SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zła wiadomość dla "karków" %)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1037 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 65298
Im grubsza szyja, tym większe ryzyko wystąpienia chorób serca
PAP / 2009-03-13
Nie tylko nadmiar tłuszczu w talii zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca. Najnowsze badania wykazały, że równie ważnym sygnałem jest... gruba szyja.
Amerykańscy naukowcy ustalili, że tłuszcz zgromadzony w okolicach szyi zwiększa ryzyko chorób serca nawet u osób o stosunkowo szczupłej talii.

W badaniach Framingham Heart Study wzięło udział 3300 osób, których średnia wieku wynosiła 51 lat. Za średni obwód szyi przyjęto 40,5 cm u mężczyzn i 34,2 cm u kobiet. Okazało się, że każde dodatkowe 3 centymetry wskazują na zmniejszony poziom "dobrego cholesterolu" we krwi (o 2,2 mg/dl u mężczyzn i 2,7 mg/dl u kobiet) oraz wyższe stężenie glukozy we krwi (o 3.0 mg/dl u mężczyzn i 2.1 mg/dl u kobiet).

"Dobry cholesterol", czyli lipoproteiny o wysokiej gęstości (HDL), usuwa nadmiar "złego cholesterolu" z komórek i transportuje go do wątroby, gdzie jest on metabolizowany. O zwiększonym ryzyku wystąpienia choroby wieńcowej mówi się, gdy poziom HDL spada poniżej 40 mg/dl w przypadku mężczyzn i 50 mg/dl w przypadku kobiet.

Jak twierdzi prof. Jimmy Bell z MRC Clinical Sciences Centre, wyniki tych badań stanowią dowód na to, że stan zdrowia zależy nie tyle od otyłości jako takiej, ale od tego, w jakich partiach ciała rozmieszczony jest tłuszcz.

zrodlo
http://portalwiedzy.onet.pl/1933308,10491,info.html 

Na co mnie stać w swoim życiu osiągnę
A czy przed Bogiem zdążę tego naprawdę nie wiem
Niejeden mówił martw się sam za siebie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7756 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 46687
Zrobie sobie przeszczep łabędziej szyji .

It's not Revenge, It's Punishment!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gruba szyja nie zawsze wiaze sie z tluszczem. to tak jabys napisal ze nadwaga prowadzi do chorob serca, tu prawie kazdy ma nadwage ale nie o taka chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 15896 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79818


Im grubsza szyja, tym większe ryzyko wystąpienia chorób serca

chudzina też ma przeyebane

a kim Ty jesteś żeby oceniać innych ... | http://asset.soup.io/asset/0468/9962_a069_500.jpeg
rusz głową ... póki możesz
mania mniejszości ... :-/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 252 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15272
chyba najlepiej co jakiś czas sprawdzić poziom cholesterolu niż mierzyć szyję...


Zmieniony przez - joszi68 w dniu 2009-03-13 18:27:23

SEX,KOX AND ROCK'N'ROLL;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29658 Napisanych postów 63031 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902958
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 150 Napisanych postów 15480 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90607
51 ciezko u mnie bedzie

Zmieniony przez - B-50 w dniu 2009-03-14 19:10:41

maly duzy gruby czy chudy kazdemu nalezy sie taki sam szacunek
pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bambi tobie to tylko skierowanie na plaże w takim wypadku i dużo leżeć na piasku

tak się śmieje a sam mam 42 chyba zapytam się kogoś dużego na siłce jak odchudzić mogę swoją szyję bo lekarz powiedział że taka duża grozi zawałem

Zmieniony przez - MICOOOLAI w dniu 2009-03-14 19:17:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29658 Napisanych postów 63031 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902958
B ale chodzilo o szyje a nie o lape


swoja droga to jakos ciezko mi wyobrazic sobie szyje o 51 cm obwodu.

B opisz jak to jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 506 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2968
pateznymi karkami chlubia sie zapasnicy mimo to zyja dllluuuuuuuuuuuggooo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 122 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 779
ale o ile to skraca życie co najwyzej to nie dozyjesz 85 w tych badaniach nie mówi si e o tym że pijąc paląc dozyjesz 70 czy tam 60 a mi wystarczy 50 pare bo po co dłużej....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebna porada

Następny temat

Tren - Eurochem

WHEY premium