SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzmocnienie kolan, proszę o pomoc.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 230
Witam koleżanki i koledzy.
Chciałbym się was pordzić.
Otóż jestem w tej chwili w klasie maturalnej i w maju chciałbym startować do Szkoły Głównej Szkoły Pożarniczej w Warszawie.

Jakiś rok roku temu zacząłem sobie biegać no i popełniłem błąd - biegałem prawie codziennie po chodniku w bylejakich butach, po pewnym czasie zaczeły boleć mnie kolana.
Udałem się do ortopedy, lekarz ten powiedzia że mam zmiany porzepkowe ale w moim wieku powinno się to wygoić. Zapisał na dwa miesiące leki później mnie zbadał stwierdził że jest poprawa i leków już nie potrzeba. Za każdą wizytą kasu, mówi że jest poprawa i tyle...

W czym problem.
Chciałbym startować do szkoły tak jak napsiałem wyżej. I w samym starcie niebędzie raczej problemu, bo egzamin sprawnościowy to tor przeszkód biegania tam niema dużo, raczej ogólna sprawność, wyćwiczę to na basenie i na rowerku.

Problem w tym, że pierwsze 8 tygodni w tej szkole to szkolenie unitarne, później normalne studia.
I tych pierwszych 8 tygodni się boje.

Proszę was o radę, jakie preparaty stosować teraz żeby wzmonić moje stawy kolanowe, a jakie jeżeli ewentualnie bym się dostał do wymarzonej szkoły zabrać na pierwsze 8 tygodni?
Wiadomo jak jest na takich szkoleniach rano zaprawa czyli trochę biegania... Muszę jakoś wzmocnić moje stawy.

Z góry dziękuje za pomoc wszystkim.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Usunięty przez kradam za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 230
Ok dzięki!
A powiedz mi te sublementy które mi podałeś mam zacząć brać już teraz, żeby leczyć kolana, czy dopiero jakbym musiał biegać codziennie w celu ich zabezpieczenia?

A co do ćwiczeń to załatwiłem sobie rowerek stacjonarny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Proszę pytać w dziale suplementy, oczy mnie bolą jak czytam tu tego typu odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 230
kradam ale ja nie pytam tylko o sublementy diety tylko generalnie co zrobić żeby wzmocnić kolana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
kradam: wlasnie, moja wypowiedz uwzgledniala nie tylko suple, ale tez typ treningu ktory powinien bardziej szanowac/wzmacniac stawy.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 283 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3761
Glukozę kup;]

Widzę że przyszły strażak ;]
witam cię w naszym gronie St.Szeregowy.Mechanik.M.K

!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
kula1602: bierz to co opisalem regularnie, najlepiej po treningu lub wieczorem.
Na ochrone stawow polecaja Animal Flex, ale sam z tym nie mam doswiadczenia.
Do biegania wazne sa dobre buty, z bardzo dobra amortyzacja. Bieganie jest dosyc kontuzjogenne, a jesli wazysz wiecej niz 90kg to zastanowilbym sie czy warto biegac dluzsze dystanse.
Rowerek nie obciaza stawow pod warunkiem ze jest dobrze ustawione siodelko, utrzymujesz zdrowy zakres RPM i nie cisniesz za mocno.

Trenuj silowo FBW, ale rozsadnie - to wzmacnia nie tylko miesnie ale i stawy. Sam to po sobie widze.

kwachu13: a na co mu Glukoza? Moze miales na mysli Glukozamine?
Pisalem o tym wyzej, ale kradam to usunal.

kradam: zastanawiam sie ktory punkt regulaminu naruszylem bo czytam Pkt.1 i sie nie moge doczytac niczego co bym zrobil nie tak. Prosze o przywrocenie mojego postu.


Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-10-14 16:03:19

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 230
Rozumiem
W tej chwili nie biegam w ogóle, zacząłem jeździć na rowerku stacjonarnym, i pływać.

Chcę w przez te 10 miesięcy wzmocnić na tyle kolana, żeby przetrwać za rok pierwsze 2 miesiące w szkole, a wiem że tam trzeba codziennie trochę po biegać.

Także jakie preparaty brać teraz, pływając i jeżdząc na rowerze czyli praktycznie nie obciążając stawów - co brać na ich regeneracje w momencie kiedy ich nie obciążam?

Jeszcze zapytam was tutaj żeby nie zakładać nowego tematu.
Mam 182 cm wzrostu i waże 71kg. Czy to prawidłowa waga?

Zmieniony przez - kula1602 w dniu 2009-10-14 17:02:42
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bol zemba

Następny temat

Tłusta skóra twarzy

WHEY premium