SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wojsko

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siemka sluchajcie zakladam nowy temat bo szukalem juz w internecie (byc moze za slobo) i nie potrafie znalesc potrzebnych info szukalem tez na forum i nie znalazlem a niektore tematy byly juz za stare zeby je odswiezac. Chodzi mi o wojsko jak to wszystko wyglada po odbyciu zasadniczej sluzby wojskowej ? Od czego to zalezy ze niektorzy jezdza na misje a inni maja prace na miejscu ida na 8 godzin i wracaja do domu ? Przez jaki okres czasu mozna jezdzic na takie misje ? ile one trwaja i ile jest przerwy miedzy takimi misjami ? Jestem zielony w tym temacie mialem kiedys na treningach kumpla wojskowego ale nie rozmawialem z nim nigdy o tym jakos nie wiem czemu ;] pytam glownie pod katem zalozenia rodziny i czasu spedzanego w domu. Prosze o sensowne odpowiedzi i dzieki z gory ;]
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 277 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 989
Jedno tylko dodam - kontraktu nie dostaniesz, jak "wszystko dobrze pójdzie", tylko jak ukończysz szkołę. Wtedy kontrakt musisz dostać. Inna sprawa - gdzie to będzie.

http://www.wypozyczauto.pl - Twoja wypożyczalnia samochodów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 277 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 989
Sensowna odpowiedź jest taka - nie ma czegoś takiego, jak zasadnicza służba wojskowa. To raz. Dwa - chcesz być żołnierzem, to musisz sobie umieć radzić. Pierwsze kroki powinieneś skierować do WKU, albo właśnie do jakiś znajomych wojskowych.
Co do pracy, to mogę Ci powiedzieć, jak pracuje mój znajomy (starszy plutonowy). Na ogół 8 godzin dziennie, a raz-dwa w miesiącu przypadają mu służby porządkowe po (bodajże) 24 godziny. Później ma dwa dni wolnego. Chociaż tego czasu nie jestem akurat pewny, więc niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
Co do misji, to był już na trzech. Dwie pierwsze (Syria i Afganistan) były dłuższe - chyba rok. Na pewno ostatnia (Irak) była krótsza - 6 miesięcy. Po niej dostał 6 miesięcy urlopu. Mówił mi też, że obecnie wysyłają tylko na takie.
Co do jeżdżenia na misje, to sprawa jest podobno bardziej skomplikowana. Bo są przypadki ludzi, którzy nie chcą jechać, a muszą (rozkaz), a są przypadki takich, którzy chcą, a nie jadą (ze względów organizacyjnych).

http://www.wypozyczauto.pl - Twoja wypożyczalnia samochodów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 277 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 989
Aha i jeszcze jedno (i to już słyszane od wielu żołnierzy) - misje, misjami, ale co kilka lat musisz odnowić kontrakt na służbę. Często zdarza się tak, że zaproponują ci takowy w innej jednostce. A więc ta praca wiąże się często z przeprowadzkami. Nie jest to wcale takie łatwe, zwłaszcza dla dzieci (nowa szkoła, znajomi) i żony/męża (nowa praca, o ile będzie).

http://www.wypozyczauto.pl - Twoja wypożyczalnia samochodów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma czegos takiego ? Yhm no dobrze ja sie tam nie znam ;-p dzieki za odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 5162 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 22175
to moze najpierw zapoznaj sie z tematem a potem mysl o wojsku. Bo jeszcze nie jesteś a juzsie martwisz o misje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 277 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 989
No nie ma, nie ma. Już od kilku lat.
Teraz, jak chcesz iść do wojska, to albo zgłaszasz się na st. szeregowego (wtedy musisz mieć jakieś fajne kwalifikacje/uprawnienia, żeby Cię chcieli), albo idziesz do szkoły podoficerskiej (do której ostatnio nie biorą z cywila), albo na studia oficerskie.
Jeśli chciałbyś najpierw "posmakować" wojska, zanim zostaniesz żołnierzem zawodowym, to możesz pójść na służbę przygotowawczą. Rozwinięcie tych wątków znajdziesz na tym forum.

http://www.wypozyczauto.pl - Twoja wypożyczalnia samochodów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 866 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5378
tak z ciekawosci łatwo jest sie dostac na sluzbe przygotowawczą?
i czy pod koniec takiej sluzby mogą przyjąć na zawodowego

Zmieniony przez - SteStifler w dniu 2012-09-12 21:21:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No przeciez wlasnie staram sie zapoznac po czesci z tematem ;p .Ja nie mysle o wojsku mam inne plany kolega mnie poprosil zebym sie zapytal na forum to sie zapytalem ;] przy okazji poczytalem w internecie z ciekawosci ale nie znalazlem tego co chcialem.

Zmieniony przez - szary90 w dniu 2012-09-13 11:27:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 51 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 36802
Jeśli chodzi o misje, to zawsze jest więcej chętnych niż miejsc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 277 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 989
Służba przygotowawcza to twór, który ma głównie przygotowywać ludzi, którzy w wojsku nie byli, do służby w NSR. Pewnie gdzieś tam piszą, że pomaga się też dostać na zawodowego. Ale jak masz dobre kwalifikacje, to dostaniesz się i bez niego.
Czy ciężko się dostać? Gdzieś słyszałem opinię, że długo trzeba na to czekać (ale nie pamiętam od kogo, także patrz na to przez palce).
Fajne natomiast jest to, że możesz wybrać sobie, czy idziesz na służbę dla szeregowych, podoficerów, czy oficerów (jeśli spełniasz określone wymagania), oczywiście nie będąc nigdy w wojsku. One się wtedy różnią długością.

http://www.wypozyczauto.pl - Twoja wypożyczalnia samochodów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
@autocash Nie pisz bzdur. Odbycie SP jest warunkiem KONIECZNYM w staraniu się o zawodowstwo (oczywiście przy założeniu, że nie odbyło się ZSW).

Wybór spośród trzech korpusów jest iluzoryczny na tę chwilę. Nabór na podoficerów był jeden, na oficerów żaden. I wszystko wskazuje na to, że takowy nigdy się nie odbędzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek treningowy-kilka pytań o zamocowanie (strop fert)

Następny temat

Skakanka

Wiecej