SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zablokowałem się

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 547
Mam pewien problem, wydaje mi się, że zablokowały mi się mięśnie czy coś w tym stylu .Problem dokładnie polega na tym, że przed wakacjami jakoś pod koniec czerwca wycisnąłem 102kg na ławce i od tamtej pory do dzisiaj nie mogę wycisnąć 105. Podjeżdzałem już kilka razy i wycisnę do połowy, a potem blok i sztanga opada . Przed sprawdzaniem zawszę robię całkowity dzień przerwy, żeby w 100% zregenerować mięśnie. Ćwiczę 6 razy w tygodniu na siłowni(2xklatka, 2xbiceps/triceps, 1xplecy, 1xbarki=klatka,biceps/triceps,barki,klatka,biceps/triceps,plecy) robię trening siłowy czyli dużym ciężarem mało powtórzeń po 6 . Do tego co wiczór 6 razy w tygodniu dochodzi minimum 200 pompek na triceps i drążek na biceps. Nie biorę żadnych odrzywek , nie mam też żadnej diety . I nie wiem co mam zrobić, żeby wycisnąć te 105kg . Proszę o pomoc .

Sopel

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5264 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39848
te pompki możesz zdecydowanie wywalić.
rozpisz sobie plan pod %%% np niemieckich ciężarowców a siła ruszy ewentualnie kup kreatyne pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
Trening na 6-kach wcale nie jest typowo siłowym.....i na pewno trening na takiej ilości powtórzeń przez cały tydzień,nie daje wogóle czasu na regenerację.
Moim zdaniem najnormalniej w życiu,jesteś przetrenowany...
A odpoczynek jednodniowy przed biciem rekordu to trochę za mało.....2-3 dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 547
2,3 dni ? ogólnie mi się wydaje, że to za dużo no ale okey. Co do tego , że jestem przemęczony to może i racja spr obuję to jakoś zmniejszyć. Ale zawsze mi się wydawało, że im więcej tym lepiej .

Sopel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
Tak jak właśnie napisałeś......wydawało Ci się
Klatka regeneruje się 48 godzin,a jeśli Ty trenujesz codziennie.....to kiedy w ogóle jakakolwiek regeneracja ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 547
Trenuję 6 razy w tygodniu, więcnie codziennie. A słyszałem , że pompki można robić codziennie. I ile się chce, bo one nie przemęczają, aż tak organizmu .

Sopel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
Rzeczywiście nie codziennie ,brakuje tylko w niedzielę

Pompki robione codziennie może i tak bardzo nie przemęczają,pod jednym warunkiem..................że trenujesz tylko pompki.

Widzę że ciężko do Ciebie dotrzeć z jakąkolwiek informacją....i spowodować u Ciebie zmianę w złych nawykach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 547
Jeju.Po to właśnie tu napisałem, żeby się czegoś dowiedzieć . Czyli co zrezygnować z pompek czy siłownia rzadziej ?

Sopel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19362 Wiek 58 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 336273
Zrób dwa dni treningu i potem dzień wolnego

Wiecej naprawdę nie znaczy lepiej....spróbuj
Jak bardzo zależy Ci na pompkach to możesz robić je ,w te dni kiedy nie trenujesz klaty...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 25 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 547
aha, dobra spróbuję od jutra tak jak mówisz. Dzięki za odpowiedzi .

Sopel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136815
Od siebie bym dodał, że nie wiem po co ćwiczysz partię 2xweek jeśli zależy Ci na sile. Przecież plany nawet średniozaawansowanych trójboistów zakładają 1bój jednego dnia plus ewentualnie dodatkowy dzień na odstającą partię, czyli 4 dni treningowe w tyg. A te pompki co wieczór to już w ogóle, osłabiasz się dodatkowo, po co w ogóle walić 200 pompek na triceps, jedziesz na zawody? Przecież ćwiczysz w ten sposób wytrzymałość mięśniową, to ma nijak do wyników w wyciskaniu ani do czegokolwiek innego. Chcesz pompek? To dołącz pompki na poręczach z obciążeniem w któryś dzień treningowy, kilka serii. I tak jak pisał Wzorek, ewentualnie w któryś dzień wolny od treningu siłowego. I to w zupełności wystarczy

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozgrzewka na zawodach w trójboju- proszę o pomoc :)

Następny temat

IV Zawody Sportowe Uczelni Mundurowych o Puchar Rektorów

WHEY premium