SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wspinaczka a odzywianie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9653

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
drogi chwilowy,

ostatnio przerwe w diecie redukcyjnej mialam w sierpniu na ponad 2 tyg, nie liczylam kalorii,jadlam wiecej wegli, owocow, nawet slodycze i alko sie zdarzylo :)

co sadzisz aby zrobic tak:
przez 4 tyg zwiekszyc obciazenie (teraz cwicze 7-7,5kg na nogi) potem tydzien przerwy w treningu silowym i zwiekszenie kalorii o 200-300/dzien.

potem 3 tyg z 7-7,5kg na nogi, 3 tyg z 8-8,75kg i 2 z 9-10kg (2 razy w tyg plus 30min biezni)i znow przerwa, tym razem swiateczna, bo jade do polski w grudniu na prawie 2 tygodnie :) w czasie tego cyklu chcialabym tez zazuc jakis spalacz, coby szybciej zrzucic tluszczyk... jaki polecasz (mozliwy do zakupu na obczyznie!)

obawiam sie, ze takie zwiekszanie ciezaru spowoduje rozrost miesni ud :/

gdy bedzie juz za zimno na jezdzenie rowerem, to moge np.dodac 2h aerobiku tygodniowo zamiast roweru? nie chce przytyc. czy wtedy znow odjac kalorie od 1500kcal?

czy mozliwe jest nabranie masy, po piciu odzywki whey protein 2-3 razy w tyg glownie zaraz po wspinaczce?

dzieki wielkie za wsparcie i odpowiedzi!


Zmieniony przez - Panna_Kika w dniu 2007-09-29 20:27:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
zwiekszaj obciazenia na kazda grupe miesniowa spokojnie.

od bialka nie nabierzesz masy - masy sie nabiera od nadwyzki kalorycznej, przy czym przy niskim poziomie weglowodanow ta nadwyzka musi byc calkiem spora.

rowerek jasne ze zamien na inna forme aktywnosci - moze byc i aerobik, ale tez cokolwiek innego - rower stacjonarny, stepper, orbitek...

przerwe bym zrobil tak, zeby po niej miec co najmniej 4 tyg cwiczen przed swietami, czyli wczesniej.

spalacz - nie wiem co jest "na obczyznie", mysle ze na poczatek cos lajtowego, zawieracjacego kofeine, synefryne, zielona herbate, bioperyne i ew. inne dodatki.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
ostatnio, przez 2 dni mialam niestety problemy z zoaldkiem-ostra biegunka, jadlam wiecej wegli, bo nie chcialam pozdrazniac zoladka...ale to chyba nie spowoduje zadnych przyrostow wagi... dzis kolejny dzien kuracji: rosolek, piers gotowana, gotowane jabluszko, troche platkow...

przed swietam wychodzi 8-tyg cykl :) 3 tyg z 7,5 na nogi i martwy ciag, 3 tyg z 8,75kg na nogi i 2 tyg z 10kg no nogi, choc tych 10 sie boje... tzn boje sie ze umiesnia mi sie brzydko nogi...choc z drugiej strony chyba sie wzmocnia i wysmukla po treningu 2 razy w tyg i aerobach biezni 30min po...? w sumie czytalam, ze im jedrniejsze miesnie tym mniej tluszczu :P

nie wiem, czy w tyg tyg nie zrobic przerwy od silowni i diety...moge jesc w takiej przerwie np. 1700-1800kcal i troche wiecej wegli albo jakis wlny posilke jak wypad na smazone bez ciasta krewetki w chinskiej knajpie ?:) tylko, ze wtedy bede miala 10-tyg cykl przed wyjazdem, moze byc? byloby tak:
4 tyg z 7,5kg
3-4tyg z 8,75kg
3-2tyg z 10kg

moze byc?

bralam kiedys tight! myslalam teraz o cla z red line albo scoorch...co sadzisz?

robi sie juz zimno, wiec niesttey rower powoli bedzie szedl w odstawke... planuje wtedy 2 razy w tyg silka+bieznia 30min, 2 razy scianka wspinaczkowa, bieznia 2 razy dodatkowo albo aerobic albo czasem basen na miane zabcia rekreacyjnie. moze byc?:) spacerki tez oczywiscie np. choc pol drogi do uniwerek,co jest z 30min...albo i 1h :) co sadzisz?

pozdrawiam serdecznie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
od 10kg nie umiesnia ci sie brzydko nogi Wogole nogi u kobiety sa dosc silne proporcjonalnie do innych czesci ciala. 10kg to dla ciebie na duzo wiecej niz 20 powtorzen wiec nie masz co sie "bac". JA robie przysiady z 47kg sztanga na 20 ruchow i nie zauwazylam jakis "brzydkich miesni", no ale oczywiscie to pewnie kwestia gustu. Nie udalo mi sie zobaczyc twoich aktualnych wymiarow wiec trudno oceniac, ale strach przed miesniami jest strachem irracjonalnym, chyba nie chodzi ci o to by miec szczudla, ale ladnie wyprofilowane, zgrabne nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
robie trening dj wallis martwy ciag+wykroki (przysiady w wykroku) i przysiady w szerokim rozstawie 3 serie po 12 powt (przysiady 15), na reszte czesci ciala 3*12. wszystko 2 razy w tyg.

mam maly problem z dolna czescia ciala. pupe chcialabym troche wymodelowac, zewnetrzna czesc ud jest jedrna,dosc twarda, choc w gornej czesc troche fatu zalega, wewnetrzna strona ud jest slabsza. podobno trening dj wallis daje dobre rezultaty. nogi nieco mi schudly. ale mam pytanie co do wykrokow(przysiadow w wykroku) ze sztangielkami: mocno angazuja one boczne miesnie ud, wiec czy oznacza to ze beda wzmacniac i wew i zew czesc,ale skorozew jest silniejsza,to bedzie bardziej "rozrosla"?

skoro 10kg to nie duzo i nie umiesni mi nozek, przy 2 treningach tyg to ok :) a rece dosc mocno pracuje mi takze na wspinaczke, jak rowniez plecy:)

roscnie sie od zwiekszeia kalorii,wiec skoro jest na 1500kcal to chyba bedzie ok. nogi chce miec szczuple,smukle i jedrne !

chwilowy,czkeam na dalsze wskazowki ;)

dzieki za odpowiedzi!:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no wiesz wspinaczka nie jest dla ludzi "pozbawionych miesni" Nie sa rozbudowni, ale wyraznie umiesnieni, a szczegolnie gorna partia ciala, zeby podniesc swoj ciezar ciala na rekach to trzeba miec je silne
We wszystkich wymienionych przez ciebie cwiczeniach (he he nawet nie wiedzialam ze ktos je tak sobie nazwal, chyba na wlasny uzytek) zaangzowany jest zewnetrzny miesen ud (tzn miesien przysrodkowy) nawet w przysiadach wykrocznych. Roznia sie one od normalnych przysiadow tym, ze mniej angazuja boczny i posredni, a angazuja dodatkowo cala wewnetrzna strone nog. Cwiczone miesnie nog zawsze beda bardziej widoczne w porownaniu z niecwiczonymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
wiec jak wzmocnic wewnetrzna czesc ud? podobno przysiad w szerokim rozstawie angazuje je mocniej, podobnie jak wykroki...

wspinaczke traktuje rekreacyjnie, 2razy w tyg. cwicze juz kilka tyg i nie zauwazylam zwiekszenia masy... ludzi cwiczacy wspinaczke moge byc chudzi i puszysci, roznie to bywa w zaleznosci co jedza i jak cwicza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
drogi chwilowy jeszcze dodatkowe pytanie... czy roztrenowanie, czyli przerwa od silowni, moze trwac 2 tygodnie? mam sporo do napisania i nauki, wiec pomyslalam, ze korzystajac z okazji zrobie sobie ta przerwe na 2 tyg plus 200-300kcal i jakis rekreacyjny ruch:scianka,rower,spacer,basen... a potem znow cykl do grudnia,co da 9 tyg...moze byc?

czy w czasie roztrenowaniadodajac ilosc kalorii jaka wyzej podalam nie przytyje bez cwiczen?

dzieki i wielkie pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
przysiady szerokie, wypady wzmacniaja wnetrze ud, ale i inne miesnie uda rowniez. To sa najlepsze cwiczenia na nogi. Martwy ciag jest cwiczeniem angazujacym najwiecej miesni ze wszytskich znanych cwiczen, slowem cwiczenie podstawa. Zawsze, jezeli bedziesz widziala "niepozadane" przez ciebie efekty, mozesz robic cwiczenia izolowane. To tez wyjscie.

Rozumiem, ze inaczaj traktujemy slowo "trenowanie", oczywiscie ze wiele sportow rekreacyjnie moze uprawiac kazdy, ale poniewaz piszesz o wspinaczce czesto, myslalam, ze traktujesz ja jako priorytet, powazniej i liczysz sie ze wzrostem miesni odpowiednich dla osoby uprawiajacej ten sport.
PS: moj kuzyn uprawial kiedys wspinaczke skalkowa wiem, jak ci ludzie wygladaja, jak trenuja i na jakie miesnie stawiaja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1513 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8457
wspinaczke traktuje jako rekreacje :) tzn 2 razy w tyg, jako relaks, odstresowanie, pokonanie leku wysokosci, nabranie lekkosci i oczywiscie pozytywne "efekty uboczne" w postaci zarysow miesni :) na silowni bardziej koncentruje sie na przysiadach,martwym ciagu i wykrokach, oraz spieciach brzucha z obciazeniem, ciezar dla gornych grup dozuje stopniowo i powoli, wlasnie dlatego, ze wspinaczka dodatkowo je angazuje.

myslalam,ze rozrost/umiesnienie powstaje w wyniku diety z nadwyzka, bialkowo-weglowodanowej na plusie i cwiczeniach z odpowiednim obciazeniem.

sprobuje zwiekszyc obciazenie do 10kg, w sumie im dluzej cwicze, tym cialo jest nieco szczuplejsze,np. troszke schudly mi nogi, co mnie zaskoczylo, bo myslalam, ze zwiekszenie obciazenie spowoduje spuchniecie niejako miesni, zwiekszenie rozmiaru uda, co spowoduje, ze nie zmieszcze sie w moje dzinsy :)

a co sadzisz o biezni po treningu i w wolny dzien? mi sie wydaje, ze ladnie ujedrnia i odchudza cialo. czy moze powoduje umiesnienie nog?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie ze wzoru

Następny temat

Problemy z jedzeniem nad ranem...

WHEY premium