SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaczynam..mam prosbe

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od jutra zaczynam moje odchudzanie....Korzystajac z rady F-inki bede /o ile pozwolicie/pisac tu o mojej dieciei spowiadac sie. z ew. grzeszkow....Prosze pomozcie mi ,udzielcie rad i wskazowek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2318 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30120
Ech, chętnie bym Ci pomogła...ale nie jestem do tego kompetentną osobą.
Może napiszę Ci od czego warto zacząć:
1.na podstawie wagi i obecnej aktywności oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne,podaję link do wzoru:
https://www.sfd.pl/temat95962/
2.zdecyduj sie na rodzaj diety...jesli buszowałaś trochę po sfd zauwazyłaś,że jest kilka rodzajów diet ( ja osobiście świetnie sie czuje na niskowęglowodanowej-kopalnią informacji na ten temat jest AD)
3.rozłóż makroskładniki diety (BWT) zgodnie z rodzajem diety na którą sie zdecydowałaś,uwzględniając deficyt kaloryczny;czyli po ludzku:
jak bedziesz miec juz zapotrzebowanie kaloryczne obniż ilosc kalorii o max 400-500 (tutaj pomoga w okresleniu ilosci specjalisci) i bazujac na wyniku, a także biorąc pod uwagę typ diety rozłóż makroskładniki czyli białka, weglowdany, tłuszcze zgodnie z zaleceniem diety na którą sie zdeydowałaś.
Pamietaj 1g tluszczu-9kcal
1g białka -4kcal
1g weglowodanów- 4kcal
w ten sposób otrzymasz ilośći BTW jakie powinnaś zjadać w ciągu dnia, wystarczy rozłożyć je na kilka posiłków
4.zdecyduj sie na ruch, bez tego szkoda czasu (najlepiej aeroby+siłownia)
5.Napisz co wyszlo z obliczen, jaka diete wybrałaś...jesli sobie z czyms nie radzisz pytaj,
6. No i do dzieła !

To moje sugestie...moze pomogą Ci co nieco usystematyzować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Napisz jak sie do tej pory odżywiałaś - ile dostarczałaś kalorii, jaki był udział procentowy b/t/ww i czy chudłaś/tyłaś/'stałaś w miejscu'. Jeżeli nie potrafisz tego zrobić to po prostu napisz co jadłaś i w jakich ilościach. Znajdziemy w ten sposób twoje zapotrzebowanie kaloryczne, które będzie punktem wyjściowym całej tej zabawy. Zmierz też rano od razu po przebudzeniu temperature (najlepiej rób to codziennie - kilka razy w ciągu dnia).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2318 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30120
zrobiłaś pierwszy krok, gratuluję
Znajdziesz tu na pewno wskazówki pomocne w ulożeniu diety,treningu ,ale reszta zależy od Ciebie. Napisz dokładnie to o co prosi e-lite,a także opisz objawy o których wspomiałaś w mailu,
trzymam kciuki i bede kibicować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moja dieta od ok. 2 lat doprowadzila do wahan mojej wagi glownie w gore.Niestety nie potrafie okreslic proporcji poszczegolnych skladnikow poniewaz "jadlam przypadkowo" tzn niby malo ale duzo glownie podjadajac .
Np: Rano sniadanie glownie bialko:ser,jajka.....na tym etapie mialam nadzieje na diete
ok godz 11 czesto jadlam slodycze w duzych ilosciach poniewaz juz bylam bardzo glodna
ok godz 14 przygotowujac obiad "jadlamn wszystko co popadnie BYLE DUZO i szybko /bo zawsze sie spiesze/Staralam sie nie jesc obiadow /bo sie przeciez odchudzalam/ale jadlam /probujac/co sie da tzn chleb,ser zolty,ciasto i na tym etapie wlasciwie juz kompletnie nie kontrolowalam sie.
Wieczorem tez glownie weglowodany tzn DUZO slodyczy/bo przeciez od JUTRA/ to juz 100% dieta i tak bylo codziennie....
Byly okresy ,ze jedzac malo tzn gl ser chudy i praktycznie 0 wegli .chudlam b. szybko.
Wiem ,ze moj problem z zarelkiem jest spowodowany moja psyche.walcze z tym ale niekiedy jest to silniejsze ode mnie i wtedy trace kontrole np potrafire zjesc 2oo g czekolady!!!
jesli chodzi o ruch to: okresowo cwicze callanetics,rower, brzuszki,rolki..kiedys plywanie,biegi ogolnie jestem DUZA i grubokoscista ale tez ruchliwa.
To tak w duzym skrocie.Nie wiem czy jest to w miare pomocne?
Wczoraj np:
Rano: 50 g sera chudego bialego + herbata PU - Erh
godz 13 : 200 g sera 5 % tluszczu
14 50 g tlustego sera topionego+ ogorek swiezy + tlusta wedlina /mielonka z indyka ok 20 g
60 migdalow solonych
znow 0k 150 g sera chudego+ to juz wieczorem gdy moje "wodze" puszczaja 100 g chleba + ser zolty ok 20 g+ 5 cukierkow czekoladowych
no i wczoraj tez niezbyt dobrze a wlasciwie zle
Dzisiaj rano temp: 37,5 /II pol. cyklu/
Pozdrawiam
Wieczorem glownie weglowodany chleb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
1. zadaj sobie pytanie czy chcesz coś osiągnąć
2. obieraj szybkoosiągalne realne cele:

pierwszy cel - 1dzień diety
chyba dasz rade?
kolejny cel - 2dni diety
proste
kolejny - 3dni..
itd..

3. zapomnij o słodyczach - to jest BEZWARTOŚCIOWY SYF.. olej + cukier + stabilizatory, wypełniacze, E-gówienka FUUUUUUUUUUJJJJ..
nie kupuj tego a to co masz w domu rozdaj biednym dzieciom i nigdy więcej nie trzymaj tego w domu

4. jak przeczytasz linki to napisz co planujesz w związku z realizacją planów

5. powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej!
Moj raporcik:
1.150 g sera chudego bialego+ jajko
2. 100 g znow sera chudego+ ogorek swiezy+ 2 male jablka
3.1 jablko
Chyba przegielam w druga strone?za malo zarelka?ale nie chce mi sie jesc bo pije duzo herbaty Pu-Erh
Czytam bardzo ciekawe info wg zalecene e-lite........troche tego jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No pozwalam Wam dac mi WIELKIEGO kopa ,wczoraj bylo tal ladnie a dzisiaj nie wiedziec czemu padlam.....
Rano jak zwykle bylo O.k. przeczytalam artykul o ukladaniu diet,zaopatrzylam sie w tabele kal.
1.Serek bialy 200 g 5% tluszczu + 2 kr. chleba crupkiego
2. 1 jablko + jajko
3.I tu zaczyna sie dramat czyli godz 15/moze to blad ,ze nic nie jadlam np o godz 13/2 bulki ziarniste+ wedlina TLUSTA wieprzowa
4.Na tym niestety nie koniec godz 18 zupa ogorkowa + makaron = 6 culierkow i ok 40 g czkolady Ale mi WSTYD!!!!!!Tylko mnie nie wyrzucakjcie z forum.Dlaczego tak sie stalo ?Nie wiem ale napisalam straszna ale PRAWDE!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Co ty widzisz w tych słodyczach? Dla mnie to SYF.. nie jadam tego shitu dobre 3 lata..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Jak uzależnienie to uzależnienie spróbuj Chrom organiczny Naturell'a lub Biochrom

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tuńczyk

Następny temat

PROSZE POMÓŻCIE - rozdam chetnie sogi:)

WHEY premium