SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wrestling

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7045

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5910
Wiesz co KAIN nie pamiętam ale chyba ktoś napisał tu że trzeba oglądać Wrestling od najmłodszych lat wtedy ma się inne podejście. Ja teraz mam obojętne to tego nastawienie. Oglądałem od ok 11 roku życia i wtedy mi się to pamiętam podobało jak cholera, był: Holk Hogan, The undertaker, Slauther, The snike, The Ultimate Warrior i inni he nawet ich jeszce pamietam ale się rozzmysliłem :). Jest to po prostu Show i faktycznie walki są ustawiane ale jeśli walczyło 2 jakiś dobrych to nie zawsze wiedzieliśmy co będzie. Może wląsnie ze względu na to że kiedyś to mi sie podobało mam teraz do tego obojętne nastawienie. Może bym nawet obejrzał jakąś WRESTLEMANIĘ teraz ale nie mam okazji po prostu inaczej na to patrzę, na pewno nie jak na realną walkę ale właśnie jako jakiś show i dlatego mówię ze jest OK i niech se bedzie AMEN :).

Life is good, life is funny,
everybody fuc.. for money!

Life is good, life is funny,
everybody fuc.. for money!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Niewydaje mi sie, zeby w MMA byly takie szopki jak we Wrestlingu, gdzie fabula jest jak w brazylijskiej telenoweli...

(...) w tle jeziorko. Jak scena, a my jak publika. No i widze Mistrza, jak do niego podbiega taki podpity malolat nizszy o glowe, mistrz do tylu krok, rece w rozsypce, dwa sybkie strzaly, mistrz pada, malolat mu kopa. Mistrz sie podniosl jednak, pozycje przyjal w trybie magicznym, na to malolat dwa szybkie strzaly, mistrz pada i to byl koniec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blokers - nie wiem czy czytałeś felka mojego autorstwa na mma.sfd.pl, ale MMA czerpie, i czerpało cholernie wiele z wrestlingu. Nie dość, że Pride'a zawdzięczasz w baardzo dużej mierze Inoki'emu i innym przeszłym i przyszłym gwiazdom wrestlingu, to bardzo prawdopodobne że UFC będzie żyło dzięki McMahon'owi który prowadzi WWE..
Wszyscy tak narzekają na wrestling, mówiąc że to "badziewie, występują jakieś pedały itp", ale kiedy miało np. dojść do walki Coleman vs Frye na P21, bilety ledwo się sprzedawały. Wpakowali w jego miejsce wrestlera, do tego bardzo średniego, i BANG! Mamy zapełnioną halę, a walka jest za***ista. Porównajcie teraz ten pojeydnek do potyczki z Coleman'em na P26. I nie mówcie, że walka z P26 była lepsza, bo jeżeli tak uważacie to..

Bez tych wszystkich wrestlerów, bez tych promotorów czy "match makerów" któży we wrestlingu wymyślają "pedalskie ubiorki", czy określają charakter zawodnika oglądalibyście Pride na poziomie walk - Kerr vs Borisov, albo Gracie vs Gracie vs Gracie = proszę naciśnij FF na pilocie. Inoki ściaga ponad połowę fighterów do Pride'a, teraz pomaga mu w tym Takada, kolejny były wrestler. Macie już nawet "scenariusze" jak we wrestlingu, i niech za przykłady posłużą tu konflikty Shamrock vs Ortiz, Quinton vs Silva i wiele wiele innych. Po kiego są te wszystkie gadki przy mikrofonach, wyzwania itp. ? Dla lepszej promocji, tak samo jak we wrestlingu. Nie ma tu takich "szopek" ale osoba mówiąca o "szopkach" (w tym przypadku Blokers) jedyne zdjęcia jakie pokazuje to pieprzone WWE i "wielki" Hogan. Czyli tak jak powiedziałem, wrestling = Hogan dla kompletnie nieznajacych tegoż zagadnienia. Do tego do "szopek" dochodzi obecnie w dwóch federacjach - WWE i NWA-TNA, a w innych głównym celem jest zrobienie dobrej walki, scenariusze itp. schodzą na zdecydowanie dalszy plan. Jeżeli ktoś chce zobaczyć naprawdę dobry wrestling proponuję walki z RoH albo (jeżeli ktoś tak bardzo krytykuje np. WWE) pojedynki Benoit vs Regal, lub Benoit vs Kurt Angle (tak tak, ten pieprzony mistrz z Atlanty co zdobył złoty medal w zapasach.. To też pedał? No to jak on to i Lindland z UFC.. ) Szczerze mówiąc spodziewałem się "zjechania" wrestlingu, ale nikt nie napisał jeszcze czegoś w miarę sensownego (poza Kain'em again..). Czemu to jest takie g... ? Dlatego że walki są udawane ? Wolę oglądać udawane i bardzo dobrze poprowadzone pojedynki (jak np. submission matche w RoH) niż taki shit jak walki Kerr'a, czy Coleman vs Frye. Też nie wiesz kto wygra. Wrestling na transmisjach PPV zarabia w USA i w Japonii NAJWIĘCEJ, (w USA przebija go w zasadzie tylko finał NFL), tak więc trochę dziwne że wszystkie "skosy" i amerykańce, nie mówiąc o połowie Europy w której wrestling jest dostępny twierdzą że to jest ok, ale ludzie z naszego pięknego kraju biadolą że to "g****, walczą jakieś pedały, pedalskie stroje, sado maso itp.". Taka prawda że nikt kto nie oglądał dobrego wrestling wie o tym g... I nie chcę uchodzić za jakiegoś piepszonego eksperta itp, ale połowa waszych argumentów jest wyssana z palca.
Jakie argumenty można jeszcze podać... Hmm.. UFC chce robić cotygodniowe gale, aby konkurować z WWE w walce ratingów, i jestem tego pewien w 85% przegra tą walkę, bo kolesie "sado maso" zrobią lepszy pojedynek niż ponad połowa zawodników UFC = poobijaj mnie chwilę koło klatki, to może sędzia przerwie walkę.
BJJ - zawodnicy których wymieniłeś, to poza jednym - najgorsi w historii, przynajmniej jeżeli chodzi o poziom wrestlingu :)

Nie zrozumcie mnie tylko źle, że nie lubię UFC itp, ale taka prawda - MMA bierze z wrestlingu co się da, jedyne czego brakuje to udawane walki, a scenariusze już się nasilają, speeche, cała otoczka. Do tego jeszcze walczący wrestlerzy, którzy pomimo uczestnictwa w szopkach, pokonują Kerr'a czy Coleman'a (jak on mógł przegrać z Takadą?!), albo robią walki stojące na o wiele lepszym poziomie niż "wielcy" mistrzowie SW. Zapominacie chyba tylko, że MMA tak jak i wrestling to także show (w wydaniu bardziej "realnym" i sportowym).
That's All. Czekam na teksty "tylko geje, pedały, lamusy oglądają wrestling" ;)

"Easy , i got balls of steel" - Gilbert Yvel after fight with Vanderlei Silva (PrIde 11)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
ja jednak wole nudna ale REALNĄ walke w ktorej moze po 30 minutaxch bedzie efektowny ko niz udawane badziewie.

A to o czym mowisz Detonate to czerpanie MMA z wrestlingu to hmmm to głónie zaplecze.Mnie w MMA interesują same pojedynki nie żadne show,mnie sztuczne ognie,nie ubiory fighterów ale sama walka !!!!To ze menadzerowie wreastlingu pomagaja promowac MMa to ok albo ze nawet chca kupic jakis "turniej" tez ok.Ale to jest tzw zaplecze ktore mnie nie interesi.
Ja oceniam gotowy produkt ktorym jest dla mnie realna walka!!! to co sie dzieje "przed nia" kto ją ustawił w sensi ezaaranżował takich a nie innych zawodników mnie nie interesi.

Wiec nikt mnie do tego nie namowi bo to dla mnie hmm Show dla dzieci (bez obrazy to moje zdanie i tyle )))) ).Komuś sie podoba spox niech ogląda, dla mnie to kicha i tyle hehehhe.

Moze sie nie bedziemy rozumieć ale dla mnie liczy sie to "coś w walce ta niewiadoma ta oczekiwanie na finał z wiedza ze ta walka nie została ustawiona.Tylko to sie liczy.Własnie ten dreszczyk emocji ta adrenalinka ktorej nie ma przy wrestlingu (prznajmniej ja nie mam ....mam za to przy nim inne odruchy ehehehehehe)


Ok ja juz sie tu nie produkuje bo sa gusta i gusta i nikt sie nie przekona do niczego



Kofeinowy Kain
HIT & HIIT Jedi

http://www.mma.sfd.pl/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kain - starałem się odpowiedzieć na pytanie Blokersa, co MMA czerpie z wrestlingu.. A twoja wypowiedz jest ok, i qmam, dla Ciebie liczy się coś innego, dla mnie - też. Jedna tylko zasadnicza różnica... Bez tych managerów, promotorów itp. tych walk w Pridzie byś nie oglądał.

"Easy , i got balls of steel" - Gilbert Yvel after fight with Vanderlei Silva (PrIde 11)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6401
Witam,

Zgadzam sie z Kainem. Jakkolwiek fajnie i efektownie by nie wygladaly "walki" we wrestlingu - nie interesuja mnie. Przez slowo "realnosc", mamy chyba na mysli to, ze NIKT nie wie, jak walka w MMA sie skonczy . A we wrestlingu jacys tam scenarzysci (no i fighterzy) pewnie wiedza Swoja droga, jezeli mozna wyniki tych "walk" obstawiac, to scenarzysci czy ktus tam, musza byc chyba niezle nadziani! . Nie mam nic przeciwko wrestlingowi - niech sobie jest popularny, ale wkurza mnie, ze MMA jest mniej popularne i nie moge sobie w TV poogladac. Nie neguje tez tego, ze faceci od wrestlingu to niezli sportowcy, ani tego, ze maja dobry show, nieraz, byc moze (nie wiem, bo rowniez zatrzymalem sie na "Hoganach" ) efektowniejszy niz jakies Shamrocki - Taktarowy. Nie neguje w koncu tez tego, ze i w "realnych" sportach zdarzaja sie ustawki. Tym niemniej wrestling nie bedzie mnie za cholere interesowal tak dlugo, jak dlugo ZAWSZE bedzie ustawiony. Tu mozna by sie dalej rozwodzic, ale zaraz mi kafejke zamkna .

Tak czy inaczej - sogacz Detonate za art na mma.sfd.pl i za tutejsze wypowiedzi. Noo - i dla Kaina za to, co ja chcialem pierwszy powiedziec!!!

P.S. A jesli wrestling mnie wnerwia - to dlatego, ze wypiera czasem MMA!!! Aha - jeszcze jedno - byc moze Pridy i UFCe duzo czerpia z wrestlingu w sprawach typu show, klotnie, bluzgi, fighterzy, ale nas interesi tylko aspekt "militarny" - tzn. co sie sprawdza i kto jest the best!!!

nie ma tego dobrego, co by sie zle nie skonczylo

pozdr,
TM

nie ma tego dobrego, co by sie zle nie skonczylo

pozdr,
TM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeciez swego czasu nawet Ken Schamrock walczyl w wrestlingu.
Blokers czy wedlug ciebie to tez pedał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tito/Detonate: Kiedy nazwalem ktoregokolwiek Wrestlerea pedalem, bo czegos tutaj ****a nie rozumiem!

(...) w tle jeziorko. Jak scena, a my jak publika. No i widze Mistrza, jak do niego podbiega taki podpity malolat nizszy o glowe, mistrz do tylu krok, rece w rozsypce, dwa sybkie strzaly, mistrz pada, malolat mu kopa. Mistrz sie podniosl jednak, pozycje przyjal w trybie magicznym, na to malolat dwa szybkie strzaly, mistrz pada i to byl koniec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Blokers - nie napisałem że nazwałeś go pedałem. Stwierdzenie "pedał" wyciągnąłem po zsumowaniu tutejszych wypowiedzi i głównie postu Anjewa.

"Easy , i got balls of steel" - Gilbert Yvel after fight with Vanderlei Silva (PrIde 11)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 355 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6661
Panowie nie przeradzajmy tego w kłótnie.Widzę,że to się już dzieli na dwa obozy:czystych MMA-owców i tych,którzy także lubią wrestling.Szczerze mówiąc ja sam oglądam co sobotę WWE ponieważ podoba mi się przygotowanie siłowe i gimnastyczne "zawodników wrestlingu".Czyści MMA-owcy,nie opluwajcie tych którzy także oglądają czasami wrestling,bo niby czemu?bo to hańba dla wielbicieli mixed martial arts?bo to udawana szopka?tak!ale ta szopka ma tak cholerną oglądalność o której niektóre gale MMA marzą.Ilu wielkich zawodników mma występywało bądź występuje we wrestlingu?nie możemy robić kłótni i podziałów ponieważ jedno i drugie czerpie wiele z siebie.Np.coraz częściej można zobaczyć na galach WWE balachy,mata leo i inne techniki bjj oraz Vale Tudo!!!!!!!Powiniśmy się spokojnie zastanowić nad jednym i drugim zjawiskiem

Walczy by żyć,żyj by walczyć.

<<Mistrz Legnicy w Strong Man Junior>>
<<28 maja 2004>>
POLISH POWER

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ostatnie wypowiedzi Ortiza

Następny temat

Wypowiedzi Quintona

WHEY premium