SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wojsko. Czy warto i jak zacząć?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 382 Napisanych postów 753 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5912
aa3
Ćwiczę Bo Lubię
Wszystko fajnie dopuki cię na front nie wyślą XD


Na jaki front Xd polska to nie Ukraina


Dziś nie ale jutro nie wiesz jak potoczy się sytuacja.
Ja jak miałem 18 lat też rozważałem taką drogę rozwoju teraz mam 33 i w sumie z perspektywy czasu nie żałuję że to olałem dlatego że gdzieś tam miałem kontakt z ludźmi z woja i po woju i widać że to nie jest dobre dla twojego stanu zdrowia psychicznego.
Dla ludzi jak my co lubią sport wojsko wydaje się super rozwiązaniem ale jak tak porozmawiać z ziomkami co tam siedzą to trochę spadają te klapki z oczu jak bardzo suboptymalne jest to trenowanie w takich warunkach już nie mówiąc o tym jak duży nacisk kładą na hierarchie i zabijanie indywidualności w człowieku.
Ok masz tą emeryturę wcześniej ale z drugiej strony jak jesteś obrotny to ogarniesz sobie życie tak że te ochłapy nie są wcale atrakcyjne a masz swobodę życia przez te 25 lat w otoczeniu które sam sobie tworzysz.
Nie piszę z nienawiścią czy coś po prostu trzeba na to patrzeć nie tylko pod kątem finansów a sam temat wydaje mi się bardzo ciekawy i chętnie poczytam więcej opinii jak to wygląda teraz bo mam jakieś strzępki informacji od ludzi z 2014 więc dużo mogło się zmienić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10454
jasne
ja nie jestem w wojsku i nie interesuje mnie to, ale taka zwykla praca czy to jakies roboty czy produkcja tez niszczy psychicznie i fizycznie czlowieka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
kolegę mam, w sumie to się nie pytam co i jak, ale co no chodzi bo trzeba, kursy robi itp, ale to nie jest tak kolorowo np zdobedzie jakiegoś chorążego i np w tej jednostce nie potrzebny jużhcorązy bo już jest obsada i dostajesz przydział gdzie indziej, i jak tu np rodzinę zostawić.


Inny kolega chiał zostać w wojsku bo chcieli go zostawić, to mówi że zostanie jak zagwarantuje mu przełożony zostanie na tej jednostce, wykonał jakieś telefony i powiedział ze nie moze mu tego zagwarantować i podziękował służbie, wczesna emerytura to jedyny plus


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2023-05-01 17:11:30
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10454
mniej gorzej w wojsku niz w produkcji czy budowie czy jakiejkowliwek innej pracy fizycznej, wiecej pieniedzy to raz ,dwa szybsza droga na emeryture. nie ma co sie klocic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 175 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2291
Dobrze jest można się wyżyć na poligonie pobiegać w masce poczolgac się same plusy i jeszcze kasa za to
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
z tym więcej pieniędzy to tak nie jest.

Cycek byłeś kiedyś na poligonie ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 175 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 2291
Anubis oczywiście że byłem i to nie raz w masce też biegałem ZOMZ też zaliczyłem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10454
anubis84
z tym więcej pieniędzy to tak nie jest.

Cycek byłeś kiedyś na poligonie ?


Co ty pleciesz ?
Żołnierz na start dostaje ponad cztery tysiące bez podatku , a pracownik produkcji czy pomocnik budowlany musi ciężko jébac na niecałe 3 tysiące ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
4500 brutto najbiższa pensja

@Cycek2021

Jak obserwowałem kilka to większość była siedzenie i czekanie na rozkaz, kropla deszczu i zasłanianie całego sprzętu i po ćwiczeniach.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2023-05-04 15:02:56
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 708 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10454
Minie z dwa lata i pewnie tysiąc więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki wybrać kurs, internetowy czy stacjonarny ?

Następny temat

Basen i sporty walki

WHEY premium