SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 244: Jorge Masvidal vs Nate Diaz

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7233

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Arlovski walczy!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Taa, walczy i pewnie przegra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Dana White Instagram

Prezentacja pasa BMF – trofeum zwycięzcy walki wieczoru UFC 244: Masvidal vs Diaz

Sobotnia gala UFC 244 zbliża się wielkimi krokami, ale a fani, ani zawodnicy nie widzieli jeszcze pasa BMF, który będzie wręczony zwycięzcy pojedynku wagi półśredniej między Jorge Masvidalem a Nate’em Diazem. Jednak prezydent UFC Dana White uchylił nieco rąbka tajemnicy.

W czwartkowe popołudnie prezydent UFC, Dana White umieścił w mediach społecznościowych krótką zajawkę ukazującą niewielkie fragmenty pasa BMF.
https://twitter.com/danawhite/status/1190014283997859840

Pas jest zaprojektowany specjalnie pod nowojorską galę, co widać po wygrawerowanych napisach „244”, dacie „2 listopada, 2019” oraz słowu „BADDEST”. Na pasie wygrawerowany jest również podpis White’a z dopiskiem „1 of 1”, co oznacza, że będzie tylko jeden taki pas.

Pas w pełnej krasie zobaczymy podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed UFC 245, która ma towarzyszyć oficjalnej ceremonii ważenia przed UFC 244. Specjalna konferencja prasowa odbędzie się z udziałem bohaterów trzech głównych walk wieczoru oraz ze specjalnym udziałem Dwayne’a Johnsona. „The Rock” ma wygłosić specjalne oświadczenie, a podczas gali UFC 244 założy pas BMF wokół talii zwycięzcy walki wieczoru.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Tak oto prezentuje się pas BMF o który zawalczą na gali UFC 244 Jorge Masvidal i Nate Diaz.

Szczerze mówiąc liczyłem na coś innego, coś bardziej oryginalnego z innym designem i kolorystyką, aby się odróżniał od The UFC Legacy Championship Belt. Ten praktycznie poza napisami nie różni się od pasa, który jest wręczany mistrzom od tego roku





Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2019-11-01 21:54:08
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Fajnie mieć takie coś w kolekcji

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Till w końcu nie ma problemów z cięciem wagi

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
... za to Gastelum chyba miał problem z wagą i posunął się do oszustwa


FS

Oszustwo Kelvina Gasteluma podczas ważenia? Komisja sportowa zbada sprawę

Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork (NYSAC) zbada sprawę możliwego naruszenia zasad przez Kelvina Gasteluma podczas ceremonii ważenia przed jego walką z Darrenem Tillem na UFC 244.

Podczas piątkowego ważenia, Kelvin Gastelum wszedł na wagę osłonięty ręcznikiem i zdołał zmieścić się w limicie uzyskując 184 funty. Jednak nie obyło się bez kontrowersji, ponieważ co wprawniejsze oko wychwyci, że Gastelum oparł się łokciem na swoim trenerze Rafaelu Cordeiro, który stanął tuż obok niego.

Materiał video z ważenia wywołał mnóstwo kontrowersji w mediach społecznościowych wobec czego NYSAC wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

NYSAC
„Komisja dokonała przeglądu dostępnych materiałów filmowych dotyczących ważenia pana Gasteluma. Wynik ważenia nie będzie anulowany, a Kelvin Gastelum nie zostanie zdyskwalifikowany z udziału w UFC 244, ponieważ nie można powiedzieć, że ewentualny kontakt wykazany w filmie miał istotny wpływ na wagę Gasteluma w takim stopniu, że przekroczyłaby ona obowiązujący dopuszczalny limit. Komisja będzie nadal rozpatrywać tę sprawę, a postępowanie dyscyplinarne będzie kontynuowane, jeżeli pojawią się wyraźne dowody kontaktu z inną osobą w trakcie procesu ważenia, ponieważ każdy taki kontakt stanowi naruszenie polityki Komisji”.


Kelvin Gastelum zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu wagi półśredniej Darrenem Tillem, który zadebiutuje w kategorii średniej. Pojedynek ten będzie co-main eventem gali UFC 244 w Nowym Jorku.

Gastelum powróci do Oktagonu po raz pierwszy od czasu, gdy poniósł porażkę przez jednogłośną decyzję w starciu z Israelem Adesanya na UFC 236. Od czasu przejścia do dywizji średniej, „KG” odniosło zwycięstwa nad Ronaldo Souzą, Michaelem Bispingiem i Timem Kennedym.

Jeśli chodzi o Darrena Tilla, zawodnik z Liverpoolu będzie się starał odegrać się za dwie przegrane walki. „The Gorilla” ma za sobą porażkę przez nokaut w walce z Jorge Masvidalem oraz przegraną przez poddanie z Tyronem Woodleyem.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

ftw.usatoday.com

Jorge Masvidal zamierza stoczyć walkę z Conorem McGregorem wcześniej od pozostałych „kelnerów”

Jorge Masvidal stoczy na UFC 244 pojedynek z Nate’em Diazem, niezwykle ekscytujący pojedynek na który utworzony został tytuł BMF. Masvidal zamierza zdobyć ten tytuł a następnie chce tylko największych walk. Taką walką miałby być pojedynek z Conorem McGregorem.

Rozmawiając z dziennikarzami podczas dnia medialnego przed UFC 244, Jorge Masvidal (34-13 MMA, 11-6 UFC) powiedział, że po walce z Nate’em Diazem (20-11 MMA, 15-9 UFC) będzie walczył z byłym podwójnym mistrzem UFC Conorem McGregorem (21-4 MMA, 9-2 UFC), którego pochwalił za jego osiągnięcia.

Jorge Masvidal
"Conor zrobił w tym sporcie niesamowite rzeczy, a ja zawsze daję – no może nie zawsze – ale staram się doceniać to, co należy. Ma dwa zdobyte pasy, ma najszybszy nokaut w walce o tytuł, zrobił wiele wspaniałych rzeczy. Ale od dłuższego czasu nie brał udziału w rywalizacji. Po prostu słyszę różne rzeczy. Jeśli wróci i będzie walczył, stoczy pojedynek z kimkolwiek i wygra i będzie chciał walczyć ze mną, oczywiście będę walczył z tym facetem przed wszystkimi innymi, tak jak ja będę walczył z Nate'em, ponieważ Nate jest dużą gratką".


Po pięciosekundowym nokaucie w walce z Benem Askrenem na UFC 239, Masvidal po raz pierwszy wyraził chęć walki z McGregorem. Z kolei McGregor, który niedawno ogłosił powrót do akcji na gali UFC 246 zaplanowanej na 18 stycznia w Las Vegas, wyraził zainteresowanie zmierzeniem się ze zwycięzcą pojedynku Masvidal vs. Diaz, w drodze do pożądanego przez niego rewanżu z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem.

Wygląda na to, że ścieżki McGregora i Masvidala mogą się przeciąć jeśli sprawy potoczą się w odpowiedni sposób. Poza tym Masvidal doskonale zdaje sobie sprawę, jak wielka byłaby jego wypłata za walkę z McGregorem.

Jorge Masvidal
"Conor jest taki sam. To wojownik. Może nie jest najtwardszym facetem, ale to piekielnie dobry zawodnik i generuje miliony dolarów, więc oczywiście zamierzam walczyć z tym facetem szybciej niż ci pozostali kelnerzy. Nie ma się nad czym zastanawiać. Pytanie tylko, czy on będzie walczył? Nie wiem."


Co ciekawe, we wrześniu Jorge Masvidal powiedział, że on i prezydent UFC Dana White nie chcą, aby doszło do walki z Conorem McGregorem. White tłumaczył swoją decyzję tym, że Masvidal jest za duży dla McGregora z kolei Gamebred powiedział, że wolałby uniknąć oskarżenia o morderstwo.

Jorge Masvidal
„Co do tej walki, prezydent uznał, że nie jest to dobre, ponieważ nie chcą, aby wniesiono przeciwko mnie oskarżenia o morderstwo. Więc nie pozwolą na to. Sam prezydent już to powiedział, więc ja nie chcę iść do więzienia za zabicie kogoś. To nie jest to, co chcę zrobić. Jestem tu, by rywalizować i bić ludzi.

Prezydent powiedział, że nie możemy konkurować, bo jestem za duży. Więc to się nie może zdarzyć. Jesteśmy na przeciwnych biegunach. On na to nie pozwoli”.


Dana White
„Mówię wam, mówiłem to już milion razy i powiem to jeszcze raz, ten facet będzie walczył z każdym. I nie obchodzi mnie, czy jest wkurzony, czy nie, myślę, że Masvidal jest za duży dla Conora. Jeśli więc kiedykolwiek dojdziemy do tego punktu, jestem pewien, że będzie to coś, o co Conor i ja będziemy walczyć między sobą”.


Z kolei przy okazji konferencji prasowej promującą galę UFC 244 i walkę z Nate’em Diazem, Masvidal powiedział, że będzie czekał na zwycięzcę walki o tytuł między mistrzem Kamaru Usmanem i Colbym Covingtonem.

Jorge Masvidal
„To, na co będę czekał, to ogłoszenie, czy te dwa cykory będą walczyć. Jeśli Bóg da mi zwycięstwo 2 listopada, chcę urwać głowę każdemu, kto będzie w posiadaniu mistrzowskiego pasa.

Ktoś mówi, że mają pas, więc idę po niego. A jeśli będzie to jeden z tych dwóch mięczaków, to dostaną tę walkę”.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Moje typy na dziś
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Fajne te typy masz, ciekawe

"CHO NO TU" - Seba

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

„Naprawdę nie muszę z nim walczyć” – Daniel Cormier ustala warunki trylogii z Jonem Jonesem

Następny temat

Claressa Shields coraz poważniej rozważa dołączenie do UFC i walkę z Amandą Nunes

WHEY premium