SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zamieszanie w Wiśle....

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Za ten spam grozi BAN

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czego się spodziewać wkońcu kibic Legii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 390 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2054
A niech Żurawski i inni wyróżniający się piłkarze idą do Rosji chociażby, bo tam jest poziom i przyszłość(i oczywiście kasa) a nie gniją w tej Polskiej lidze, która tak żałosnego poziomu jak obecnie nie prezentowała bardzo dawno. Wielu krytykuje ligę rosyjską a tak naprawdę jest kilkakrotnie mocniejsza od belgijskiej czy holenderskiej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem dla Żurawskiego idealny czas na odejście już przeminął. Powinien odejść po sukcesach w Uefie. Miałby wtedy 25-26 lat a tak pewnie nie zagra już np. w Hiszpani
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 815 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3595
niegadaj, że liga rosyjska jest leprza niż Holenderska...może jedynie CSKA i Lokomotiv.Bo spartak jakoś niewraca do dawnej Formy jak gromił pamiętam w 95r legie, Feyeanord i Rosenborg jak dobrze pamiętam.Miałem 8 lat a już kochałem LEGIUNIE

(L) Każdego dnia Dziękuje Bogu , że jestem Legionistą (L)
www.pajacyk.pl => daj coś od siebie głodnym dzieciom

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 390 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2054
Liga rosyjska jak chcesz wiedzieć to dużo wyższy poziom niż jakas tam Holandia. Spartak nie wraca do formny bo ma kłopoty i nawet w lidze rosyjskiej sobie nie radzi ale w holenderskiej bez problemu walczyłby o najwyższe cele. W Holandii nie ma nic oprócz Ajaxu, PSV i rewelacyjnego jak na ten sezon AZ Alkmaar. Ale Żuraw jest już za stary by wyjeżdżać do tych klubów bo poszukują one przede wszystkim młodych talentów. Rok temu Niedzielan był kuszony ofertą z CSKA ale z niej nie skorzystał bo uznał ligę rosyjską za zbyt mało perspektywiczną i wylądował w NEC Nijmegen buhaha i zrobił taką karierę że nie ma o czym gadać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 815 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3595
!! LoooL !!

Mówisz AJAX I PSV ..no i alkmar a gdize Feyenord? Herenven?
a w rosji co jest oprucz CKSA i LOkomotivu no i spartaka ktury moze sie odradzic w kazdej chwili...

Reszta druzyn to jest klasa sredniaków z LP.
Jak ogladałes troche mecze LP i RP to od czasu do czasu biegał tam pilkarz imieniem JOP który gra teraz w FC MOSKWA ( tak ? ) i podobno spisuje sie tam Bardzo Dobrze, a w polsce był tylko posmiechem takim jakim w Legii jest Szala albo Józwiak

Myślę, że CSKA i Lokomotiv graja dobrą piłke u siebie..jak gdzieś pojadą to raczej przegrywają.No ale nieodstępuje zbytnio od AJAXU i PSV ...ale reszta ich drużyn jest słabsza niż reszta Holenderskich.Czyli na to wychodzi, że jest słabrzą ligą.

P.S. Myślę, że jak w Polsce były by takie Pieniązki jak w Rosji to teraz w LM mielibyśmy Legie Wisłe a w PU dobrze by sie sprawował Groclin.
no ale nie bo co gdybać

(L) Każdego dnia Dziękuje Bogu , że jestem Legionistą (L)
www.pajacyk.pl => daj coś od siebie głodnym dzieciom

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 390 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2054
Dobra ja zapomniałem o Feyenoordzie z tych silnych. Bo Herenven to już nie jest jakaś super-drużyna tak jak inne Groningen, Nijmegen czy Rosendall. A ty chyba zapomniałeś o klubach: Torpedo Moskwa, Dynamo Moskwa, Zenit Petersburg czy Szinnik Jarosław. Powiedzmy tak: Gdyby porównywać czołowe kluby holenderskie z czołowymi rosyjskimi to prezentują podobny poziom, ale gdyby już w poszczególnych ligach zjechać nieco w dół tabeli to zdecydowanie wypadają rosyjskie średniaki, bo są to dużo stabilniejsze kluby. Może Szymkowiak by sie do Holandii nadawał bo nie widzę w nim przyszłośći i mógłby pójść do takiego Herenven czy Arnhem ale Żurawski to jest talent, który od kilku sezonów jest nr.1 z polskiej ligi do przejścia do silnej ligi. I ja uważam że lepiej iść do np. angielskiego średniaka tpyu Tottenham czy Portsmouth niż do Ajaxu. Ja nie mówię że liga holenderska to absolutne dno, ale uważam że jest to liga dla piłkarzy młodych, którzy mają czas na rozwój i transfer do mocnej ligi, a najmocniejsi zawodnicy Wisły już tego czasu za wiele nie mają...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 815 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3595
Herenven to to samo co Groningen i Rosendal czy najmigen...chyba nie ..
jest jeszcze Utrecht który słaby nie jest.

Zenit to tak też jest dobry.
Ale Dynamo czy Torpedo to ee..niewiem czy są silniejsze od w/w
A co kluby w holadnii nie maja dobrej sytuacji Finansowej? bo tak zrozumiałem...

A co do Zurawia to dlaczego nie AJAX ? Psv czy Feyenoor?
Lepiej sie chyba wybić z tej ligi niz z rosyjskiej...kto sie wybił z Rosjii do wielkich klubów?
Zgodze się tylko z tymi mlodymi pilkarzami bo Holania ma ich Multum...i tam przedewszyskim się na nich stawia

(L) Każdego dnia Dziękuje Bogu , że jestem Legionistą (L)
www.pajacyk.pl => daj coś od siebie głodnym dzieciom

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 390 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2054
Kluby Holandii może nie mają tragicznej sytuacji finansowej ale nie przelewa się też im... Duża część pieniędzy pochodzi z rządowych funduszy przeznaczonych na rozwój młodych talentów(nie tylko holenderskich, bo przecież mnóstwo piłkarzy afrykańskich choćby tam gra).

A z Rosją sytuacja jest troche inna, może mnie nie do końca zrozumiałeś...

Lata 1945-1989 to wiadomo czasy komunizmu radzieckiego i wiadomo że również sport rządził się swoimi prawami(aczkolwiek Związek Radziecki był mistrzem Europy).
Lata 1990-1993 to formowanie się nowych rozgrywek ligi rosyjskiej(poziom wyraźnie spadł, bo z ligi odeszły takie drużyny jak choćby Dynamo Kijów, Dynamo Mińsk, Szachtar Donieck czy silne wówczas Dinamo Tbilisi).
Lata 1993-1999 to ustabilizowanie się rozgrywek ligi rosyjskiej z wyraźną dominacją Spartaka Moskwa.
A dopiero mniej więcej po roku 2000 do głosu doszły m.in. Lokomotiv, CSKA, Zenit Petersburg i sytuacja się wyrównała. A największy postęp to liga rosyjska poczyniła przez ostatnie 2 lata.

A ja znam przyczynę problemów Spartaka. Pod koniec lat 90. Rosjanie radykalnie zmienili przepisy odnośnie liczby obcokrajowców(zarówno w kadrze jak i na boisku) po to aby zapobiec sytuacji jaka wystąpiła w Szkocji(napływ cudzoziemców, brak nowych zdolnych twarzy do reprezentacji itp.). A w Rosji obcokrajowcy stanowią duży odsetek zawodników (Białorusini, Ukraińcy, Gruzini, Serbowie i mnóstwo innych).
I tak się złożyło że Spartak był klubem typu Glasgow Rangers czy Celtic, gdzie każdy Rosjanin w składzie był trudno spotykanym zjawiskiem. I po gwałtownej zmianie przepisów ciężko im było i jest się podnieśc i przebudować skład.

Ale kluby, które nawet niewiele znaczą choćby w PUEFA jak Rubin Kazań czy Urałan Elista mają naprawde niezłe plany rozwojowe i budżety.

No to na tyle. Chyba zostanę w przyszłości historykiem futbolu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

World Soccer

Następny temat

MP 93 ? Tylko Legia !

WHEY premium