SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC on Fox 31: Lee vs. Iaquinta 2

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10097

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Barboza miazga. Z Lee się zdziwiłem - obstawiałem, że ta walka pokaże rozwój Kevina. Pokazała, ale Al też się rozwinął w tym czasie... Robi się ciekawie o tyle, że Lee to nie chłystek i Iaquinta pokonując go, wchodzi do gry o pas.

Pokazał w walce z Khabibem się całkiem nieźle, a musimy pamiętać że to był najkrótszy short notice ever


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2018-12-16 10:08:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też byłem zdziwiony. Myślałem, że Lee wygra, ale bałem się stawiać na Lee, zwg. na słabsze cardio Lee i dobre cardio Iaquinty i okazało się, że jednak Iaquinta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Ja również jestem zaskoczony bo sądziłem, że Lee tym razem wygra, ale jak widać Iaquinta od solidnego zawodnika wyrósł na groźnego rywala. Kurcze, tak sobie myślę, jak potoczyłaby się jego walka z Khabibem, gdyby Iaquinta miał pełny obóz treningowy pod niego? Być może to on byłby tym, który jako pierwszy pokonał Nurmagomedova.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no myślę, że nawet z pełnym obozem, Iaquinta by przegrał pewnie każdą rundę z Khabibem. W najlepszej rundzie piątej Al Iaquinta 2 razy mniej ciosów zadał niż Khabib. Ta walka pokazała, że stójka Khabiba jest niezła, skoro świetnie sobie radził w stójce z Iaquintą, a z kolei Iaquinta dobrze radził sobie z Lee. Khabib widać nie chce być jednowymiarowy i nie próbował na siłę obalać wtedy w walce z Iaquintą. Obycie w tej płaszczyźnie w walce na pewno mu się przyda, bo co innego sparingi, a co innego walka. Dzięki temu, że nie był jednowymiarowy mógł zaskoczyć Conora. Jestem coraz bardziej przekonany, że Tony nie pokona Khabiba. Tony będzie bawił się w poddanie, ale nie podda i będzie zbierał na twarz. Jedyna nadzieja dla Tony'ego to cardio, ale Khabib cardio ma przyzwoite. Myślę, że Tony może urwać 5 rundę i ewentualnie czwartą, ale nie sądzę, że pokona Khabiba. RDA przetrwał końcówkę z Tonym, to i Khabib raczej przetrwa, choć RDA, ma troszkę lepsze cardio od Khabiba.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
I jedna ciekawa rzecz. Al mi przypomina Conora momentami Tzn wiadomo - wiele rzeczy mają kompletnie różnych tj. Conor ma gorsze cardio, gorsze zapasy, ALE ta presja w stójce i przede wszystkim PRECYZJA bokserska na takim samym poziomie.

Conor zawsze mi się kojarzył właśnie z precyzją i muszę przyznać, że u Iaquinty jest podobnie

Agares - zgodzę się że Al nawet z pełnym obozem nie byłby zagrożeniem dla Khabiba. To pokazuje jak dobry jest Khabib... I w dodatku mój faworyt do pokonania go - czyli Lee - właśnie przegrał Dalej stylowo uważam że Lee nie leży Khabibowi, ale w tym momencie Kevin nie ma szans na ts-a


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2018-12-16 12:37:50
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze się do Barbozy się odniosę.
Edson bardzo sympatyczny jest w tym wywiadzie po walce. Teraz trenuje w ATT, liczę, że zaliczy progres.

Wiecie, że Gaethje wyzywa Iaquintę do walki. Choć myślę, że Al dostanie kogoś wyżej w rankingu. Barboza pewnie dostanie Gaethje.




Zmieniony przez - Agares25 w dniu 12/16/2018 12:47:14 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 482 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 26606
Spodziewałem się że Iaquinta to wygra, ma lepszy boks, cardio i dobre zapasy/ obronę przed poddaniami. Lee pokazał progres w stójce i jego szczena wyglądała solidnie - w wywiadzie powiedział że to było jego najłatwiejsze zbijanie wagi więc domyślam się że to zrobiło robotę. Problemem Lee jest przede wszystkim cardio, i nie potrzebnie męczył się nad próbą poddania, gdzie wiedział że szanse na zapięcie tego są b. małe, stracił tylko siłę, Al jak sam mówił spodziewał się tego i przygotowywał się z Serra do obrony RNC, bo Lee, tylko tak poddaje, i mimo jest świetny w poddawaniu przez RNC, to chciałbym żeby dążył do innych technik, bo ma do tego warunki, jest niesamowicie silny fizycznie i ma mocne zapasy. Różnica szybkości też była odczuwalna, Lee rusza się bardziej jak półśredni, a Al to naturalny lekki. Chciałbym teraz Al vs Tony i Lee vs Gaethje.

http://imagizer.imageshack.us/a/img923/1884/jSRdOR.png

Barboza to bestia o czym każdy wiedział, wbrew pozorom nie pokazał nic nowego, najzwyczajniej w świecie zawalczył tak jak zawsze tylko że był agresywniejszy, czego mi brakowało w wcześniejszych jego walkach no i przeciwnik mu leżał stylowo, nie widzę nikogo wygrywającego z Barbozą w stójce, Tony pokazał jak z nim trzeba się bić, ciągła presja, nie można mu dawać przestrzeni, miejsca do wykorzystywania swoich technik które przede wszystkim używa w walce na dystans, w technicznej walce na dystans zmiecie każdego w dywizji, bo mimo że boks ma średni to jest niesamowicie szybki/ eksplozywny i ma dużo mocy w ciosach, jego problemem zawsze będzie cardio, ale to nic dziwnego przy jego stylu walki. Hooker nie jest zły, miał dobrą passę, duży jak na kategorię, wszechstronny, dobry timing, mocna szczena, ale tak poza tym to nie jest w niczym wybitny, do tego przyjął beznadziejną taktykę, w drugiej rundzie już odniósł większy sukces bo nacierał i wywierał presję, ale już było za późno bo miał zniszczoną nogę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze co do obozu Iaquinty. To Iaquinta miał cały obóz treningowy, bo przygotowywał się do Feldera na UFC223, ale nie przygotowywał się pod Khabiba, ale Khabib przygotowywał się pod Tony'ego, a potem pod Hollowaya, więc w sumie jakoś jeden nad drugim niespecjalnie miał przewagę jeśli chodzi o długość przygotowań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jak czekałem na Kevin Lee vs Khabib tak teraz bardziej czekam na rewanż Iaquinty z Khabibem (chociaż walka z Tonym i tak #1)
Nawet jak pyszałek Lee by obalił Khabiba to i tak wątpię żeby przetrzymał go na glebie

A Barboza jak zwykle masakryczne kopnięcia tylko fajnie jakby coś wymyślił przeciwko rywalom stosującym presje


Zmieniony przez - Puar w dniu 2018-12-16 17:19:37

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 65 Napisanych postów 482 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 26606
Agares25
Jeszcze co do obozu Iaquinty. To Iaquinta miał cały obóz treningowy, bo przygotowywał się do Feldera na UFC223, ale nie przygotowywał się pod Khabiba, ale Khabib przygotowywał się pod Tony'ego, a potem pod Hollowaya, więc w sumie jakoś jeden nad drugim niespecjalnie miał przewagę jeśli chodzi o długość przygotowań.



Dokładnie, dużo osób gada jak by Al wyszedł bez żadnego przygotowania a jedyna różnica to fakt że Khabib przygotowywał się na 5 rund. Swoją drogą, ciekawe jak by jego kariera się potoczyła gdyby zawalczył z Felderem, bo jak dla mnie nawet teraz Paul go robi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Daniel Cormier i jego potencjalne przyszłe walki

Następny temat

The Ultimate Fighter 28 Finale: dos Anjos vs Usman

WHEY premium