SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wspomagacze snu

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 5024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
mozliwe że zbyt duza podaż białka w godzinach wieczornych

albo bierzesz glicerol przed treningiem a cwiczysz na 4 - 6h przed snem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 299 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17107
Przeczytałem, że tryptophan w organizmie ludzkim przemienia sie w 5htp. Jak można porównać działanie tych dwóch? Ile czasu zajmuje ta pzremiana (czy można je stosować zamiennie), ile trzeba wziąć tryptophanu (chociaż mniej więcej) by uzyskać efekt podobny do 100mg 5htp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Jeśli to prawda (możesz podesłać link), to 5htp to prekursor melatoniny, jak wcześniej pisał faf. Więc nawet kupno melatoniny wyjdzie Ci taniej niż tryptofanu. A po co tak mieszać, nie lepiej od razu wziąć to na czym nam zależy w tym wypadku, czyli melatoninę?

PO ZA TYM PILNUJ DAT!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 299 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17107
EmLow
Jeśli to prawda (możesz podesłać link), to 5htp to prekursor melatoniny, jak wcześniej pisał faf. Więc nawet kupno melatoniny wyjdzie Ci taniej niż tryptofanu. A po co tak mieszać, nie lepiej od razu wziąć to na czym nam zależy w tym wypadku, czyli melatoninę?

PO ZA TYM PILNUJ DAT!


Pilnuj dat... Zaciekawił mnie tryptofan, więc poszukałem informacji na forum. Znalazłem tylko ten wątek, więc wolałem go odświeżyć, niż zaczynać nowy, podobny... http://pl.wikipedia.org/wiki/Tryptofan  Działanie 5htp i melatoniny nie jest takie samo. Dla przykładu Deep Sleep od Guru ma w składzie obie te substancje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Nie zawsze więcej znaczy lepiej. Po co dodatkowo walić tryptofan+5htp? Ja bym brał tylko melatoninę i to w nie za dużych dawkach, bo reszta może tylko utrudnić sen.

A po za tym liczy się też $

Zmieniony przez - EmLow w dniu 2012-03-03 12:43:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 299 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17107
Ja myśle o zastąpieniu 5htp tryptofanem, stąd moje pytanie ile trzeba wziąć tryptophanu (chociaż mniej więcej) by uzyskać efekt podobny do 100mg 5htp? Z melatoniną fakt, 6mg wydaje sie optimum, 9mg dla mnie max, wszystko ponad powoduje wybudzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Tego nie wiem, może ktoś inny się wypowie. Myślę, że faf by wiedział coś na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co do preparatów na sen to fajny produkt od treca wyszedł

https://sklep.sfd.pl/Trec_GABA_-opis27192.html


niedlugo bede miał zobaczymy czy lepszy od gh turbo

Zmieniony przez - davidooo w dniu 2012-03-03 14:52:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3369 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11510
Ciekawie Daj znać jak się sprawuje, bo tanio wychodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 22991 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 173464
Z tego co mówisz wszystkiemu winien jest tylko i wyłącznie stres i imo wszystkie tabletki ziółka i inne wynalazki to środki na krótką metę, po prostu musisz nauczyć się z nim walczyć.

Sam jeszcze kilka lat temu byłem bardzo nerwowy i również miewałem problemy ze snem.

Chodziłem nawet w tej sprawie po lekarzach, magiczne pigułki kiepsko na mnie działały, pewna pani doktor zaleciła proste sposoby które okazały się całkiem skuteczne.

Za każdym razem gdy coś Cię denerwuje staraj się nad tym panować.

Omijaj łóżko w ciągu dnia, a konkretnie nie leż, łóżko ma być strefą snu.

Podobnie ze światłem, w ciągu dnia nie należy zasłaniać choćby żaluzji itp jeżeli przepuszczają mało światłą, tak samo siedzieć cały wieczór w ciemnym pokoju, bez zapalonego światła, ponieważ jak mówiła może dojść do zaburzenia naturalnego zegaru organizmu.

Po pół roku kortyzol z rana był około połowy normy.

"That's not normal because we don't want to be normal.
Normality is what weak people call living. I call it death."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Creatine xplode olimp i mono - dawkowanie

Następny temat

kreatyna - początkujący

WHEY premium