SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 220: Miocic vs Ngannou – dyskusja LIVE

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakby coś to na allfreefightvideos są walki wrzucone

To teraz pora coś więcej napisać.
Cormier vs Volkan - Cormier znów pokazał się z bardzo dobrej strony. Volkan szukał KO w pierwszej rundzie, no i w sumie słusznie, bo decyzją by tej walki nie zgarnął. Cormier znów pokazał, że mimo iż jest nieduży to bardzo dobrze radzi sobie w stójce, no i całkiem nieźle w pierwszej rundzie się zaprezentował. W drugiej to wiadomo, zmęczony Volkan został zdominowany. Gameplan Cormier prosty iść w klincz/ obalić tam zmęczyć i poddać/skończyć przeciwnika ciosami.

Stipe vs Ngannou - to było o wiele ciekawsze. Pierwsza runda była perfekcyjnie rozegrana przez Stipe. Świetny balans głową i tułowiem. Znowu pokazał, że świetnie potrafi walczyć z kontry jak i inicjować ataki. Po prostu pokazał, że jest wszechstronny. Bardzo dobra praca w klinczu, wieszanie się na przeciwniku i męczenie Ngannou. Ngannou pokazał, że ma bardzo dobrą szczękę, bo w pierwszej rundzie kilka razy naprawdę solidnie od Stipe zebrał. No i zayebisty był timing Miocica przy tym obaleniu w pierwszej. W późniejszych rundach widać, że walczył ostrożnie, bardziej skupił się na kontroli niż na gnp, ale i tak w 4 rundzie te 80 ciosów zadał.
No i Stipe próbował też poddań i dobrze, niech się rozwija, w sumie nigdy nikogo nie poddał, ale dobrze jest próbować.

No i widzę, że pobił rekord obron. Jeszcze mu zostało wygrać z Cainem w tej dywizji, choć to będzie trudne. Raczej Cain nie dostanie teraz TSa, po walce z Travisem Browne, z którym walczył 1,5 rok temu, a wcześniej miał porażkę z Werdumem. W sumie to nie wiem kto teraz dla Miocica. Chciałbym zobaczyć Miocic - Cain, ale pewnie dadzą TSa Werdumowi, bo na horyzoncie zbytnio nikogo innego nie ma.

Mówi się o walce Cormier vs Miocic. W sumie to chętnie bym obejrzał i stawiam hajs na Stipe.





Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2018-01-21 11:00:34

Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2018-01-21 11:01:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
"Jak Miocic wygra to wg mnie jest Goatem - Reem, Werdum, Hunt, Ngannou, JDS. Ale raczej nie wygra Choć zawsze go skreślałem,a w krótkim okresie tak naprawdę rozpyerdolił czołówkę i Cain się do niego nie umywa (kogo pokonał?) "

I stało się - znowu myślałem że Stipe przegra i znowu się myliłem. Zimna głowa i wyrachowanie , do tego świetny gameplan i boom... mamy Goata wg mnie BEZSPRZECZNIE. Dokonał tego co zrobił JJ - łączył pokolenia najlepszych rywali.

Ngannou jest świetny, ogromny potencjał - jak wyniesie lekcję z tej porażki ( a wyniesie, bo już mówił że w ciągu 4 lat się tyle nie nauczył co w ciągu tej jednej walki) to będzie zamiatał. ( już zamiata). PRzede wszystkim podpalił się w 1 rundzie. Już od razu to widziałem, te ciosy, mimo że bardzo silne to mocno markowane, dość przewidywalne, nie wyczekiwał itp. Oczywiście cardio samo w sobie też nie na najwyższym poziomie, ale wg mnie 70% to wina podpalenia się (tak, bawię się w procenty)

Na pewno pokazał, że ma jaja i mocną szczękę, ale Stipe też pokazał to samo. Mówiłem, że Stipe czasami obrywa, a nie z Ngannou nie może sobie na to pozwolić. No cóż, jednak trochę może

Z Miocicem nie wiem co dalej - supermatch z Cormierem, albo Cain ( który wg mnie nie da rady Miocicowi, ale może jest bedę za Miocicem pierwszy raz to właśnie wtedy przegra)

Ngannou z chęcią zobaczyłbym z Werdumem, albo Cainem

Co do CME - Cormier zrobił świetną robotę, wytrwał ataki i sam zaczął składać świetne kombinacje. Trzeba przyznać że świetnie walczy w półdystansie.

Dana wkvrwiony mega, widać było że chyba postawił jakiś gruby hajs na ngannou



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Stipe jest już chyba takim typem fajerwerki, który zawsze będzie niedoceniany. Franciszek to jednak wielka niewiadoma była przed walką. Nie wiadomo było czego się spodziewać, ale jak widać trochę mu jeszcze brakuje.

Chciałbym zobaczyć walkę Miocic z Cainem, ale sądzę, że znów przebieg walki mógłby nas zaskoczyć

Widać, że ufc chciało promować Francisa, ale Stipe im pokrzyżował plany. Dana niezbyt zadowolony.


Zmieniony przez - pilek w dniu 2018-01-21 12:24:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ngannou imo mógłby trochę zejść z masą, o te kilka kilogramów, tak gdzieś do 115. Reem tak samo robił się na 120 kg, a teraz zszedł do 110 kg i wygląda o wiele lepiej. Nawet jakby Ngannou oszczędzał siły to i tak Miocic swoją presją by go zamęczył. Jakby zrzucił trochę to i kondycja poszłaby w górę i lepsza praca na nogach, choć siłowo byłby trochę słąbszy, ale myślę, że byłby i tak wystarczający.

Co do walki Miocic vs Cain, to jak Cain wyjdzie w takiej dyspozycji jak w walce z JDS II i III, Bigfootem, Lesnarem czy Rothwellem to wygra. Niestety, nie wiem w jakiej jest obecnie dyspozycji, a po długich przerwach zawsze słabo walczył (przegrana z JDS, przegrana z Werdumem). Jak od razu go zestawią z Miocicem to postawie na Stipe. Jak zestawią go np. z Werdumem czy Overeemem i pokażę to formą, którą znamy, gdy był w swoim prime to wtedy postawie na niego. Cain ma lepsze cardio (choć Miocic jest na III miejscu, jedynie JDS i Cain mają lepsze). Miocic ma lepszą stójkę, technicznie niezły. Cain dobry brudny boks i zapasy. Miocic nie wytrzyma tempa jakie narzuca Cain jeśli ten rzeczywiście będzie w formie. Choć nie wiadomo jak USADA wpłynęła na Caina, bo Browne to nie był jakoś bardzo trudny test(zwłaszcza, że wtedy to chyba u Edmonda trenował.

Miocic zły, bo go Dana w sumie mało promuje i był tylko hype na Ngannou. Załamany był trochę po gali.


Dla mnie Cain to jedna wielka niewiadoma obecnie.

Jak dla mnie walki do zrobienia to:
Miocic vs Cormier (Cormier bardzo ciężko robi wagę, więc w końcu by nie musiał robić)
Cain vs Werdum o TSa
JJ (jeśli USADA mu skróci karę) vs Gustafsson o TSa (wiem, że JJ pokonał DC i powinien walczyć z DC, ale imo kolejny raz oszukiwał, a rewanż z Gusem wielu chce zobaczyć, poza tym niech się coś dzieje w LHW, skoro Cormier będzie zajęty walką o pas HW
Jeśli takie pojedynki się pojawią będę wniebowzięty

Fajnie wyglądały statystyki z czwartej rundy 82 ciosy Miocica i 0 Ngannou, a wyprowadził on 3 niecelne.



Dana nie ma teraz łatwo. Stracił wszystkie swoje gwiazdeczki, w które pompował kasę na ich promowanie. Promował nie tych, co trzeba. Wiadomo stracił też wielu popularnych mistrzów.
Ogólnie rzecz biorąc:
-Conor poszedł i go nie ma i nie wiadomo kiedy wróci;
-Ronda już nie wróci pewnie;
-Paige vanZant ostatnio przegrała;
-Sage to też dół dywizji;
-JJ złapała USADA;
-GSP choruje;
-teraz przegrał mocno przez niego promowany Ngannou.
Ten rok może być niełatwy dla UFC


Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2018-01-21 15:18:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
No bo Miocic jest bardzo niemedialny niestety. On sam nie lubi mediów itp. To nie kwestia promocji ale image'u jaki wywołuje u "Januszy". A nie wywołuje żadnego konkretnego. Wystarczy popatrzeć na niektóre komenty pod video gdzie miał podcast z Roganem. Ludzie, którzy nie ogarniali kim jest, mówili że totalnie nudny koleś, nieciekawy itp

Wg mnie on jest ciekawym gościem, ale widać że on żyje rodziną, znajomymi a nie mediami. Nawet u Rogana odpowiadał raczej ogólnikami itp.
Grunt, że jest Goatem, i teraz nie ma nikogo na radarze. Może Cain (dla mnie to większa niewiadoma niż Francis) i Ngannou, który tak jak pisałem już ma wszystko - jest inteligentny i mega obdarowany genetyznie + pracowity, na bank wyciągnie wnioski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Miocic ładnie, nie wdawał się w bojke i ładnie obalal. Chętnie bym go zobaczył z Cainem, ale ten za mało walczy. Przy okazji Danie się nie chciało się nawet pasa założyć Miocicowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Mówiłem że Miocic
Zaskoczył mnie przebieg walki Rampage z Sonnenem. Myślałem, że Quinton będzie się lepiej bronił przed obaleniami. DC pozamiatał, ale to też bez niespodzianki.


Zmieniony przez - Marian.B. w dniu 2018-01-21 17:29:01

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Dana zamiast kwasić ryj to sam powinien coś wymyślić żeby promować tych którzy są "niemedialni". Bellator raz po raz wypuszcza jakiś filmik z jednym z ich zawodników żeby go rozpromować (ostatnio chyba z Royem), mogliby wziąć przykład

A co do Miocic vs Cain to też bym się jarał, zakładając że Cain będzie w formie. Świetny bokser z bardzo dobrymi zapasami vs świetny zapaśnik z bardzo dobrym boksem... presja z klinczu, mieszanie obaleń z ciosami kontra presja kontrami i solidny klincz

Jak Stipe jeszcze kilka razy obroni pas to będzie goatem. I on w przeciwieństwie do Jonesa młóci większych od siebie :P


Zmieniony przez - Puar w dniu 2018-01-21 17:36:40

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Miocic zweryfikował Ngannou i jego umiejętności. Ja także uległem temu hajpowi na jego osobę i szczerz mówiąc zawiodłem się na nim trochę. O ile pierwsza runda była bardzo dobra zarówno z jednej jak i drugiej strony, to pozostałe rundy były już Miocica, który kompletnie zdominował Ngannou. Kameruńczyk stracił w pierwszej rudzie wszystkie siły, był statyczny, bez obrony, gardy i chęci zdziałania czegoś na swoją korzyść. W parterze nie robił nic, nawet nie starał się skręcać i uciekać. Wyglądał jakby był zagubiony. Jak widać musi jeszcze dużo popracować nad kondycją i parterem bo bazowanie na szybkim ataku i skończeniu rywala jednym mocnym ciosem zda się psu na budę z kimś ogarniającym parter i z lepszą kondycją od niego. Brawo dla Stipe! Najwięcej udanych obron mistrzowskiego pasa HW w historii UFC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze kilka najważniejszych gifów z gali





Ostatnie krótkie video musowo obczajcie. Zayebiście oddaje esencję tej walki
https://i.imgur.com/DIesv4T.mp4





Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2018-01-21 22:07:11

Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2018-01-21 22:07:44

Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2018-01-21 22:09:22
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 223: Nurmagomedov vs Iaquinta

Następny temat

Cage Ring Championship #7 „Annihilation”

WHEY premium