SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wysoka prolaktyna a długa przerwa od cyklu

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1033

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

24

Waga

90

Wzrost

180

Obwód ramienia

40

Obwód klatki

~112

Obwód uda

64

Obwód talii

92

Staż na siłowni

około 8 lat ( aktualnie przerwa od 8 miesiecy, powrot w styczniu 2020)

Dieta (przedstaw ilość spożywanego białka, węglowodanów i tłuszczy)

nie sprecyzuje, aktualnie od 2 miesiecy jem okolo 3000 kcal, dieta o niskim ig

Ile i jakie przebyte cykle sterydowe

1. enan 12 tygodni, 2. prop 16 tygodni

Opisz swój plan treningowy

split 3x w tygodniu

Cel cyklu

Ostatni cykl i odstęp czasowy od jego zakończenia

ostatni 2015

Poziom BF% (tkanki tłuszczowej)

nie wiem, moze 18%

Tendencja do tycia/chudnięcia (typ budowy)

aktualnie w okoł tali

Stan zdrowia

dobry

Skłonność do łysienia lub porostu owłosienia

siwienie

PPM (podstawowa przemiana materii)

Wyniki siłowe w 3 głównych ćwiczeniach (klatka, martwy ciąg, przysiad ze sztangą)

lawka 110, mc 160x4, przysiad 150 x3 - wyniki z okresu kiedy trenowalem sumiennie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
Witam. Mam odnośnie pytanie co do podwyższonej prolaktyny. Po krótce moja historia : W 2015 roku czyli w wieku 20 lat zdecydowalem sie na pierwszy cykl, lecial tam enan (500 week) przez 12 lub bodajże 16 tygodni. Odblok byl tragiczny, samo hcg w dawkach 1000, przez 10 dni. Jakos w miare wróciło do normy wszystko(bynajmniej mi sie tak wydawało bo nie robiłem badań), poźniej dalej trenowalem i po około 8 miesiacach zrobilem drugi cykl na propie(100 co drugi,trzeci dzien) 16 tygodni. Odblok znowu hcg 1000 dziennie przez 10 dni, i paczka tamoxifenu przez miesiąc- rownież nie było badań. Jakis czas po tym z ciekawosci zrobilem badania tescia i byly troche nizej niz w polowie normy.
Ale do rzeczy. Zrobilem 3 dni temu badania hormonow, ( ze wzgledu na otluszczene w okol tali ktorego wczesniej nie mialem - przynajmniej do 20, oraz czestych dolow, zmeczenia itd. Z ruchaniem jakos problemow nie zauwazylem, mozliwe ze jak bylem mlodszy to bylo lepiej. Wrzucam wyniki badań, testosteron jeszce nie przyszedl.
AST 52 5-34
Alt 31 0-55
Bilirubina calkowita 0,55 0.30-1,2
Fosfataza zasadowa 99 30-120
GGTP 18 0-55
FSH 4,86 0,95-11,9
LH 7,96 1,14-8,76
Estradiol 21 11-44
Progesteron 0,17 0,10-0,20
Prolaktyna 33,33 2,58-18

Na tygodniu zrobie jeszce tarczyce. I teraz moje pytanie, czy to mozliwe ze po tragicznym odbloku, gdzie rowniez spozywalem alkohol w trakcie moglo sie to utrzymac do tej pory? W przyszlym miesiacu ide do endokrynologa ale rozmawialem ze starym koksiarzem i mowil ze i 10 lat może sie prolka utrzymywac po chu**wym odbloku. Powiedzialem zeby mi ogarnal dostinex albo cabaser ale stwierdzill ze narazie lepiej tamox sprobowac przez miesiac, wiec kupilem.
Jakie sa wasze opinie, warto sprobowac ten tamox ? Czy moze zrobic reszte badan, prolke powtorzyc i pojsc do lekarza?







Zmieniony przez - Xigenium w dniu 2020-01-11 20:46:02
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699762
Drastyczny wzrost poziomu PRL wywołana może zostać przez przyjmowanie niektórych farmaceutyków - wśród sportowców najczęściej są nandrolony ,podobnie jednak działać mogą wybrane leki przeciwdepresyjne. Hiperprolaktynemia wystąpić również może w chorobach tarczycy dlatego w przypadku stwierdzenia zaburzeń pracy tego narządu dobrze jest oznaczyć poziom prolaktyny. Zdarza się też, ze nadmierna sekrecja wspomnianego hormonu wywołana jest przez gruczolaki przysadki mózgowej lub inne guzy zlokalizowane wewnątrz czaszki.Twoj poziom jest podwyższony ale nie drastycznie . Jakies niekorzystne objawy w związku z tym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
Leków nie przyjmuje. No to co wspomnialem czeste zmeczenie, mniejszy poped (sam seks w miare), dziwne doly znikad. I taka "p***owatosc" co kiedys u mnie nie moglo miec miejsca. No i mniejsza pompa na treningu - w wieku 20 lat ruszylem dwa razy hantlem i odrazu nabity.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Prawidłowo przygotuj się do bad prolaktyny. Plus podst bad diag od lek POZ. Wstaw bad.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
Elektrolity Na, KCaa w normie,
morflogia (krew) w normie,
Czas kaolinowo kefalinowe (osocze -cytrynian) w normie,
czas protrombinowy (pt) (osocze cytrynian) w normie,
Kreatynina (surowica) w normie

Badania z przed dwoch miesiecy.
Prolaktyne, tsh, ft3,ft4 zrobie w poniedzialek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Wrzucisz będziemy rozm dalej.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3616 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
Suple jakieś stosujesz ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
B-complex, omega 3,wit D, wit K2, zelazo, czasem: l-dopa, gaba, huperycyna


Zmieniony przez - Xigenium w dniu 2020-01-12 13:08:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
Badania wyszły dobrze. Możliwe ze po dwóch tabsach tamoxifenu spadła czy raczej schrzaniłem wcześniej przygotowanie do badania prolaktyny ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 139
Przyszłedl wynik testa wolnego, wydaje mi się ze niski jak na mój wiek. Pociągnąć ten tamoxifen jak znajomy radził czy próbować suplami narazie ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
W jakim celu ty chcesz tan tamox szamać LH, FSH, tets wolny - wszystko w normie. Pytanie czy w noc przed tym wynikiem prl 33 bzykanka czasem nie było?

OnGear

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BADANIE SKLADKOWE

Następny temat

Testosteron 1 cykl pytanie

WHEY premium