SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Unibet 1. liga

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Firma bukmacherska Unibet została sponsorem tytularnym rozgrywek piłkarskiej 1. ligi. Podpisana w czwartek w Warszawie umowa będzie obowiązywać przez dwa lata, a wartość kontraktu wyniesie 15 milionów złotych.

- Jestem bardzo zadowolony, że w dobie kryzysu udało nam się pozyskać sponsora dla piłkarskiej 1. ligi. To inwestycja w bezpośrednie zaplecze Ekstraklasy. Badania pokazują, że oglądalność meczów w telewizji stale rośnie, a dzięki sponsorowi ten produkt będzie jeszcze lepszy - powiedział prezes PZPN Grzegorz Lato.

- Gdyby nie telewizja (mecze 1. ligi pokazuje TVP Sport - przyp. PAP), nie byłoby sponsora. To wszystko naczynia połączone. Było trochę problemów, na początku sporo rozbieżności między klubami, ale w końcu dotarliśmy do szczęśliwego końca - powiedział prezes prowadzącej rozgrywki tej klasy Piłkarskiej Ligi Polskiej (PLP) Władysław Szypuła.

Według niego, w pierwszym sezonie obowiązywania kontraktu każdy z 18 klubów pierwszej ligi może liczyć na kwotę 220-250 tys. złotych.

- Pieniądze od sponsora będziemy dzielić po równo - każdy klub otrzyma identyczną kwotę, niezależnie od miejsca w tabeli, liczby transmisji telewizyjnych czy tzw. medialności. Propozycja takiego podziału na początku nie zadawalała wszystkich, ale w lidze są zbyt duże dysproporcje pod tym względem między zespołami. Gdyby to uwzględnić, one by się powiększały, a nie o to chodzi - wyjaśnił.

Jak dodał, jako ostatni z klubów na zawarcie umowy swoją zgodę wyraził Znicz Pruszków.

- Ta klasa rozgrywkowa była dotąd bardzo zaniedbana marketingowo, a ma duży potencjał, gdyż zainteresowanie kibiców rośnie - powiedziała dyrektor marketingu na region Europy Środkowo-Wschodniej firmy Unibet Katarzyna Davies.

Od najbliższej kolejki ligowej oficjalna nazwa rozgrywek to "Unibet 1. liga". - Mamy pół roku na dostosowanie się do wymogów umowy. Na stadioniach pojawią się banery, na koszulkach nazwa oraz logo sponsora - zakończył Szypuła.

15 mln złotych, które w ciągu dwóch lat przekaże sponsor, zostanie podzielonych między kluby, ale i pokryje koszty działań promocyjnych oraz marketingowych. - Między innymi część środków zostanie przeznaczona na produkcję magazynu telewizyjnego poświęconego rozgrywkom 1. ligi - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Zmieniony przez - Pippo w dniu 2009-09-04 02:32:34

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Wyniki 17. kolejki

KSZO vs Znicz Pruszków 1:0
Wisła Płock vs Pogoń Szczecin 0:1
ŁKS Łódź vs Motor Lublin 5:2
GKS Katowice vs MKS Kluczbork 0:1
Górnik Zabrze vs Widzew Łódź 0:1
GKP Gorzów Wielkopolski vs Sandecja Nowy Sącz 0:0
Podbeskidzie Bielsko-Biała vs Flota Świnoujście 1:2
Dolcan Ząbki vs Górnik Łęczna 4:0
Warta Poznań vs Stal Stalowa Wola 0:0

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Tabela Unibet 1. liga (po 6. kolejce)





Zmieniony przez - Pippo w dniu 2009-09-04 02:07:13

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
chyba troche ryzykowne posuniecie dla Unibetu
ale z drugiej strony pewnie zbadali ten rynek i widza w nim korzysci

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4502 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15443
Ale kapuchę trzepią te bukmachery to dajcie spokój..

Nie było zamiarem autora zawarcie w w/w wyrażeniach związku z celebrowaniem rytuału prokreacyjnego

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3038 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13220
No to gracze Unibetu mogą czuć się współsponsorami

United!! United!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 428 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2223
1 liga zbliża sie poziomem do Ekstraklasy. niby to dobrze że beda 2 wyrównane ligi ale z drugiej strony - jezeli słaba 1 liga zbliża się do słabej Ekstraligi to wszystko ok ?

-' dzień, w którym Cie spotkałem był najpiękniejszym dniem w moim życiu ;** MoooJa Piłka :***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4502 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15443
No nie.. Ja jestem za skurczeniem Ekstraklasy o co najmniej 4 zespoły.. konkurencja się poprawi, itd.. Jest to sposób..
I liga by się też wzmocniła a to sponsorom się podoba..

Zmieniony przez - diakonos_0 w dniu 2009-09-10 12:30:03

Nie było zamiarem autora zawarcie w w/w wyrażeniach związku z celebrowaniem rytuału prokreacyjnego

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 428 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2223
popieram cie diakonos :) dla dobra kraju powinny być 2 wyrównane ligi a zwłaszcza że Polska piłka wymiera powinny to być ligi max. 12 zespołow. Przykład Szkocji ;) celtic , rangersi, hearts, dundee i inni to drużyny które graja w eliminacjach do ligi mistrzów i LE i grają w tych rozgrywkach :) liga ma 12 drużyn i każdy z każdym gra 3 razy :) dla mnie rewelacja :)

-' dzień, w którym Cie spotkałem był najpiękniejszym dniem w moim życiu ;** MoooJa Piłka :***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
Przykład Szkocji ;) celtic , rangersi, hearts, dundee i inni to drużyny które graja w eliminacjach do ligi mistrzów i LE i grają w tych rozgrywkach :)

Oprócz Celticu i Rangersów w tym sezonie żaden klub szkocki nie zagra w europejskich pucharach, wię chyba przykład nie do końca trafiony

Ja nie jestem zwolennikiem zmniejszania ligi.

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 428 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2223
hmm może miałem na myśli grają ale grały w przeszłości i będą grać w przyszłości :)

-' dzień, w którym Cie spotkałem był najpiękniejszym dniem w moim życiu ;** MoooJa Piłka :***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 24518 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 75482
W przeszłości grały, ale to były tylko epizody

Power wears out those who do not have it.

Inne dyscypliny & Hazard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Polska vs Irlandia Północna (05.09.2009r)

Następny temat

Puchar Polski

WHEY premium