SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trzymanie diety - motywacja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
Cześć wszystkim!

Ogólnie z siłownią miałem styczność 2 lata, przez około 1 rok moja dieta była taka, że po prostu dużo jadłem. Z racji, że byłem szkieletem z niedowagą 10 kg to fajnie sobie rosłem do pewnego moment, potem nadszedł moment zastoju, w którym trochę zmodyfikowałem dietę, kupiłem trochę supli i jakoś to było. Potem przyszedł taki okres, że przestałem chodzić na siłownie z braku motywacji i trwało to prawie rok.

Teraz aktualnie wracam na siłownie i ułożyłem sobie dietę, którą rozłożyłem na 4 posiłki, ale mam problem, żeby to zjeść. Jakoś nie mam ochoty do jedzenia, nudzi mnie takie jedzenie, a na dodatek nie lubię smaku owsianki. Próbowałem sobie jakoś to urozmaicić, ale też tak średnio mi wyszło. Zawsze byłem niejadkiem i miałem problem z jedzeniem, podchodzę już 4 raz do przytrzymania diety, ale trwa to kilka dni i padam.

Macie jakieś sprawdzone sposoby, by zmotywować się do trzymania diety, ewentualnie urozmaicić ją tak, by faktycznie człowiek chciał zjeść?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51767 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349884
Polecam:


TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68548
Do czego jest potrzebna owsianka w diecie na masę ?... Nie lubisz owsa, nie musisz w ogóle go jeść. Jest wiele innych źródeł węglowodanów.
Nic mnie tak nie bawi, jak stereotyp masowej diety:
rano owsianka, wieczorem twaróg z oliwą, w ciągu dnia kura z ryżem, po treningu banan...
Jest wiele innych opcji, tylko trzeba się nieco wysilić, pomyśleć, nauczyć się gotować...

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
@Koniu -

Dokładnie tak jak M-ka napisała. Czas wyjść z przestarzałej ideologi żywienia przepychanej z dziada pradziada. Trzeba aktualizować permanentnie swoją wiedzę. Opieranie swojego modelu żywienia na oliwie z twarogiem i kurczaku z ryżem to nie jest optymalna opcja w kontekście odżywczym ani smakowym. Warto zmienić podejście odnośnie diety i zacząć czerpać z tego przyjemność, bo taka jest idea.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
Dzięki wielkie wszystkim za szybką odpowiedź. No prawdopodobnie w dużej mierze bierze się to z mojego lenistwa i braku czasu na przekopywanie neta w poszukiwaniu jakiś inspiracji. Niestety nie dysponuje dużą ilością czasu, by się nudzić. Macie jakieś fajne strony, które posiadają jakieś przepisy typowo dla osób ćwiczących?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68548
Mamy - dział "Kuchnia" na forum. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35
M-ka dzięki wielkie. :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłownia i dieta

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 75kg

WHEY premium