SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC Fight Night 70: Machida vs Romero, 27.06.2015

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
To prawie pewne, kiedyś pisałem, że Machida schodząc w dół straci swój największy atut z lhw,przewagę szybkości i mobilności, jego walki w mw do pewnego momentu przeczyły temu, tylko to była kwestia doboru przeciwników na tle których wypadał dobrze:
Munoz - b. wolny jak na tą kategorię, jednostronny
Mousassi - mało dynamiczny, wolno wkręcający się w walkę, za to wszechstronny
Weidmann - dynamiczny i dobry na nogach, tu wypadł Machida najlepiej ale swojej wyraźnej przewagi w szybkości jak w lhw nie miał, stąd urwał jedną rundę, wg niektórych 2, imho jedną
CB - wolny statyczny, liczący na lewy sierp, idealny matchup dla dragona, styl robi walkę
Rockhold - nie jest demonem szybkości, b.duży na tę kategorię, chyba nawet większy w oktagonie od Weidmana, stłamsił fizycznie, silowo i zasięgiem Machide który przecież zszedł z lhw.
Dla mnie schodząc w dół stracił swój największy atut z topem dywizji, szybkość. Z kubańczykiem powinien sobie poradzić, będzie trzymał pozycje nr 3 do końca.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
yoel to niewygdny rywal idelane zakonecznie to , uciekający machida, yoel w 1r łapie go w rogu i



gasi takim oto ciosem

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 368 Napisanych postów 1617 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20992
Obelx- bardzo słuszna uwaga.
Jednak pisanie że Machida to leszcz i nie jest aż taki dobry tylko miał słabych rywali ,albo leżących mu stylistycznie to gruba przesada... StevenO wielkie brawa za to, że potrafisz go docenić i bronisz od wszelkich ataków. Jednak nie jest to potrzebne.
Fakty bronią się same:
- stoczonych 28 walk, a z nich przegranych ma zaledwie 6 i to z absolutnym topem ( tylko dwa razy przegrał przed czasem, dwie przegrane kontrowersyjnymi decyzjami)
- kapitalny w ataku ( ostatnie walki z Munozem, Couturem, Dollowayem są tego świetnym przykładem)
- kapitalny z kontry o ile nie najlepszy w całym UFC
- jeden z najlepszych TDD w całym UFC
- świetna praca na nogach
- oryginalny styl z rewelacyjnymi kopnięciami sprawdzający się w bojach z czołówką
-zdobywca pasa najlepszej organizacji na świecie
- ciąg 16 zwycięstw z rzędu
- przyszły Hall of Fame
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
wj**ałeś sie, miałem edytować ....

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 408 Napisanych postów 2504 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28730
Tylko, że Smok nie da się zapędzić w taką sytuacje i nawet w 5RD jest wstanie sp*****lać na wysokich obrotach uchodząc z lini ciosu na wszystkie strony. Pisałem już o kontrach?;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
wj**ałeś sie, miałem edytować ....

TDD zaj**iste u romoero

oczywiście moczida nie bedzie obalał, ale jak już go pokona to go weidman nie polozy tak łatwo jak vitora

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 368 Napisanych postów 1617 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20992
To ty mi się wj**ałeś też miałem edytować bo się pomyliłem... Lyoto 3 razy przegrał przed czasem, a nie dwa jak coś. Zapomniałem o walce z Jonesem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 11292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77262
Swoja droga romero 38 lat, ciekawe czy nie wpadnie na jakimś soku

“Żywi zamykają oczy zmarłym.
Zmarli otwierają oczy żywym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Weidman na początku nie mógł obalić Machidy. Wg mnie Machida wygrał 2 ostatnie rundy z Weidmanem, ale to na zasadzie albo wygrał 4R albo 4 i 5R, bo ostatnia runda mogła iść w 2 strony.
Także Romero będzie miał ciężko obalić a poza tym nie jest tak dobry z góry jak Weidman czy Rockhold.
W stójce technicznie na pewno Machida jednak Romero to dzik jak pisałem więc będzie zawsze groźny poza tym jest bardzo silny. Im dłużej będzie to trwało tym rosną szanse Machidy wg mnie (tak jak zwykle w jego przypadku) chociaż to nie jest tak jak w przypadku Vitora, bo Romero cardio nie ma złego, fakty mówią same za siebie, w UFC 3 walki wygrał w 3 rundzie przez nokaut i to przez ciężkie nokauty więc..
Machida wg mnie słusznym faworytem u bukmacherów i imo wygra tą walkę przez KO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
No przecież dodałem, że przekoloryzowałem z tym leszczem, nie cisnąć się, dla mnie nie będzie mistrzem MW dopóty jest Weidman, Cockhold, Anderson z różnych względów wszyscy zazwodnicy tego typu nie leżą mu bo jest za słaby na nich albo fizycznie albo za mało agresywny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łódź MMA

Następny temat

UFC FN 70 Machida-Romero wyniki i dyskusja

WHEY premium