.mk
Czy zbyt wysoka prolaktyna powstala w wyniku stosowania neuroleptykow moze byc szkodliwa jak sie stosuje te leki dlugofalowo?
Czy grozi to guzem przysadki mozgowej albo osteoporoza?


Może. O szczegóły pytaj lek prowadzącego, jak i jemu zgłaszam działania niepożądane leków czy pogorszenie stanu zdrowia wręcz.
Kwestia dobrania leków to podstawa skuteczności.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3381 Napisanych postów 4378 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108476
Nie wiem jakie neuroleptyki bierzesz, ale generalnie jest podzial na tradycyjne i atypowe, te tradycyjne beda zawsze powodowaly hiperprolaktynemie, ale w praktyce b. rzadko sie je stosuje teraz u pacjentow jako stale leczenie, wiekszosc pavjentow bierze teraz atypowe neuroleptyki, ktore nie powoduja hiperprolaktynemi, albo przemijajaca niewielka bez znaczenia. Nie znam cie ale podejrzewam ze jestes mlody i jak lekarz dal ci neuroleptyk na stale to jestem na 99,9% pewna ze to atypowy neuroleptyk i nie musisz sie ta hiperprolaktynemia martwic. Jesli zrobiles badania i masz podwyzszona, to trzeba rozwazyc tez inne przyczyny, a nie ten lek.

To jest pytanie jak najbardziej do lekarza, niech ci wszystko wyjasni zebys sie niepotrzebnie nie martwil, bo pewnie siedzisz i szukasz info w necie i potem stresujesz sie takimi rzeczami.



Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-06-02 08:21:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76077 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755076
Bez wątpienia wysoki poziom prolaktyny może wpływać negatywnie na organizm człowieka. Kwestia przede wszystkim tego, jak wysoki jest jej poziom, przez jaki okres i jak się ogólnie czujesz z tego powodu. Z reguły człowiek nie będzie się czuł w takiej sytuacji zbyt dobrze, co ma przełożenie na nasze życie.

Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/art/Pogromcy_Mitów/Prolaktyna__fakty_i_mity._Zaburzenia_stężenia_prolaktyny-a2133.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tężec - brak szczepienia

Następny temat

Przewlekły dyskomfort w okolicy łokcia

WHEY premium