SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Vale Tudo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 427
Witam.
Z góry przepraszam jeśli zamieściłem post w nieodpowiednim miejscu ale nie mam pojęcia gdzie indziej mógłbym go wsadzić.
Jedynym pytaniem jakie chciałbym Wam zadać jest sprawa Vale Tudo. Co to w ogóle jest? Styl chwytany czy uderzany? Jak się ma Vale Tudo do Muay Thai?
Czy znacie jakieś kluby w Poznaniu Vale Tudo? Czy ktoś z Was to trenuje? Czy jest w Polsce jakiś związek zarządzający tym sportem? Czy MMA to sztuka walki? Czym się różnią MMA Vale Tudo oraz Muay Thai
Pozdrawiam. Pan Duże P.

Zmieniony przez - PanDużeP w dniu 2007-08-03 13:01:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę!

16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji!

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 68 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2619
Z tego co wiem, Vale Tudo jest to formuła walki w której właściwie nie ma żadnych ograniczających zasad. MMA to również formuła walki, jak na przykład K1 czy UFC. Jednak tam przeważają style chwytane. Muay thay to rzekomo najskuteczniejszy styl uderzany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 227 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2918
Ja rozumiem Vale Tudo jako formuła walki na zasadach MMA. Poszukaj w google tam zapewne dużo pisze o pierwszych turniejach Vale Tudo w Brazylii czy tam gdzieś Ja postrzegam Vale Tudo jako chwyt reklamowy, gdyż u mnie w mieście
jest już MMA, to widziałem reklamy Vale Tudo i wiele ludzi na to się łapie myśląc, że to jest coś najlepszego, że tam nie ma reguł, że to coś różni się od MMA. Ale o sekcji nic dalej niewiadomo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3331
Vale tudo (port., dosł. "idzie wszystko" lub "wszystko można") - nazwa organizowanych w Brazylii od ponad siedemdziesięciu lat pojedynków w walce wręcz z bardzo ograniczonymi regułami. Z Vale tudo powstały zawody MMA (Mixed Martial Arts), który mają jednak obecnie dość luźny związek z oryginalnym Vale tudo. Bardzo podobne do Vale tudo były pojedynki w antycznym pankrationie.

Oryginalne Vale tudo nie było nigdy sztuką walki, lecz tylko formułą organizowania zawodów z bardzo ograniczonymi regułami, gdzie każdy mógł się posługiwać takimi technikami walki jakie uznał za skuteczne. W Polsce odbywają się doroczne mistrzostwa Polski w formule MMA, natomiast nie odbywają się zawody w tradycyjnym Vale tudo.

Oryginalne Vale Tudo to minimum ograniczeń w walce - przeważnie zakazane są tylko ataki na oczy, gryzienie i czasami kopanie w krocze. W tradycyjnym Vale Tudo nie występuje podział na kategorie wagowe, podział czasu na rundy i walki trwają bez ograniczeń czasowych. Bardzo często walka toczona była na gołe pięści.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3007
Wyszukiwarka ewentualnie Google. Było dużo razy https://www.sfd.pl/BJJ_a_Vale_Tudo-t123638-s2.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kickboksing badz tajski boks ,czyli pytania początkujacego.

Następny temat

Kickboxing i silka czy tylko Kick?

Sztos