SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WSZELAKIE KONTUZJE - już nie tylko TU

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 53020

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
Tylko tu piszemy o kontuzjach ,skreceniach ,zwichnięciach, nadwichnięciach , naderwaniach ,zerwaniach ,złamaniach ,pęknięciach , stłuczeniach itp
oboojetnie czego dotyczacych - od śródstopia , stępu kolana , kosci kończyny dolnej , obręczy biodrowej , klatki i brzucha , czy też całej kończyny górnej i głowy i szyi !!

inne posty jesli stwierdzimy że akładane bez sensu - zostaną USUNIĘTE !

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41976
Cześć dzisiaj w szkole coś mi przeoczyło i nie mogę obracać głowy w lewo. Więc się zwolniłem poszedłem do lekarza powiedział, że mam Kręcz karku powiedział też, że powinno minąć za 2-3 dni

Mam pytanie kiedy mogę wrócić na siłownie i czy są na to jakieś sposoby?? Lekarz zapisał mi maść ketanol w żelu

Zmieniony przez - Marcin269 w dniu 2011-01-07 11:12:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Ja mam takie trochę dziwne pytanie.

Czy za sprawą treningu może zabraknąć mazi w stawie, np. kolanowym??

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26
6 tygodni temu skrecilem kostke. bylem u lekarze, lekarz zrobil przeswietlenie powiedzial, ze to skrecenie torebki stawu skokowego i kazal smarowac zelem fastum i zawijac w bandarz. po 4 tygoniach poszedlem na kontrole, lekarz powiedzial mi tylko ze powinno juz przejsc, nic wiecej.
Minelo 6 tygodni a mnie dalej boli kostka jak tupne stopa o podloge albo jak maksymalnie skieruje stope w doł, wtedy tez odczuam bol w kosce.
Minelo juz tyle czasu a mi to nie przeszlo. Nie wiem co mam dalej robic.
Psychicznie nie moge juz z tym wytrzymac.
Mysle ze jakby ten lekarz dal mi ją do gipsu to dawno juz by przeszlo.
Co mam teraz robic? Dalej czekac ? jak minely te 4 tygodni to jak tupalem i dawalem stope w dol minely nastepne 2 tygodni i nie ma poprawy :(
a oszczedzalem noge. nie wiem co teraz robic. Co moge teraz zrobic ? pozostaje tylko czekac ?
Aha kostka jest jeszcze lekko spuchnieta i opuchlizna nie chce zejsc chocbym robil jakies oklady czy bog wie co.
Prosze o jakas porada, bo psychicznie jestem caly zdołowany :(
Z gory bardzo dziekuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Ja jak miałem skręconą kostkę to też długo miałem opuchliznę. Tylko że najpierw miałem założoną szynę a potem gips. Z początku po zdjęciu gipsu ciężko mi było chodzić i robić różne ruchy stopą. Z czasem wszytsko wróciło do normy. Jednak jeżeli w żaden sposób nie usztywnił Ci lekarz stawu to albo było to lekkie skecenie albo lekarz głąb (ale pewnie to 1).
Altacet, stopniowo zwiększaj zakres ruchu stopy to powinno przejść.
Nie wykonuj gwałtownych rochów, tupnięć ani nie skacz. CZas najważniejszy

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
niedpowiedni trening (zła technika, zbyt duza intensywność) => przeciązenie i w konsekwencji uraz kolana => pojawienie sie stanu zapalnego => słabsza produkcja przez kaletki płynu stawowego i gorszej jakości => zwiększone zapotrzebowanie na płyn stawowy którego nie ma
(oczywisice jest to proces bardziej złozony ale go nie opisze dokładniej bo mi brak wiedzy

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26
on to raczej lekarz głąb bo skrecenie bylo ostre. po skreceniu mialem od razu wielką gule na kostce. w 1 dzien nie moglem chdzic ale w 3 dzien juz chodzilem normalnie. Wydaje mi sie ze to bylo ostre skrecenie. i co moge tlyko czekac ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Everr dzięki za odp

Kolego, jeżeli to było "ostre" skręcenie to wg mnie staw powinien być unieruchomiony na jakiś czas. Jednak nie będę podważał decyzji lekarza.
Jak sądzisz że powinien on to zobaczyć to lepiej udaj sie na wizytę.

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4413 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
UWAGA! WAŻNE!

Każde nowe pytanie proszę zaznaczać pogrubieniem!

Znacznie ułatwi nam to pracę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26
bylem u lekarza 2 razy, nie byl on za mily i jednym slowem mnie zbył.
Tak to jest jak sie leczy panstwowo, prywatnie bylby pewnie naczej.
Dlatego nie wiem co teraz robic. Czy cos nie tak ze tak dlugo sie to utzrymuje czy cos. A lekarz milczy i nic nie powie ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
kisielcool ja po swoim skreceniu zaczelam cwiczyc po miesiacu od skrecenia, nie chodzilam prawie 2 tyg, a noga bolała mnie dosc dlugo, nadal pobolewa, a to ze jak tupniesz... no to raczej normalne no bo skoro bylo porzadne skrecenie, naprawde mnie tez długo noga bolała, to ze nie moglam wyprostowac do konca to norma, smaruj masciami, ja akurat polecam reparil zel, bardzo mi pomogl i przy skreceniu i przy naderwaniu miesnia, skoro miales ta noge porzadnie skrecona to powinienes ja stopniowo przywyczajac do obciazen, ja swoja tak stopniowo przygotowywałam, stopniowo rozciagałam, a nie brałam sie od razu za tupanie i wyginanie "na chama"

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26
na forum na temat skrecenia stawu skokowego czytalem ze to trwa dlugo.
Sam juz nic nie wiem. Chcialbym wrocic do uprawiania sportu (siatkowka)
6 tygodni i nic! ile mozna ptzy takim czyms czekac ? lekarz tylko tyle powiedzial mi 2 tyfodnie temu ze powinno juz przejsc :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja :/

Następny temat

Problem z głową, pomocy

WHEY premium