SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysoka prolaktyna - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 509

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8971
Witam.

Na początek kilka podstawowych informacji o mnie:

Wiek:23
Waga:84kg,
Praca siedząca, trening siłowy 4x w tygodniu
Choroby:W przeszłości nerwica ( brałem paroksetyne przez rok. aktualnie mija pół roku bez) , tak to nic.

Zrobiłem można powiedzieć pierwsze w życiu większe badania krwi i chciałem się zapytać o pare rzeczy mianowicie:

-czy jest co panikować i czy wyniki faktycznie mogą dawać powody do zmartwień
-jak zawalczyć z tą prolką co robić dalej?

Dodam że estradiol też stoi dosyc wysoko tak samo TSH.





























Zmieniony przez - croov w dniu 9/8/2023 6:42:33 PM

Zmieniony przez - croov w dniu 9/8/2023 6:44:08 PM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Na forum 287 dni Przeczytanych tematów 261
Jeżeli zachowałeś higiene badania (nie ejakulowałeś przez 48 godzin poprzedzające badanie) to idź z tym do lekarza. W przeciwnym wypadku zbadaj ponownie prolaktyne zachowując higiene badania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Na forum 287 dni Przeczytanych tematów 261
A co do estradiolu i TSH to są wysoko ale wciąż w granicach normy także nie ma powodów do niepokoju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8971
Generalnie z prolki jeśli chodzi o objawy to ostatnimi czasy faktycznie miewam wahania nastrojów,żadnego gino nie widze, zgłosze się do lekarza z wynikami i zobaczymy może mnie skieruje na jakieś dodatkowe badania i będziemy szukać przyczyny.

Nagłe spadki motywacji też sie zdarzają stąd myślałem że testosteron będzie niski a jest myśle całkiem okej bazując na normie.


Zmieniony przez - croov w dniu 9/8/2023 10:11:28 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8971
Kontaktowałem się z lekarzem w sprawie wyników badań i podejrzewa hniedoczynność tarczycy lub już hashimoto,będe miał robione usg tarczycy oraz dokładniejsze badania FT3,FT4 jeśli to hashimoto to by łączyło się z nerwicą lękową, zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33127 Napisanych postów 23198 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278126
Więc już masz jakiś trop , teraz krok za krokiem badania i wnet będziesz wiedział wszystko , jak coś się dowiesz to uzupełniaj temat o nowe info
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 231 dni Na forum 231 dni Przeczytanych tematów 23
Dokładnie, przede wszystkim skonsultuj się ze specjalistą. Jak ćwiczyłeś przed pobraniem krwi, to też prolaktyna mogła podskoczyć, a jak lekarz podejrzewa niedoczynność - to może być powiązane.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania - jakie wykonać?

Następny temat

Kontuzje - jak sobie z nimi radzić?

WHEY premium